A-tým 17. kolo (23/24): Sokol Hroznová Lhota - Renocar Podolí 2:4 (2:2)

Sokol Hroznová Lhota - Renocar Podolí 2:4 (2:2)

Branky: 12. Březina, 43. Radmil - 8. + 36. + 69. Mičko, 85. Papež

ŽK: Březina - Buček, Nechvátal, Dvořák, Papež

Diváci: 230

Na velikonoční neděli kolidovalo fotbalové utkání s koštem vín na kulturním domě, a tak se diváci na stadion trousili velmi pozvolna. Soupeřem bylo Podolí, které naši hráči dokázali na podzim na jeho hřišti rozstřílet 7:1. Hosté, vědomi si síly našeho týmu, jeli na Zelničky bez jakýchkoliv ambicí a dle jejich slov smířeni předem se svým osudem. Jenže v neděli obrátili papírové předpoklady vzhůru nohama, a to především díky neuvěřitelné efektivitě svých hráčů, když ze čtyř střel čtyřikrát skórovali.

Utkání začalo nervózně a díky velkému množství nepřesností především z domácích kopaček to nebyla bůhví jaká podívaná. Hráči Renocaru byli zataženi a zodpovědně bránili. Prvnímu nebezpečí čelili hned v 5. minutě, kdy se po faulu na Březinu kopal přímý volný kop z úplně stejné parkety, jako v prvním domácím zápase proti Rohatci, jen na opačnou bránu. Exekutorem byl znovu kapitán Radmil, znovu se mu podařilo obstřelit zeď na bližší tyč, ovšem jeho pokus vytěsnil hbitý gólman Hoda na rohový kop a první souboj kapitánů týmů tak vyzněl lépe pro toho hostujícího. A hostům bylo za tři minuty ještě více hej! Po domácí ztrátě míče nastartoval na levém křídle tryskové motory neuvěřitelně rychlý Mičko, pláchl dvojici domácích obránců a střelou po zemi pokořil Dvořáka, 0-1

Domácí však velmi rychle kontrovali. Po ťukesu dostal balon do volného prostoru na levé straně Patrik Matyáš, lahůdkovým, přízemním centrem pak našel ve vápně nabíhajícího Březinu, jenž placírou do protipohybu Hody krásně rozvlnil síť, 1-1

Domácí borce vyrovnání očividně povzbudilo k dalším nájezdům na hostující obranný val, ovšem zase a znovu naráželi na žalostnou koncovku. Ve 28. vyslal Smetka po pravé straně do úniku Březinu, jeho lob skončil těsně vedle, stejně jako další tečovaná střela ve 34. minutě. A tak přišel trest. Po obléhání hostujícího vápna vyslali hosté dlouhý nákop dopředu znovu na rychlého Mička, ten znovu pláchl domácím obráncům a podobnou střelou po zemi jako při prvním gólu znovu pokořil vybíhajícího Dvořáka, 1-2

Po první brance trvalo domácím čtyři minuty, než odpověděli, po té druhé pak minut sedm. Po rychlém brejku dostal míč na levou stranu kapitán Alda Radmil, krásně si ho oběhl tak, aby mohl vyslat na Hodu luxusní technickou ránu k zadní tyči, na kterou byl hostující branař krátký a druhý souboj kapitánů už vyhrál ten domácí, 2-2

Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Po obrátce se pak domácí do svého soupeře pořádně zakousli a bušili do podolské obrany jako hluchý do vrat. V 50. minutě vlétl do vápna Martin Matyáš, po kontaktu s obráncem upadl, ovšem sudí Skoupý nepískal. Tím vlastně potvrdil trend, který v utkání nastavil a věrný svému příjmení byl skoupý na foukání do píšťalky, a tak při spoustě soubojů, faulů a polofaulů jen ukázal postiženému hráči, ať vstává a hraje dál.

Hned za minutu měli domácí obrovskou šanci. Radmil se prohnal po rychlé akci z levé strany do vápna, dal pod sebe Březinovi, jehož střelu ovšem obránce Gulda na brankové čáře s vypětím všech sil zastavil a odklidil míč do bezpečí. Za dalších šest minut přelítla hrozba pro hosty z opačné strany vápna, ovšem Březinovi chyběl krok, aby zametl míč do prázdné brány po Smetkově střílené přihrávce napříč malým vápnem, na konci akce se pak dostal do dobré palebné pozice Chrenčík, ovšem jeho střelecký pokus by udělal radost spíše vyznavačům rugby. V 63. minutě se pak domácí stoper Martin Chrenčík postavil k přímáku z dobrých třiceti metrů, namísto své obávané bomby však pouze přihrál za zdí číhajícímu Radmilovi, jenž ovšem slabší levou rovněž mířil z výborné palebné pozice příliš vysoko. Tento hezký signál by si branku zasloužil! Za tři minuty se pak do míče opřel těsně za vápnem Maňák, jeho jedovku zastavil Hoda u pravé tyče, k dorážce hlavou se dostal Březina a těsně přestřelil. A tak se potvrdilo veleznámé fotbalové pravidlo nedáš - dostaneš. Po autovém vhazování se zmocnil míče znovu Mičko, všiml si rozestoupené domácí obrany, nabral přímý kurz k bráně a střelou vrchem přes vybíhajícího Dvořáka završil hattrick, 2-3

To byla pro domácí borce pořádně ledová sprcha a ti se z tohoto gólu ne a ne otřepat. Hosté navíc věděli, že se už nemusí nikam hnát a začali předvádět dokonalý prešovský beton. Domácí se sice snažili, ale nemohli najít skulinu v hradbě hráčů v černých dresech. Přesto se mohlo zrodit vyrovnání v 83. minutě, kdy se Smetka dostal přes protiháče do vápna zprava, gólman Hoda vyrazil proti němu, Smetka přihrál před prázdnou bránu Březinovi, ovšem ten s touto šancí naložil žalostně a prázdnou hostující svatyni trestuhodně přestřelil. A když říkám trestuhodně, tak také přišel trest. Za dvě minuty obral střídající Petr Poláček tvrdým skluzem o míč posledního beka Chrenčíka, jenž po tomto zákroku zůstal ležet na zemi, hosté se tak najednou objevili ve třech před osamoceným Dvořákem, přetažený centr na zadní tyč vrátil Mičko před bránu Papežovi, jenž nepohrdl střelou do prázdné a završil tak skóre utkání na překvapivých 2-4

Tato branka definitivně zlomila domácí tým, přestože se hráči Traubenu neúnavně snažili něco vymyslet, už se k žádné šanci nedostali. A tak posledním nepříjemným vzrušením bylo zranění Martina Chrenčíka, jenž dostal míčem do krku a dlouhé minuty pak nemohl popadnout dech, přestože hostující Poláček i domácí zdravotník dělali, co mohli. Hroznovka tak po dvou jarních výhrách šokovala nečekanou domácí prohrou s outsiderem a šanci na reparát bude mít příští neděli na půdě Viktorie Želešice.

Z ostatních zápasů 17. kola, v němž se nezrodila ani jedna remíza, pak zaujala především rovněž nečekaná domácí prohra rohateckého Slavoje s Troubskem, dále pak nezdar vnorovského Agra v Pavlovicích, či divoká přestřelka na vyškovském stadionu, kterou čtyřmi zásahy řídil Nigeriec Mbonu. Jediné dva týmy, které jsou na jaře zatím stoprocentní, jsou tak vedoucí Britterm a také Baník Dubňany, který se v produktivitě dotáhl na náš celek. Beznadějně poslední Valtice pak po prohře ve Šlapanicích překročily nelichotivou stovku inkasovaných branek.

Dvořák - Matyáš P. (76. Falešník), Bíla, Chrenčík, Škopík D. - Matyáš M., Smetka, Maňák, Gazárek (60. Škopík P.) - Radmil (C), Březina