A tým 18. kolo (16/17): Jiskra Strážnice - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:1)

Jiskra Strážnice - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:1)

Branka: 28. Falešník

ŽK: Gajda, Černoch - Lipčík L., Lipčík J., Jagoš J.

Diváci: 180

Utkání dle očekávání nabídlo víc boje, než fotbalové krásy. Prvních pár minut se hrálo na domácí bránu, ale hráči Jiskry postupně hru vyrovnali a tlačili se do pokutového území soupeře. Jenže jejich střely byly buďto nepřesné, anebo mířily doprostřed brány. První velká šance se ale zrodila na opačné straně. Centr Petra Lipčíka našel ve vápně úplně volného Náhlíka, ten poslal prudkou hlavičku k zadní tyči, kterou však Píža skvělým zákrokem vytěsnil na rohový kop. Autor hlavičky poté střídal a místo něj se dostal na hřiště Jan Jagoš.

První a vlastně jediná gólová akce se zrodila ve 28. minutě. K rozehrávce přímého kopu z pravé strany se postavil Falešník, namísto centru však zakroutil balon přímo do brány a ten zapadl za Pížu k zadní tyči, 0-1

Poté hra znovu pokračovala v zaběhnutých kolejích, tedy oba týmy se i přes veškerou snahu do větších šancí nedostávaly.

Také druhá půle se nesla ve stejném duchu. Domácí se tlačili za vyrovnáním, ale naráželi na svoji nemohoucnost v koncovce. Tu nezlepšil ani příchod Tomáše Lípy na trávník. Zákonitě však otevírali obranu, čehož zase hosté využívali k častým kontrům, také ty však ztroskotávaly na jejich nepřesné koncovce. Z nudy tak diváky vyvedl až rohový kop hostí v 72. minutě, který rozehrál centrem na přední tyč Falešník a prudkou hlavičku nejlepšího střelce hostí - Petra Lipčíka - musel z pod břevna dalším bravurním zákrokem vyrazit pohotový Píža.  Petr Lipčík se poté blýskl ještě povedenýma nůžkama, ale také ty skončily v náruči výborného domácího gólmana. Závěrečný tlak domácích nepřinesl nic, než jedovatou střelu Polácha, která ovšem (jak jinak) mířila doprostřed brány, a tak s ní Smetka neměl problémy. Také několik standardních situací domácího týmu hosté v pohodě přestáli a vyhráli i v pátém jarním utkání v řadě. Výhra je o to cennější, že se ve Strážnici představila zdecimovaná sestava Hroznovky, v níž se dokonce objevil dorostenec Marek Jagoš. Ten se blýskl několika pěknými kličkami.

V příštím kole čeká náš tým domácí souboj s famózně hrajícím lídrem tabulky z Milotic.