A tým 18. kolo (18/19): SK Rakvice - Sokol Hroznová Lhota 3:1 (1:0)

SK Rakvice - Sokol Hroznová Lhota 3:1 (1:0)

Branky: 18. Peš, 83. Bílek D., 90. Pátek - 63. Janík

ŽK: Strýček, Bílek J., Bílek D., Havlena - Janík, Gazárek

Diváci: 100

V neděli čekalo Hroznovou Lhotu velmi těžké utkání na půdě rozjetých Rakvic. Hosté na zápas odjeli ve zdecimované sestavě, když krom zraněných Škopíka, Bíly, Podrazila a Matyáše chyběli ještě Maněk s Chrenčíkem. I tak byli hráči Hroznovky v úvodu utkání lepším týmem, ovšem znovu byl k vidění stejný obraz hry, jako v posledním zápase proti Veselí - tedy hra v poli dobrá, ovšem žalostná koncovka. Hosté mohli jít do vedení, ovšem Petr Lipčík, k němuž se dostal křižný centr podél vápna, bránu přestřelil.

To domácí byli v koncovce evektivnější. V 18. minutě podjel na polovině hřiště míč Gazárkovi pod nohou, toho se zmocnil Peš a po třicetimetrovém úprku k bráně dokázal (ač křižován Radmilem) vypálit tvrdě k bližší tyči, 1-0

Zbytek poločasu už žádné větší šance nepřinesl. Naopak hned z kraje toho druhého sahali hosté po vyrovnání. Po standardní situaci se dostal míč na malé vápno k Poláchovi, ten ho však trestuhodně minul. A tak to tam spadlo až v 63. minutě. Janíkův rohový kop si jeden z domácích obránců srazil do vlastní brány a pomohl tak hostům přeci jenom k vyrovnání skóre, 1-1

Od této chvíle se hrál svižný fotbal nahoru - dolů, ovšem znovu bez výraznějších šanci jednoho či druhého týmu. Až sedm minut před koncem přišlo rozuzlení. Po rohovém kopu domácích vyboxoval míč Pololan na velké vápno, kde číhal úplně volný Daniel Bílek, a ten propálil chumel hráčů ve vápně a jeho střela zapadla přesně k tyči, 2-1

Hosté po této brance vrhli všechny síly do útoku a z jejich snahy rezultovaly dvě nebezpečné střely, ovšem jak Petr Lipčík, tak Falešník pohořeli na Stryčkovi, Schwarzbierova hlavička už šla nad. Naopak domácí se dostali do brejku dvou na jednoho, který zakončili přihrávkou na malé vápno, odkud střídající Pátek definitivně rozhodl, 3-1

Sudí po tomto gólu ukončil zápas. Hosté tak už tři kola čekají na výhru a navíc poslední dva zápasy prohráli. Na velikonoční neděli je navíc čeká další těžká zkouška v podobě nebezpečných Bučovic.