A tým 18. kolo (21/22): Sokol Hroznová Lhota - TATRAN Kohoutovice 4:0 (2:0)

Sokol Hroznová Lhota - TATRAN Kohoutovice 4:0 (2:0)

Branky: 22. Janíček (vl.), 32. Radmil, 82. Lipčík P., 88. Domanský

ŽK: Bíla, Škopík P. - Vránek, Janíček

Diváci: 205

Před slušnou návštěvou se na květnou neděli představil na Zelničkách nový soupeř - nováček z brněnské části Kohoutovice. Podzimní měření sil dopadlo lépe pro domácí Kohouty (3:2), navíc byl dnes soupeř bodově na dostřel, a tak měli hráči Hroznovky o motivaci postaráno.

V dresu soupeře se představily obě futsalové hvězdy Helasu Brno - bratranci Cupákovi. Vojtěch měl na svém kontě zatím jedenáct branek, David pak sedm. Domácí hráči, hrající v bílo-červené kombinaci, se do svého soupeře zakousli od samého začátku jako hladoví vlčáci. Už ve 2. minutě kopal rohový kop Falešník, míč se k němu vrátil, a tak si domácí špílmachr zopakoval zkárcenou verzi rohu a po jehu centru si dezorientovaný obránce hostí dal hlavou málem vlastní gól, míč ovšem těsně minul pravou tyč. Za další čtyři minuty dostal dloubák za obranu Petr Lipčík, obhodil si vybíhajícího Macháče, ovšem vracející se Tesařík ho předstihl a nebezpečí před prázdnou bránou zažehnal na roh. Poté se hra uklidnila, až ve 22. minutě přišel blesk z čistého nebe. Bíla poslal další nadýchaný nákop za obránce, mladík Martin Matyáš centroval až od samotné čáry do ohně a hostující kapitán Janíček si jeho centr nešťastně poslal hlavou do vlastní brány, 0-1

Domácí však neměli dost a i nadále se tlačili dopředu. Ve 25. zakroutil Falešník přímý kop do brány tak, že měl Machač co deělat, aby ho vyrazil na roh.

V té samé minutě došlo k velkému oslabení hostí, když hřiště opustil zraněný snajpr Vojtěch Cupák. Ten nejdřív musel hrát po jednom souboji s tamponem v nose, aby po dalším odstoupil pro zranění nohy. Nebudu nic nalhávat, byla to voda na domácí mlýn. A ten se roztočil znovu naplno ve 32. minutě. K rohovému kopu se postavil Aleš Radmil a jeho pravačka zakroutila balon tak šikovně, že z toho byl samorost, který zaplul k zadní tyči, 2-0

Za další dvě minuty měl na kopačce další gól domácích Březina, tváří v tvář Machačovi však poslal svůj pokus jen do brněnského gólmana. A tak se šlo do kabin za dvougólového vedení domácích.

Po změně stran se hrál dlouho poklidný, místy až nezáživný fotbal. Ano, v 53. sice po rohovém kopu musel Machač krotit pokus Petra Lipčíka nadvakrát a na druhé straně zahrozil Vránek po postupu středem hřiště tvrdou ranou, kterou letící Dvořák skvěle zlikvidoval, to byly ale jen takové občasné vlaštovky. Další z nich byla šance domácího Březiny, který z malého vápna dokázal přestřelit bránu, na druhé straně pak za minutu David Cupák poslal levačkou táhlou ránu křížem, která těsně minula. Pak se ale oba týmy na dlouhou dobu odmlčely. Vzrušení tak přišlo až v posledních deseti minutách hry. Nejdřív poslal Falešník svůj pokus z přímého kopu do břevna, aby v té samé minutě vletěl do hostujícího vápna zleva Patrik Matyáš, ale jeho střelu na přední tyč Machač reflexivně vyrazil nohou.

V 82. pak po té samé straně zatáhl míč až k brankové čáře Falešník, předložil na malé vápno Petru Lipčíkovi, který bez problému prostřelil Machače, 3-0

A za dalších osm minut předvedli domácí navlas stejnou akci, tentokrát se ale zleva drze prodral do pokutového území Smetka a na malém vápně našel ostrostřelce z dorostu - Matěje Domanského, který po necelé minutě pobytu na hřišti vsítil svůj premiérový gól v dresu A-týmu, 4-0

Nic dalšího se už v zápase nestalo, zajímavostí už je snad jen žlutá karta z ruky sudího Smutného, kterou uštědřil po závěrečném hvizdu Davidu Cupákovi, ta však v zápise nefiguruje.

Domácí si tak připsali až nečekaně pohodovou výhru nad nebezpečným a tabulkově lépe postaveným soupeřem, na jaře jsou i nadále stoprocentní a zastavit se je pokusí příští neděli dopoledne na své půdě Slavoj Velké Pavlovice, kde náš tým naposled prohrál. A tak má tento zápas už dopředu o náboj postaráno!

Dvořák - Matyáš P., Bíla, Chrenčík, Jagoš (86. Hruška) - Falešník, Radmil (C), Smetka, Matyáš M. (72. Gazárek) - Lipčík P. (86. Domanský), Březina (63. Škopík P.)