A tým 18. kolo (22/23): Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Rohatec 2:3 (0:2)

Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Rohatec 2:3 (0:2)

Branky: 66. + 82. Březina - 16. Jüstel, 25. Konečný M., 63. Tomšej

ŽK: Radmil, Škopík D. (oba HL)

Diváci: 220

Díky vydatným dešťům z druhé poloviny týdne bylo několik zápasů 18. kola 1.A třídy odloženo. Terén na Zelničkách byl však vynikající, počasí se o víkendu navíc umoudřilo, a tak fotbalisty Hroznové Lhoty a Rohatce vítalo slunce a velmi příjemná teplota okolo 15°C. A pátý tým tabulky lákal, a tak se zápas hrál před velmi početnou diváckou kulisou.

Bohužel domácí tým pokračoval i dnes v mdlých a nevýrazných jarních výkonech. Proti němu stál atleticky i takticky perfektně připravený soupeř. Byli to ale paradoxně hosté, kdo mohl už po pár vteřinách hry prohrávat, když jeden z jejich obránců odkopl míč tak nešikovně, že ten se stočil za něj a vysokým lobem přelétl vyběhnutého gólmana Domanského a skončil jen těsně vedle prázdné hostující brány. A další lob byl k vidění i za dalších deset minut, kdy dostal míč za obránce Březina, jeho pokus ale minul zařízení.

A tak se dle známého přísloví dočkali hosté. Z autového vhazování dostal míč do vápna jejich nejlepší střelec Jiří Jüstel a prudkou ranou k levé tyči nedal Dvořákovi šanci, 0-1

Domácí hráči nebyli sto na hřišti cokoliv vymyslet. Namísto kombinace do padnutí zkoušeli stéci hostující obranu dlouhými balony, které však obránci v tmavě modrých dresech bez problémů sbírali. Přesto to jednou vyšlo a najednou se za jejich zády zjevil s míčem na kopačce nejlepší střelec soutěže Ondřej Březina, tváří v tvář Domanskému se však ve vápně nezachoval jako správný gólový zabiják a namísto střely volil přihrávku na kolegu z útoku Gazárka, ten byl však pokrytý, a tak ji obrana Rohatce v pohodě eliminovala.

A tak domácí znovu pykali. Po dalším autovém vhazování na levé straně přišla tentokrát přihrávka podél velkého čtverce, kterou Michal Konečný poslal placírkou znovu k levé tyči a Dvořáka čekal již druhý výlov ze sítě, 0-2

Domácí obrana byla statická, rozestoupená, vlastně celý tým působil nekompaktním dojmem. Nepřipomínal totiž celek, ale jedenáct jednotlivců, kteří se vidí na hřišti poprvé. Navíc domácí hráče zrazovala technika, míče se od nich odrážely, kloudnou přihrávku či nápad aby člověk pohledal. Z domácí hry jednoduše bolely oči. První akce, která snesla přísnější měřítko, vyšla z domácí dílny až ve 30. minutě. Zbyněk Smetka krásnou otočkou s míčem předal Radmilovi, ten posunul do uličky Březinovi, domácí ostrostřelec ovšem znovu nevystřelil a i podruhé zkoušel přihrávkou hledat spoluhráče, ovšem se stejným "efektem", jako v prvním případě. Hostům dvougólové vedení stačilo a hráli to, co potřebovali. Domácí se přesto ještě do poločasu dokázali propracovat ke dvěma příležitostem. V té první Radmil po rychlé kličce jen vyzkoušel pozornost Domanského mezi třemi tyčemi, ten však míč v pohodě chytil, za minutu Martin Matyáš získal míč, posunul mezi beky Gazárkovi, tomu však balon utekl.

Do kabin se tak šlo za dvoubrankového vedení hostí. Druhá půle začala snahou domácích, ze které resultovalo několik rohových kopů. Po jednom z nich si našel míč u zadní tyče nehlídaný Chrenčík, hlavou však minul. Domácí trenér se pokusil hru oživit střídáním a poslal na hřiště Falešníka. Ten se ihned ujal exekuce přímého volného kopu z rohu velkého čtverce, jeho krásnou, ostrou střelu však Domanský robinzonádou parádně vyrazil na rohový kop. Hráči Slavoje pochopili, že si koledují, a tak znovu přitopili pod kotlem. V 61. po jejich kontře zatočil Tomšej míč krásně doprava na Jüstela, ten však přehodil nejen vybíhajícího Dvořáka, ale i prázdnou bránu. Přesto se hosté své gólové pojistky dočkali. Za dvě minuty předvedl Zbyněk Smetka jednu z dnešních mnoha ztrát míče ve středu hřiště, hosté šli do přečíslení tří na dva, míč šel doleva až na Tomšeje, který ho levačkou krásně uklidil k tyči do protipohybu domácího gólmana, 0-3

Domácí fanoušci upadli po této brance do apatie a někteří dokonce začali předčasně opouštět stadion. Udělali však špatně, neboť hned za tři minuty přišlo domácí snížení. Na Radmilův nadýchaný rohový kop si na malém vápně naskočil Březina a hlavou zamířil přesně k zadní tyči, 1-3

Hosté poté začali chytře zdržovat a rozkouskovali hru. Navíc mohli odskočit znovu na třígólový rozdíl, když špatný Mizerákův odkop sebral Jüstel, jeho gólová střela byla ale tečovaná na roh. To bylo ovšem jediné vzrušení, jinak se tato pasáž zápasu dá nazvat jako nuda v Brně. Oba týmy vydatně prostřídaly, přesto se toho na hřišti příliš nedělo. Až najednou přišel blesk z čistého nebe. V 82. se ofsajdové pasti hostující vysunuté obrany vyhnul Falešník, šel zcela sám na gólmana, přihrávkou na druhou stranu vápna našel nabíhajícího Březinu a ten vdechl domácímu týmu naději na bodový zisk, 2-3

A za další minutu už mohlo být opravdu vyrovnáno, když se Falešník zjevil znovu za obránci, tentokrát nalevo, jeho další přihrávku Březinovi však pozorný gólman Domanský sebral. Závěr zápasu se nesl v duchu velkého náporu domácích a taky velmi sporných rozhodnutí sudího Wencla. Ten se vrátil na místo činu, když v televizním utkání proti Vnorovům mával na pomezí. Tentokrát byl hlavním rozhodčím a nutno říci, že se příliš velké popularity mezi diváky nedočkal. Hráči Hroznovky se i přes veškerou už do žádné tutovky nedostali, naopak po otočeném autu rozhodčím mohli v nastaveném čase inkasovat, když se sám před Dvořákem zjevil Tomšej a jeho střela olízla břevno.

To byla už ale opravdu poslední zajímavá událost tohoto zápasu. Hráči Traubenu tak na jaře podruhé ze tří domácích zápasů prohráli a příští sobotu je čeká výlet na hřiště vyškovské rezervy.

Dvořák - Jagoš (58. Falešník), Bíla, Chrenčík, Škopík D. (71. Mizerák) - Matyáš M., Radmil (C), Smetka Z., Škopík P. (71. Jegla) - Gazárek (76. Smetka P.), Březina