Jdi na obsah Jdi na menu

A-tým 18. kolo (23/24): Viktoria Želešice - Sokol Hroznová Lhota 3:6 (1:2)

Viktoria Želešice - Sokol Hroznová Lhota 3:6 (1:2)

Branky: 15. Němeček, 57. Gerlinger, 90. Mach - 5. + 69. + 89. Březina, 44. + 51. Smetka, 65. Lipčík P.

ŽK: Kotouč, Kovach - Březina

Diváci: 105

V druhou dubnovou neděli čekal na hráče a fanoušky Hroznovky daleký výjezd do Želešic, tedy na půdu předposledního týmu tabulky. Hosté měli být jasnými favority, ovšem s touto prognózou zamávaly před zápasem velké absence. Pro zranění chyběl totiž Patrik Matyáš, ze zdravotních důvodů pak další obranný pilíř Martin Chrenčík, z pracovních pak záložník Martin Matyáš a původně neměl kvůli vítání občánků odcestovat na zápas ani kapitán Aleš Radmil, který ovšem nakonec do Želešic odjel. Obranné řady vyztužil z B-týmu povolaný Josef Lipčík, velmi příjemným pak byl návrat k fotbalu v podání rychlonohého kanonýra Petra Lipčíka, který se  minulý týden představil v barvách B-týmu, aby jediným gólem zápasu vystřelil Tasovu výhru nad béčkem Dubňan. Kdyby všichni nevěděli, že se utkání hraje na začátku dubna, jistě by vsadili svoje boty na to, že se jedná o červnový termín, a to kvůli enormně teplému počasí. Na většině míst v republice totiž padaly teplotní rekordy a v Želešicích to rovněž platilo. Hráče tak čekal fotbal v pořádné sauně.

První poločas začal pro hosty snově! Dlouhý nákop Josefa Lipčíka z obrany totiž Radmil přiklepl Smetkovi, který typickou českou uličkou vyslal do úniku kanonýra Březinu, který podél gólmana Krkoška otevřel gólový účet zápasu, 0-1

Jenže jak se říká - první vlaštovka jaro nedělá, tak tady to rovněž platilo. Hostům totiž v první půli chyběl pohyb a měli problém přebírat domácí hráče ve středu hřiště, kteří odsud hodně vyjížděli k nepříjemným útokům. A jeden z nich se Viktorii podařilo přetavit ve vyrovnání, když se dorážkou do prázdné brány prosadil Němeček, 1-1

Další události první půle, která stojí za zmínku, pak bylo zranění Patrika Škopíka, který musel odstoupit z utkání ve 32. minutě. Do hry se tak dostal zmiňovaný Petr Lipčík, který vystřídal na hrotu Aleše Radmila, ten se postavil na střed zálohy vedle Martina Maňáka a rychlonohý Zbyněk Smetka se posunul na pravou stranu, což byl nakonec mistrovský tah! Ten se poprvé vyplatil minutu před koncem první půle, kdy mladý hostující expres převzal míč a po třiceti metrovém úniku přes dva hráče se dostal k zakončení a střelou podél Krkoška stanovil těsně poločasové vedení hostí, 1-2

To mohlo být sice ještě výraznější, ovšem v další šanci poslal Zbyněk Smetka centr Miroslava Falešníka hlavou těsně nad.

Chuť si však spravil po šesti minutách hry druhé půle, kdy nejdříve Březina po centru Petra Lipčíka z levé strany mířil do Krkoška, ten vyrazil před sebe a Smetka dorážel z malého vápna do brány, 1-3

Pojistku mohl přidat hned za minutu Josef Lipčík, jehož projektil z dobrých dvaceti metrů šel těsně nad domácí břevno. Jenže namísto navýšení vedení přišlo snížení domácích. Po centru před bránu se střelou z bezprostřední blízkosti prosadil nejlepší domácí střelec Jan Gerlinger, 2-3

Jenže hosté znovu zahnali domácí choutky na obrátku skóre dalším míčem v jejich síti. Za pět minut totiž centroval z pravé strany Aleš Radmil a domácí kapitán Hlinecký zamířil nešťastně hlavou do vlastní brány. Tento gól byl však připsán Ondřeji Březinovi, který byl s domácím nešťastníkem v hlavičkovém souboji, 2-4

A hosté byli při chuti. Za dalších pár minut zatáhl míč Smetka po pravé straně a předložil před prázdnou bránu Petru Lipčíkovi, který se tak trefil i v dresu áčka a zvýšil už na 2-5

Těsně před koncem pak Zbyněk Smetka završil svůj skvělý výkon další asistencí, když tentokrát poslal do šance bratrance Březinu, který z pravé strany prostřelil Krkoška, 2-6

Poslední slovo v této divoké přestřelce však nakonec patřilo domácím borcům, když se střelou z šestnáctky prosadil Mach, 3-6

To již byla ovšem pouze kosmetická korekce skóre, která nemohla nic změnit na faktu, že hráči Hroznové Lhoty vezou z Želešic všechny body. Příští neděli je čeká těžké derby na půdě vedoucího BRITTERMU.