A tým 19. kolo (17/18): Sokol Hroznová Lhota - FC Kyjov 1919 6:2 (3:1)

Sokol Hroznová Lhota - FC Kyjov 1919 6:2 (3:1)

Branky: 5. + 69. Janík (1 x PK), 37. Falešník, 38. + 68. Červenka, 83. Gazárek - 41. + 79. Klimeš

ŽK: Podrazil, Lipčík P. - Bochýnek

Diváci: 170

Na podzim udělila Hroznovka domácímu Kyjovu potupný debakl 0:7, ovšem tentokráte byly karty rozdány jinak. Kyjov na jaře tři ze čtyř zápasů vyhrál a také na Zelničkách předvedl dobrý výkon, nemluvíme-li o žalostné koncovce jeho hráčů. V utkání se dvakrát prosadili nejlepší střelci svých týmů, ale popořadě...

Na nějaké námluvy, či vzájemné oťukávání obou soupeřů mohli diváci zapomenout. S chutí hrající domácí se od úvodního hvizdu tlačili před branku Kyjova. Ve 3. minutě předložil Petr Lipčík do ideální pozice Červenkovi, ten ale balon špatně trefil a poslal o kousek špatným směrem. Hned za minutu však hostující obránce poslal k zemi Polácha ve velkém čtverci a sudí pochopitelně ukázal na puntík pro penaltu. Tu tvrdou střelou k tyči proměnil Janík, 1-0

V 15. minutě prodloužil Poláchův rohový kop na bližší tyči hlavou za sebe Petr Lipčík, duo Falešník - Vaverka na míč sice naskočilo, ale svorně ho těsně minulo. Za dvě minuty se Petr Lipčík uvolnil narážečkou s bratrem Lukášem, ale tváří v tvář Měchurovi pálil těsně nad. Hosté o sobě dali poprvé vědět ve 21. minutě a hned z toho byla mega šance. Polášek dostal míč zleva do středu vápna, ale svoji tvrdou střelu nepochopitelně poslal přesně do Kusalíka, který ji vyrazil a obránci následně požár uhasili odklizením míče do bezpečí. Další velkou šanci měli hosté ve 30. minutě. Tentokráte šla přihrávka do vápna zprava, míč dostal nehlídaný Kuchař, ale znovu ho napálil jenom doprostřed brány, kde stál v tu chvíli už vlastně bezmocný Kusalík. Prakticky z protiútoku domácí přečíslili soupeře po pravé straně, přihrávku na střed si našel z druhé vlny nabíhající Polách, ale pěknou střelu poslal těsně vedle. Ve 37. byla k vidění lahůdková střela Ondřeje Bíly, kterému vrátil míč ve vápně Červenka, domácí špílmachr kroutil svoji technickou ránu do zadní šibenice, Měchura ji však konečky prstů vytěsnil na rohový kop. Z něho však Falešník zakroutil balon od praporku přímo k zadní tyči a ten k překvapení všech zaplul rovnou do sítě, 2-0

Rozjaření diváci se ještě nestihli pořádně usadit do sedadel a už byli znovu na nohou. Po bleskové akci přes pravou stranu, po níž se prosmýkl Petr Lipčík, přišla přihrávka na malé vápno, odkud Červenka propálil Měchuru, 3-0

Domácí si už zřejmě mysleli, že je po zápase, když přišlo snížení. Ve 40. totiž nechali znovu střílet hráče Kyjova, ten mířil sice znovu doprostřed, ale vyraženou střelu vrátil do sítě pohotový Klimeš, 3-1

A ještě do poločasu to mohlo být už jen o gól, když se po biliárovém odrazu míče mezi našimi hráči dostal k meruně Kuchař, pláchl po pravém křídle, ale jeho přihrávku na spoluhráče před bránu přerušil skluzem obětavý Maněk.

Také druhá půle nezastihla domácí hráče v nejlepší pohodě a ti hráli prvních deset minut tužku. Po pěti minutách hry ve druhém poločase vytěsnil Kusalík padající střelu v záklonu jen před Kuchařovy nohy a ten balon z malého vápna poslal jen do ležícího domácího gólmana. Hned z dalšího útoku pak postupoval Kůřil zleva na Kusalíka, ale svoji střelu poslal zase a znovu jen do domácího gólmana. Domácí se probrali v 55. minutě, kdy obléhání hostující brány zakončil Polách střelou na bližší tyč, Měchura však vyrazil. Za další čtyři minuty pak nastřelil domácí Bíla břevno. Na druhé straně hrozil Klimeš, ale technickou střelou přehodil jak Kusalíka, tak i bránu. A tak přišlo rozuzlení zápasu, když domácí zasadili svému soupeři dva tvrdé direkty během dvou minut. V obou měl prsty rychlý štírek Michal Janík a obě akce šly přes pravou stranu, tedy slabou levou stranu kyjovské obrany. Nejprve se nejlepší střelec soutěže rozeběhl po křídle, ustál i Kuchařovo tahání za dres a přihrávkou po zemi našel na zadní tyči kopačky Červenky, který neměl problém zvýšit na 4-1

Hned za minutu se pak Janík vyhnul ofsajd systému hostí a postupoval zprava sám na Měchuru, jehož pokořil ostrou, přízemní ranou na zadní tyč, 5-1

V 79. pak Janík sahal po hattricku, když po přečíslení domácích šel míč zprava po ose Petr Lipčík, Polách až k němu, domácí šuter však prováhal správný okamžik pro střelu a jeho choutky na třígólový zápas skončily na rukavicích hostujícího brankáře. Hned za minutu hosté snížili, nutno podotknout, že jim gól darovali domácí hráči. Bíla dal malou domů Kusalíkovi, který nastřelil dotírajícího Klimeše, od něhož se míč odrazil do prázdné brány, 5-2

Gólovou tečku krásnému zápasu pak dal střídající Gazárek, který převzal míč na hranici ofsajdu a svůj samostatný postup na Měchuru zakončil střelou k tyči, 6-2

Hráči Hroznovky tak i podruhé v sezoně Kyjov deklasovali, ovšem tentokráte si zápas hosté prohráli sami svojí katastrofální koncovkou...