A tým 19. kolo (21/22): Slavoj Velké Pavlovice - Sokol Hroznová Lhota 2:0 (0:0)

Slavoj Velké Pavlovice - Sokol Hroznová Lhota 2:0 (0:0)

Branky: 77. Havlík, 90. Pálka

ŽK: Hovězák, Havlík, Vintrlík - Chrenčík, Matyáš P.

Diváci: 200

V neděli dopoledne čekal hráče Hroznovky výlet na horkou půdu nepříjemného soupeře - domácích Velkých Pavlovic. Ty už na podzim v Hroznové Lhotě předvedly skvělý fotbal, navíc i poslední výlet do vinařské obce nedopadl pro naše fotbalisty dobře (porážka 2:3). Na druhou stranu Slavoj na jaře zatím získal pouze dva body za dvě remízy a třikrát prohrál, náš tým byl naopak stoprocentní. To z něj přeci jen činilo mírného favorita.

A přesně těmto prognózám odpovídal obraz hry v prvním poločase. Po dvou nepříjemných závarech domácích v úvodu utkání totiž hosté převzali dirigentskou taktovku a hrálo se podle jejich not. Měli územní převahu a taky velké šance. Ta první přišla v 15. minutě, kdy se dostal do samostatného úniku na domácí bránu Březina, nicméně jeho šance ztroskotala na gólmanovi Němečkovi. Hráči Slavoje sice odpověděli nebezpečným rohovým kopem, ale byl to z jejich strany pouhý výkřik do tmy. Na druhé straně po centru Březiny těsně minul hlavou Petr Lipčík, to se psala 21. minuta. Za dalších osm si vybral slabší chvilku branař Němeček, který odkopl míč přímo k Březinovi, ten si ho narazil s Petrem Lipčíkem, ale strážce domácí svatyně svoji chybu napravil skvělým zákrokem proti jeho střele. Další chvilka domácího "lapky" přišla ve 42. minutě, kdy si poradil s přímým kopem Ondřeje Bíly, za zmínku stojí rovněž jeho pohotový zákrok proti dalšímu pokusu o "samorost" přímo z rohového kopu z dílny Aleše Radmila.

Hostující kapitán se dostal do šance rovněž minutu po změně stran, ale jeho nebezpečná střela byla zablokována. Aleš Radmil pak nepochodil ani s další střelou v 53. minutě, kterou Němeček rovněž chytil. Domácí tak přežili velké hostující šance a sami udeřili v 77. minutě. To přišel nákop od střídaček do vápna, kterému pomohl i silný vítr, Martin Chrenčík míč nešťastně tečoval hlavou za sebe a pohotový Havlík ho poslal kolenem z malého vápna za Dvořákovy záda, 1-0

Hosté tak museli otevřít hru a pokusit se alespoň vyrovnat. Nicméně je Pavlovice ztrestaly z brejku. V 90. minutě přišel dlouhý nákop dopředu, Hovězák si u rohového praporku poradil s dvěma obránci a centrem na zadní tyč našel zkušeného Pálku, který uhasil i poslední jiskřičku naděje hostujícího týmu na bodový zisk, 2-0

Suma sumárum se dá říct, že hosté odjíždí z Pavlovic s prázdnou hlavně kvůli vlastní špatné koncovce. V první půli měli čtyři velké šance, většinu z nich zlikvidoval výborný Němeček. I z domácího tábora zazněl názor, že důležité pro Slavoj bylo to, že přežil velké šance hostí v prvním poločase. Hlavní sudí Špaček připustil tvrdou hru a především zákroky domácích hráčů na Petra Lipčíka a Zbyňka Smetku v první půli volaly po kartě. Hráči Hroznovky každopádně přišli o svoji jarní neporazitelnost a v neděli je čeká další těžká zkouška v podobě domácího třaskavého derby s Veselím nad Moravou.