A tým 19. kolo (22/23): MFK Vyškov B - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:0)

MFK Vyškov B - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:0)

Branka: 62. Březina

ŽK: Kučera (V)

Diváci: 99

Po nevydařeném domácím utkání proti Rohatci rozhodně neodjížděli hráči Hroznové Lhoty do Vyškova v roli favoritů, ačkoliv je k tomu předurčovalo tabulkové postavení. I přes termínovou kolizi zápasů vyškovského áčka (v Drnovicích proti Slavii B) a rezervy s našim týmem, bylo totiž pravděpodobné, že domácí celek bude posílený o některé fotbalisty z druholigového A-týmu. Navíc Hroznovka neprožívá na jaře zrovna vydařenou etapu svých výkonů, a tak se bodový zisk z vyškovského stadionu zdál být jako Mission Impossible.

Do základní sestavy hostí se vrátil Miroslav Falešník, jinak bylo vše při starém. Mezi tři domácí tyče se postavil rezervní gólman z prvního týmu s házenkářským jménem - Filip Jícha,  střed zálohy pak parádně řídil bývalý hráč Baníku Ostrava a nyní posila Vyškova - Jan Fulnek. Na hrotu operoval nebezpečný útočník tmavé pleti Alassane Traore. Celkově měl domácí tým na každém postu vynikajícího fotbalistu s působil velmi kvalitním a silným dojmem. Prvních zhruba patnáct minut patřilo vyškovským fotbalistům, hráči Hroznovky naopak působili zakřiknutě. První vzrušení přišlo už v 5. minutě, kdy sudí Kubec prominul hostům pokutový kop za velmi sporný zákrok v jejich pokutovém území. Za šest minut se do své první z mnoha šancí dostal nejlepší střelec soutěže - Ondřej Březina, tísněný na malém vápně však mířil pouze do brankáře Jíchy. Domácí tým odpověděl nebezpečnou střelou z první po rohovém kopu, ta šla však těsně nad. To však nebylo nic proti tutovce domácích z 22. minuty, kdy se dostali ke střele z nějakých deseti metrů, gólovou radost jim však zkazil Dvořákův parádní, reflexivní zákrok! Vynikající brankářský počin byl však k vidění za dvě minuty také na druhé straně hřiště, když Jícha vychýlil ze správného směru gólovou střelu Martina Matyáše. Poté přišlo vynucené střídání v hostujícím týmu, když musel ze hřiště s rozbitou hlavou David Škopík a nahradil ho Patrik Matyáš. Závěr první půle patřil domácím, kteří nejdřív hrozili překvapivým centrem, který málem skončil v síti, do obrovské šance se pak dostal ve 41. minutě Traore, který se zjevil sám před Dvořákem, trestuhodně ovšem minul bránu. Byla to jedna z mála příležitostí, do které hbitého domácího útočníka pustil jeho osobní strážce Martin Chrenčík. Domácí se však naštěstí do vedení nedostali, a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu. A druhá půle už patřila hostům. Vše zahájil Martin Matyáš, který byl po třech minutách hry po centru Ondřeje Bíly najednou sám před Jíchou, cílil však těsně vedle. Za další čtyři minuty pálil z první kapitán Radmil, z nějakých deseti metrů však bránu přestřelil. V 56. dostal lahůdkový pas od Bíly útočník Březina, ztroskotal však na výborném Jíchovi, stejně jako za další dvě minuty. Vše si však hostující zabiják vynahradil v 62. minutě, kdy dostal zhruba tři metry před vápnem prostor ke střele a parádní ranou vymetl pavučiny z šibenice domácí brány, 0-1

A za další tři minuty mohlo být v hostujícím táboře ještě víc veselo, to dravý Martin Matyáš parádně prošel po individuální akci do velkého čtverce, mohl dávat před prázdnou bránu Smetkovi, vzal to však na sebe a jeho střelu zhruba pět metrů od brány Jícha parádně zneškodnil! Jediná domácí šance ve druhé půli se zrodila v 76. minutě, ovšem střela z pravé strany jen zlověstně prolétla kolem tyče. Poslední šanci zápasu měl po standardní situaci hostující Patrik Matyáš, míč však skončil jak jinak než těsně vedle. V zápase bohatém na šance, ale chudém na góly se tak překvapivě radovali z plného bodového zisku hosté, kteří předvedli ve Vyškově výborný, disciplinovaný výkon. Pravda zápas byl o tom, kdo vstřelí první branku a to se podařilo hráčům Hroznové Lhoty. Domácí zaslouží i tak pochvalu za výborný výkon, především již zmiňovaný Jan Fulnek byl základním kamenem domácí hry. Hosté vezou z Vyškova neuvěřitelně cenné tři body a příští neděli je čeká domácí zápas proti Valticím.