A-tým 19. kolo (23/24): BRITTERM Kozojídky - Sokol Hroznová Lhota 0:6 (0:2)

BRITTERM Kozojídky - Sokol Hroznová Lhota 0:6 (0:2)

Branky: 75. + 89. Březina, 7. Chrenčík, 21. Smetka, 67. Matyáš M., 90. Falešník

ŽK: Matyáš P., Březina

Diváci: 750

Dlouho očekávaný souboj dvou nejbližších soupeřů v 1.A třídě byl na programu v neděli dopoledne. Podzimní měření sil vyznělo jednoznačně pro hráče BRITTERMu, a tak se čekalo, zda se fotbalistům Traubenu podaří odveta, anebo domácí potvrdí svoji formu. Jejich jediná porážka v soutěži se datuje na 8. října, kdy nestačili na domácí Slavoj Rohatec (0:2), od té doby už BRITTERM poztrácel jen několik bodů za remízy. Ta poslední se udála na jeho hřišti v minulém kole, když si bod odvezl tehdy druhý tým tabulky Baník Dubňany. Tuto neděli byl k vidění na hřišti v Kozojídkách znovu souboj prvního s druhým, neboť hráči Hroznovky se díky výhře v Želešicích posunuli o skóre právě před dubňanský Baník.

Domácí hlásili velké oslabení v podobě nemoci nejlepšího střelce Bohumila Vardana, v obranných řadách pak stále citelně scházel Jakub Linek. Utkání se hrálo za bedlivého dohledu početného publika, když se na místním hřišti mohlo tísnit něco okolo pěti stovek diváků a ruku na srdce - tisícovka v oficiálním zápase je asi jen zbožným přáním domácích pořadatelů. Dokonce i nad hlášenými 750 diváky všichni zúčastnění kroutili hlavou... Já osobně jsem odpůrcem tohoto nafukování a zaokrouhlování počtu diváků, ale budiž.

Utkání nezačalo očekávaným náporem domácích favoritů, hosté totiž hráli velmi dobře organizovaně a pod taktovkou "Gattusa" (rozumějte Ondřeje Bíly) velmi rychle dostupovali domácí hráče a předváděli dobrý fotbal. Ráz zápasu určila již sedmá minuta, kdy stoper Martin Chrenčík výborně přečetl hru, zachytil domácí rozehrávku a vydal se s míčem na noze na steč domácí brány. Cestou k ní si míč narazil s Ondřejem Březinou a potom střelou na dlouhou nohu překonal vybíhajícího Maňáka a míč slastně dohopsal za brankovou čáru, 0-1

Nečekané vedení posadilo hráče v zeleno-červených dresech pevně do sedla a ti i nadále hrozili. K duhu jim šlo vysunutí Zbyňka Smetky na hrot a tento hráč činil domácím obranným řadám pořádné problémy! Domácí mohli na vedení soupeře odpovědět v 19. minutě, kdy se k přímému kopu z perfektní parkety postavil Adam Pollák, ovšem jeho nepříjemnou, polovysokou střelu Dvořák na dvakrát výborně zlikvidoval. A tak udeřilo na druhé straně. Po akci po pravém křídle udržel míč Březina, ač atakován dvěma obránci předal Smetkovi, ten se právě mezi těmito dvěma domácími hráči protáhl jako štírek do vápna a překvapivou střelou na bližší tyč zaskočil Maňáka, 0-2

Zajímavostí u druhého gólu byl fakt, že diváci na kopci za střídačkami původně mysleli, že střela Zbyňka Smetky šla pouze do zadní sítě, až jásot fanoušků za bránou znamenal, že střela byla gólová, a tak začala radost s notným zpožděním (smích). Hosté hnáni de facto domácím publikem byli i nadále na koni! Ve 32. si narazili míč Martinové Matyáš s Maňákem a první jmenovaný postupoval zleva do vápna, jeho přízemní centr k překvapení všech prošel napříč velkým čtvercem až ke Gazárkovi, který to však nečekal a vyprodukoval tak z výborné pozice jen slabou střelu, škoda! Za necelých deset minut předvedl podobnou akci z levé strany rovněž výborně hrající Zbyněk Smetka, znovu se parádní kličkou dostal před obránce do velkého vápna, ale jeho přihrávku na střed napálil Březina tvrdě pouze do zad domácího obránce. Minutu před koncem první půle tak mohli nakonec udeřit domácí hráči. To Jaroslav Zbytek poslal z přímého kopu dlouhý nákop do vápna, ten si u zadní tyče našel číhající Pollák, ovšem jeho prudkou hlavičku směřující do šibenice zastavila rukavice gólmana Dvořáka, který tak tímto parádním zákrokem podržel svůj tým a uchránil mu poločasové dvoubrankové vedení.

O přestávce se pak mimo losování tomboly odehrála velmi dramatická scéna, když přímo na hřišti zkolaboval hostující trenér gólmanů Karel Zavadil a musel být oživován přímo na trávníku. Za několik minut dorazila záchranka, a to přímo na trávník, která už Karla převzala do své péče. Druhá půle však začala se zhruba čtvrt hodinovým zpožděním a netrvalo to víc jak pět minut a došlo k dalšímu zdravotnímu problému, tentokráte u domácího skalního fanouška Františka Kozumplíka, kterému se udělalo nevolno a i jemu musela být přivolána záchranka. Ihned na hřišti dostal kapačku a utkání se znovu na dlouhé minuty přerušilo. Ještě před touto událostí byla ve hře k vidění hostující šance, kdy ostrou ránu Březiny vyrazil Maňák před sebe, ovšem dobíhajícímu Gazárkovi chyběly dva kroky, aby byl u dorážky dříve.

Poté, co i druhá sanitka opustila hrací plochu, se mohlo pokračovat v zápase. Kdo čekal, zda sklapne známá Csaplárova past, ten dostal odpověď po pár minutách hry. V 67. se Martin Matyáš dostal zleva do vápna, přehodil si míč přes padajícího Maňáka, který ho svým skluzem bez míče zasáhl, sudí Řezník však nepískal, akce ale pokračovala Březinovým centrem z pravé strany, který posadil nadýchaný míč přímo na hlavu právě Martina Matyáše a ten ho trknul do volného prostoru u pravé tyče a zvýšil už na 0-3

Domácí favorit tak dostal třetí tvrdý direkt a hosté začali předvádět jednu oku lahodící akci za druhou. A že ta z 67. minuty stála opravdu za to! V ní Aleš Radmil udržel míč, ukázkovou kolmicí mezi beky vyslal na pravém křídle Gazárka, jenž okamžitě servíroval přízemní centr před prázdnou bránu Březinovi, který neměl problém zamířit do sítě, 0-4

Domácí odpověděli za sedm minut ranou Jaroslava Zbytka, který zpoza vápna napálil míč do spojů pravé tyče a břevna hostující brány, tato střela byla však pouhou labutí písní hráčů BRITTERMu. Ti ještě v závěru zápasu schytali další dva góly a v obou měl prsty střídající Miroslav Falešník. Ten si v 89. minutě navedl míč z pravé strany do středu a vyslal jedovatou přízemní střelu k bližší tyči, Maňák míč znovu vyrazil pouze před sebe a dobíhající Březina zametl do brány, 0-5

Další ránu na čahouna v domácí bráně vyslal zpoza vápna jeho jmenovec v hostujícím dresu Martin Maňák, k vyraženému míči ale střídajícímu mladíkovi Domanskému chyběl krok. Přesto se rozjaření fanoušci hostí dočkali dalšího gólu, když v nastaveném čase našel Březina svojí čtvrtou gólovou asistencí v zápase na středu vápna Falešníka, ten si míč připravil a parádní, utěšenou ranou k levé tyči nedal Maňákovi šanci, 0-6

Chvíli na to už sudí Řezník, který hru všeobecně dost pouštěl, čímž přispěl k dobrému spádu zápasu, naposled foukl do píšťalky a započal tak obrovské oslavy hostujících fandů a jejich jedniček na hřišti! Tento výsledek totiž, přátelé, nečekal nikdo ani v těch nejdivočejších snech, tedy až na Patrika Jocha, který na facebookové stránce "Dění v Kozojídkách" tipnul přesné skóre utkání. Trauben se tímto výsledkem přiblížil vedoucímu BRITTERMu na tři body a v příštím kole ho čeká další třaskavé derby na krásném stadionu nedalekého Agra Vnorovy! To včera šokovalo výhrou v Dubňanech. Na čelo tabulky se po druhé výhře v řadě začíná dotahovat rovněž Slavoj Rohatec, celkově je však vršek tabulky pořádně našlapaný a každé kolo tak bude míchat pořadím týmů.

Závěrem bych chtěl ještě našim hráčům poděkovat za neskutečné šestigólové menu, které včera svým věrným příznivcům servírovali na zlatém podnose. Pro každého fanouška Traubenu to byl včera ohromný zážitek, který se hned tak nezapomene! A za sebe mohu říct, že tato výhra bude hned po boku kanonády z televizního utkání proti Vnorovům. Včera to byla v Kozojídkách neskutečná zeleno-červená jízda a "válec Trauben" prostě nešlo zastavit! (úsměv)