A tým 2. kolo (17/18): Sokol Krumvíř - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (2:1)

Sokol Krumvíř - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (2:1)

Branky: 13. Ondroušek, 45. Hoša - 6. Vaverka

ŽK: Michna, Zvonič - Červenka, Podrazil, Lipčík L., Lipčík P.

Diváci: 200

Historicky první utkání Sokola Hroznová Lhota v 1.A třídě přineslo pro jeho hráče a fanoušky rozporuplné pocity. Tým sice do zápasu nastoupil bez obou avizovaných posil Janíka a Polácha, přesto byl domácím více než vyrovnaným soupeřem a nechybělo moc, aby si z horké krumvířské půdy odvezl bodový zisk. Špatnou zprávou je pak vážné zranění Martina Chrenčíka.

Hosté vstoupili do utkání lépe, když se hned v 6. minutě ujali vedení. Po standardní situaci domácích se dostali k rychlému brejku, Petr Lipčík poslal z levé strany křížnou přihrávku na Vaverku, který zamířil přesně k tyči, 0-1

A za dalších pět minut to mohlo být o dvě branky, ale Falešník, který postupoval sám na gólmána Doležala, zamířil těsně vedle. A tak se naplnilo otřepané pravidlo nedáš - dostaneš. Nutno podotknout, že vyrovnání domácích bylo velmi šťastné. Nakopnutý míč odhlavičkoval Josef Lipčík doprostřed hřiště, následnou střelu zablokoval tak nešťastně, že se balon odrazil od tváře Ondry Bíly k volnému Ondrouškovi, který ho poslal do prázdné brány, 1-1

Po této brance měl tradičně silný domácí celek územní převahu, do šancí se však jeho hráči nedostávali. Ve 29. minutě pak došlo k ostrému zákroku domácího Zvoniče, který odskákal nepříjemným zraněním kolene Martin Chrenčík. Hlavní sudí Krbůšek tento zákrok ocenil pouze žlutou kartou. Na hřišti se pak začalo přiostřovat. Ve 45. minutě došlo k dalšímu ostrému zákroku domácího hráče na Josefa Lipčíka, který dostal kopačkou do zad a zůstal v bolestech ležet na zemi. Domácí hráči však míč nesportovně nezakopli, naopak pokračovali v akci a po několika nahrávkách kolem velkého vápna přišla střela, která před Kusalíkem zaplavala a nešťastný gólman hostí si míč srazil do brány, 2-1

Ve druhé půli se domácí už dostali do jediné příležitosti, kterou byl závar po rohovém kopu. Poté už přebrali iniciativu hostující hráči, kteří si vytvořili dvě tutovky. V té tisíciprocentní selhal Matyáš, který po dlouhém autu Vaverky přestřelil odkrytou bránu z malého vápna. V další velké šanci pak mířil Falešník střelou po zemi těsně vedle. I přesto, že domácím borcům začali ke konci zápasu docházet síly, tak si na úzkém hřišti vedení pohlídali. Hosté si však za předvedený výkon zasloužili minimálně bod, ale takový je fotbal. Do utkání nastoupil v dresu Hroznovky nový hráč - Jiří Maněk (bývalý hráč Bruntálu) a prezentoval se solidním výkonem.