A tým 2. kolo (18/19): Sokol Hroznová Lhota - MFK Vyškov B 4:1 (2:0)

Sokol Hroznová Lhota - MFK Vyškov B 4:1 (2:0)

Branky: 22. Červenka, 43. Lipčík P., 68. Polách, 82. Janík - 52. Kopáček

ŽK: Maněk, Podrazil - Kollár, Mach, Petřek

ČK: Mach (V)

Diváci: 197

Úvodní zápas nového ročníku 1.A třídy svedl proti sobě na Zelničkách druhý tým minulé sezony proti třetímu. Vyškovské béčko přijelo sice bez posil z áčka, které se šetří na úterní pohárové utkání v Otrokovicích, i tak bylo domácím vyrovnaným soupeřem a svedlo s nimi výbornou bitvu, která prostě musela diváky bavit.

V domácím kádru se hlásily dvě posily - Aleš Radmil z Veselí a Patrik Škopík z Lipova. V základní sestavě byl pouze první jmenovaný a ten se ve svém novém působišti uvedl hned ve 4. minutě výbornou střelou zpoza vápna, která měla trajektorii padajícího listu, ale vysoký Kollár ji dokázal v záklonu vytěsnit na rohový kop. Hosté hráli dobře pozičně a uměli být nebezpeční i směrem dopředu. V 16. pouštěl Kusalík centr zleva za sebe s tím, že míč půjde do zámezí, ovšem na ten si pohotově naskočil Kameník a poslal ho hlavou těsně nad. Gól by ovšem stejně neplatil pro zdvižený praporek. Domácí se snažili stéci obranu Vyškova dlouhými nákopy a po jednom z nich se dostal k míči na levém křídle Janík, poslal ho do vápna Červenkovi, tomu balon sice odskočil od nohy, i tak ho ale stihl napálit přízemní ranou křížem k tyči a Kollár nereagoval, 1-0

Takzvaný otvírák byl na světě, ale domácí to i nadále neměli jednoduché. Buďto zakončovali zbrklými střelami, anebo je o míč připravila pozorná hostující defenzíva. Kusalík v domácí bráně si příliš nezachytal, ale ve 31. minutě musel vytasit pohotový zákrok proti ostré střele Kameníka po zemi. Na druhé straně se postavil k přímému kopu z dvaceti metrů Falešník a jeho levačka vyslala na Kollára krásnou ránu, která před hostujícím gólmanem ještě nepříjemně skočila, ten ji i tak dokázal vychýlit ze správného směru na rohový kop. Ve 42. minutě došlo k důležitým událostem. Nejdřív se po zákroku zezadu vyfauloval Mach, který viděl druhou žlutou a tedy červenou kartu. Na následný přímý kop si ve vápně naskočil nejvýš Petr Lipčík a poslal balon do protipohybu nebohého Kollára a jeho hlavička zapadla přesně k tyči, 2-0

Na začátku durhé půle se zdálo, že není co řešit. Hosté v deseti a navíc s dvoubrankovým mankem. Hned po třech minutách hry se navíc po krásné kombinaci domácích hráčů na jeden dotek dostal ke střele z dobré pozice znovu Falešník, ale Kollár dokázal i jeho další nádhernou ránu vytěsnit těsně nad břevno. Ve 49. minutě hostující trenér poslal do hry i druhého náhradníka - bývalého gólmana Jana Kopáčka. Ten se po dvou minutách pobytu na hřišti dostal k míči nějakých pětadvacet metrů od brány a poslal Kusalíkovi navštívenku v podobě bomby jako z kanonu, která vymetla pavouky z pravé šibenice jeho brány, 2-1 To se prostě nedalo chytat.

A z rozhodnutého zápasu bylo zase drama! Což o to, domácí borci se dostali během dalších deseti minut do čtyř dobrých šancí, ale tři z nich skončily střelou nad a ta čtvrtá se zase zastavila o nohy skluzujícího obránce. Hosté se také snažili, ovšem naštěstí zůstalo jenom u náznaků šancí. Uklidnění do domácího tábora tak přišlo z kopačky jeho kapitána. Radek Polách se dostal k balonu asi tři metry za velkým vápnem a také on dokázal vyslat výstavní projektil do šibenice, za nímž se Kollár jenom smutně ohlédl, 3-1

Od této chvíle už byla dirigentská hůlka pevně v rukou domácích fotbalistů, kteří svůj náskok navýšili ještě v 82. minutě. To si u zadní tyče počkal na balon nejlepší střelec minulého ročníku 1.A třídy - Michal Janík a svoji ostrou střelu po zemi schoval z nulového úhlu křížem přesně za tyč, 4-1

Rozjaření diváci si začali nahlas žádat bůra ve vyškovské síti a málem se dočkali. Za tři minuty se vehnal do vápna Polách, technickou střelou přehodil vybíhajícího Kollára, míč však z prázdné brány nakonec vyhlavičkoval jeden z hostujících beků. To už však nic nezměnilo na dobré náladě na tribuně a mezi domácími fotbalisty. Ti vstoupili do nové sezony pravou nohou a teď je čekají dvě utkání na hřištích soupeře.