A tým 2. kolo (19/20): Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Velké Pavlovice 3:1 (1:1)

Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Velké Pavlovice 3:1 (1:1)

Branky: 39. + 60. + 80. Lipčík P. - 4. Wald

ŽK: Pohl, Havlík, Bogiň, Rozbořil

Diváci: 176

V úvodním utkání třetí sezony v 1.A třídě čekala hráče Sokola Hroznová Lhota velká premiéra. Poprvé se museli obejít bez dvojice svých opor Polách - Janík. A tak byla velká neznámá, jak se tým s touto absencí srovná. Absencí bylo ovšem víc. Mezi tři tyče neupustily bolavé záda jedničku Podolana, kterého znovu zastoupil Jurásek, v poli pak chyběl stále zraněný obranný pilíř Josef Lipčík, kvůli dovolené pak nehrál levý záložník Falešník. Ondřej Bíla se postavil na post stopera a jeho mozek v první polovině prvního poločasu citelně scházel v domácí záložní řadě. Hra Sokola byla rozháraná a namísto křídelních akcí byly k vidění nákopy za obranu, které se ovšem zcela míjely účinkem.

Navíc se hosté, kteří před sezonou naopak posílili, dostali rychle do vedení. Jejich vedoucí brance ovšem předcházela příležitost domácího Červenky, který se ve vápně prodral ke střele, napálil ovšem pouze Chromka. Hned z rozehrávky pláchl po levé straně domácí obrany Bombicz, zaseknutím se zbavil vracejícího se Maňka, přihrál na střed vápna Waldovi, který se zbavil obránce a levou nohou propálil Juráska, 0-1

Domácí se v první půli hledali a jejich hra byla bezzubá. Když už se začala rýsovat nějaká nebezpečná příležitost, skončila na jejich vlastní nepřesnosti. První pořádný vzruch tak přinesla až 26. minuta. Po první povedené kombinaci záložní řady Hroznové Lhoty se dostal do skvělé palebné pozice na hranici vápna Radmil, jeho ostrá, přízemní střela šla ovšem přímo do Chromka, škoda! Hosté odpověděli jedovatou střelou Fridricha z rohu velkého čtverce, Jurásek ji ovšem dokázal vychýlit ze správného směru a poslal míč na rohový kop. Domácí dřeli a snažili se otočit kormidlem utkání na svoji stranu a nakonec byli za svoji neutuchající snahu odměněni těsně před poločasem. Škopík se dostal k odraženému balonu, pronikl s ním po pravém křídle a přízemním centrem našel ve vápně Petra Lipčíka. Ten se obtočil kolem svého strážce a levou nohou zacílil přesně k pravé tyči, 1-1

Po vydřeném vyrovnání ovšem domácí málem znovu prohrávali. To se Náhlík nešikovně připletl do dalekonosného pokusu hostí a těsně před Juráskem míč tečoval tak, že ten mířil do opuštěné branky, sám Náhlík ho ovšem na poslední chvíli dokázal vykopnout z brankové čáry. V poslední minutě první půle ještě pálil nebezpečně křížem Lukáš Lipčík, nedokázal však svoji střelu dostatečně sklopit.

Druhý poločas přinesl zprvu nudu, kterou ovšem přeťal dlouhý balon za hostující obranu, za kterým vyrazil jak útočník Gazárek, tak hostující gólman Chromek. Gazy řešil situaci lobem přes daleko vyběhnutého Chromka, míč však těsně minul prázdnou bránu. Fanoušky tato zahozená šance mrzela jenom dvě minuty. V 60. zachytil přihrávku Lukáš Lipčík, obloučkem za obranu vyslal bratra Petra a ten střelou ve vápně přehodil vybíhajícího Chromka a poslal míč k levé tyči, 2-1

Poté byl k vidění na hřišti především boj a taky několik ostrých zákroků hostujících hráčů. Pojistku domácí přidali deset minut před koncem. Akci po levém křídle rozjel střídající Pravda, dal mezi beky Petru Lipčíkovi, jehož levačka dokonala hattrick, 3-1

Poté byl domácí hrdina za velkého aplausu spokojené tribuny střídán. Hosté mohli ještě korigovat v 91. minutě, ovšem Bombicz mířil po Bogiňově centru hlavou pouze do spojů. Domácí si tak připsali důležité a tvrdě vybojované vítězství.

Jurásek - Náhlík (46. Schwarzbier), Bíla, Maněk, Podrazil - Gazárek (72. Chrenčík), Radmil (c), Lipčík L., Škopík - Červenka (56. Pravda), Lipčík P. (90. Jung)