A tým 2. kolo (20/21): Sokol Hroznová Lhota - Baník Dubňany 3:2 (1:1)

Sokol Hroznová Lhota - Baník Dubňany 3:2 (1:1)

Branky: 21. + 52. Radmil, 58. Falešník - 30. Zelinka (PK), 62. Hlaváč

ŽK: Podrazil, Maněk, Gazárek - Hlaváč, Sviták, Salajka, Čerňan, Klimek, Juřica, Soldán

ČK: Podrazil (HL)

Diváci: 269

Před parádní návštěvou nastoupili na pažit v Hroznové Lhotě domácí hráči podpoření tříbodovým ziskem z Rohatce a hráči Dubňan, pro které bylo až toto utkání ostrým startem do sezony. Hosté nastoupili v základní sestavě s nejlepším střelcem přípravy - Lukášem Čerňanem - který zaujal místo na hrotu, v jejich kádru byly rovněž dvě letní posily, a to Tomáš Zelinka z Veselí a Jakub Křižka z FK Hodonín. Domácí nastoupili v takřka totožné sestavě jako v Rohatci, jenom na pravé straně zálohy nahradil dovolenkujícího Škopíka mladík Janás. Ovšem hned ve 3. minutě přišla citelná rána pro domácí zadní řady, když se po nevinném souboji skácel k zemi Ondřej Bíla a zranění mu nedovolilo pokračovat ve hře. Na postu stopera ho nahradil Martin Chrenčík a ten měl okamžitě plné nohy práce s rychlými štírky v útoku Baníku.

Domácí hra byla v úvodu utkání zmatená. Chyběl pohyb, chuť a odvaha, důrazný soupeř nás obíral o míče a podnikal jedovaté útoky do naší průchodné obrany. První problém nastal ve chvíli, kdy gólman Podolan podběhl centr z rohu, míč naštěstí jen zlověstně prosvištěl vápnem kolem prázdné brány. Ve 13. minutě přilétl do našeho vápna další centr z pravé strany, Maněk si křikl, ale balon podskočil a překvapený Podrazil ho nešťastně poslal na vlastní bránu, pohotový Podolan však skvěle zasáhl. Hosté i nadále diktovali tempo hry a neobratná domácí obrana nestíhala zachytávat jejich nájezdy. Krom nich kopali také velké množství rohových kopů. Po jednom z nich se v 18. minutě odrazil míč k Salajkovi, jehož jedovatá střela po zemi narazila na hráz v podobě Zdeňka Podolana. Hned za minutu se prosmýkl kolem Chrenčíka rychlonohý Čerňan a postupoval zprava úplně sám na Podolana, naštěstí namísto přihrávky pod sebe volil zakončení a jeho pokus skončil na boční síti bližší tyče. Až po nějakých dvaceti minutách šlapání vody se začali osmělovat směrem kupředu i domácí borci. A jejich první šance hned stála za to! Radmil dostal míč do vápna, obloučkem přes sebe si přehodil obránce, Novotný špatně vybíhal, a tak se domácí kapitán zničeho nic ocitl před prázdnou bránou, jeho nedůraznou střelu ovšem zastavil jeden z obránců na brankové čáře. Hned za minutu si však domácí kapitán spravil chuť, to když se ve vápně opřel z voleje do přízemního centru zprava a lahůdkově propálil Novotného, 1-0

S hosty obdržená branka nijak zvlášť nezamávala a ti i nadále pokračovali v nebezpečných výpadech. Hned minutu po našem gólu mohlo být vyrovnáno. To se Čerňan prohnal kolem Gazárka, postupoval zprava do vápna, Podolan vyrazil proti němu, Čerňan už tentokráte volil přihrávku pod sebe, ale gólovou ránu Zelinky neskutečně vyrazil vracející se Podolan a uchránil nás od jisté pohromy! Také ve 26. minutě nás Zdeněk skvěle podržel, když se do míče po přiťuknutí od spoluhráče opřel znovu Zelinka. Hned z protiútoku hrozili naopak naši, kteří se ve třech hráčích (Radmil, Falešník, Petr Lipčík) dostali na pár doteků přes celé hřiště, poslední jmenovaný však z hranice šestnáctky poslal balon po zemi těsně vedle.

Ve 30. minutě se hosté dočkali zaslouženého vyrovnání. Tentokrát se přes naši obranu prohnal Křižka, Chrenčík při jeho bránění upadl a patou nešťastně v pádu zavadil o Křižkovy nohy, z čehož resultoval pokutový kop. Zelinka ho kopl nejlépe, jak mohl a nádhernou ranou do šibenice srovnal skóre na 1-1

Zbytek první půle už příliš vzrušení nepřinesl, k vidění už byly jen dvě nebezpečné střely Křižky a Zelinky v rychlém sledu po sobě, oba dva pokusy zastavil jistý Podolan. A tak za zmínku stojí pouze ostrý skluz hostujícího kapitána Svitáka, jímž zlomil zánártní kůstku domácímu Smetkovi. Ten bude díky tomuto zkratu chybět minimálně měsíc.

O poločase se na tribuně diskutovalo, jak dlouho ještě bude naše obrana schopná odolávat hostujícím nájezdům a někteří fanoušci se nechali slyšet, že pokud uhrajeme bod, budeme ještě rádi.

Jenže do druhé půle vstoupili hráči Dubňan bohorovně, naopak domácí ofenzíva se toho ujala za správný konec. V 52. minutě vybojoval Falešník balon, který převzal Červenka, nasadil po levém křídle a jeho přetažený centr vrátil hlavou před bránu Petr Lipčík přímo k nohám Radmila, jeho první pokus ještě Novotný zastavil, míč však propadl za něj a domácí kapitán si vychutnal střelu do prázdné brány, 2-1

Poté přišel na hřiště domácí Vaverka, který na pravém křídle vystřídal nevýrazného Janáse a uvedl se vybojovaným balonem, který předložil na vápno Radmilovi, jeho ostrou ránu nejistý Novotný vyrazil před sebe a dobíhající Falešník nadvakrát dotlačil merunu do sítě, 3-1

Nečekané dva zásahay způsobily mezi domácími fanoušky euforii, kterou však za čtyři minuty utnul hloupým faulem Podrazil, který už měl žlutou kartu a nechal se tak vyloučit. Navíc hosté z této standardní situace snížili, když si lahůdkový Svitákův centr našel Hlaváč a hlavou ho prodloužil nechytatelně k zadní tyči, 3-2

A hosté byli rázem zpátky v zápase. Domácí trenéři na tento vývoj zareagovali stažením útočníka Červenky ze hry a posílením obranných řad o zkušeného Schwarzbiera. Hroznovka tak začala bránit de facto v osmi lidech, pouze Petr Lipčík zůstával na hrotu. Tato změna taktiky přinesla minimum šancí Baníku, jehož hráči navíc začali ztrácet nervy a na hřišti ze začalo pořádně přiostřovat. Výsledkem byly čtyři žluté karty pro hostující fotbalisty, z čehož jedna zaváněla i barvou červenou, když byl Petr Lipčík v samostatném úniku na branku zkosen zezadu Klimkem. Domácí heroicky bránili, ale nezapomínali využít každou příležitost k protiútoku. Po jednom z nich v 84. minutě přiťukl Smetka Radmilovi, ale Novotný vytěsnil na rohový kop. Poslední velkou šanci hostí viděli diváci v 89. minutě, když po dlouhém autu do vápna střílel nebezpečně Hlaváč, obrana však jeho pokus zablokovala. Zbylých pár minut nervózního utkání už žádné vzrušení nepřineslo, a tak domácí hráči doslova vydřeli tři body z tohoto těžkého utkání. Popravdě řečeno si hosté za svůj výkon minimálně bod zasloužili, na ty si ovšem budou muset počkat až do dalšího kola. V jeho rámci čeká zraněními zdecimovanou Hroznovku sobotní derby v nedalekém Veselí.