Jdi na obsah Jdi na menu

A tým 2. kolo (21/22): Sokol Hroznová Lhota - Družstevník Nikolčice 4:2 (2:0)

Sokol Hroznová Lhota - Družstevník Nikolčice 4:2 (2:0)

Branky: 16. + 43. Lipčík P., 54. Falešník (PK), 90. Matyáš P. - 53. Čapka (PK), 85. Záblacký

ŽK: Matyáš P., Bíla, Škopík D. - Šabata, Nádeníček, Čapka, Brančík

ČK: Nádeníček

Diváci: 181

Ještě než se oba soupeři pustili do boje o první body v této sezoně, proběhlo na hřišti loučení se třemi (dnes už) bývalými hráči domácího týmu. Kariéru ukončili Kamil Schwarzbier, Lukáš Lipčík a Lukáš Podrazil se stěhuje na Slovensko, kde bude nastupovat za místní tým FK Oreské.

Poté už však začal zápas, jehož konečný výsledek ani zdaleka neodpovídá dění na hřišti. Hosté mohou děkovat neuvěřitelně slabé koncovce domácího celku, protože jen díky ní si neodvezli z hroznolhotského pažitu obrovský debakl. Domácí zahodili, co mohli, čtyřikrát nastřelili brankovou konstrukci, měli obrovskou územní převahu, ale bohužel byli neskutečně neproduktivní v koncovce. Ale popořadě.

V modrých dresech hrající Sokol se do svého soupeře zakousl od prvních minut. Už v 5. poslal Bíla centr do vápna, hostující bek míč trestuhodně netrefil, mladík Smetka udělal kličku gólmanovi, ovšem balon špatně trefil a poslal ho těsně vedle prázdné brány. Za další tři minuty obešel domácí kapitán Radmil dva soupeřovy obránce, předložil do běhu Petru Lipčíkovi, jehož centr napálil z první do břevna Gazárek. Ve 13. minutě prošel středem hřiště jako nůž máslem Smetka, dal doleva rozběhnutému Falešníkovi, který postupoval ze strany sám na gólmana Vlacha, ten jeho pokus ovšem vyrazil. Za další tři minuty už se zadařilo. To dostal krásný míč za obranu rychlonohý Petr Lipčík a svůj postup na Vlacha zakončil jistým lobem do sítě a konečně tak odčaroval kouzlo hostující brány, 1-0

Jenže po této brance pokračovali domácí nadále ve festivalu zahozených šancí. Jako první selhal Falešník, který znovu postupoval ze své levé strany sám na Vlacha, situaci řešil stejně jako předtím Petr Lipčík, ovšem tentokrát lob skončil těsně vedle zadní tyče. Za dalších devět minut poslal Radmil znovu balon za obranu, Petr Lipčík prvním dotykem zpracoval a druhým přeloboval nejen gólmana, ale i bránu. Ve 32. byl těsně před pokutovým územím faulován domácí kapitán Radmil, k přímáku z perfektní parkety se postavil Falešník a jeho bombu zastavilo znovu břevno. Ve 39. se do odraženého míče opřel sám Radmil, ale jeho jedovku Vlach nadvakrát zkrotil. Hosté se v první půli dostali do jediné pořádné šance, kterou byl přímý volný kop ze stejné parkety, jako chvíli předtím na druhé straně. Krásný a nebezpečný pokus Jilky ovšem mladý Dvořák nádherně vyrazil na rohový kop. Otřepané nedáš - dostaneš se naplnilo hned z protiútoku. Míč šel nalevo, Falešník ho přenechal rozběhnutému Gazárkovi, ten předložil na střed Petru Lipčíkovi, který bez problémů prostřelil Vlacha, 2-0

Domácí tak vyprovodili svého soupeře gólem do šatny a zdálo se, že nic nemůže narušit jejich jízdu za třemi body. Nota bene, když i druhý poločas začal tak, jak probíhal ten první. Hned po dvou minutách hry poslal Radmil z přímého kopu nadýchaný centr do vápna, Petr Lipčík z jedné pálil přímo do Vlacha a pak se ještě v sedě pokusil propasírovat míč za brankovou čáru, ani jeden z jeho několika pokusů tam však neprošel. V 52. druhé minutě pak přišel blesk z čistého nebe. Hosté podnikli protiútok, přišel jedovatý centr zprava a situaci hasil ve vápně faulem mladík David Škopík. Výsledkem byl pokutový kop, který s přehledem proměnil hostující kapitán Čapka a bylo to jen o gól, 2-1

Ovšem jen na chvíli. Hned po rozehrání dostal dlouhý míč Falešník, obhodil si obránce a ten ho ve vápně srazil, sudí Vrbka neváhal ani chvíli a také ukázal na značku pokutového kopu. Sám postižený hráč se postavil k jeho exekuci a také on poslal gólmana na opačnou stranu, 3-1

A domácí neměli dost. V 58. přišel velký závar v hostujícím vápně, po kterém nakonec pálil Smetka po zemi těsně vedle. Za pět minut kopali domácí rohový kop, skvělý centr Chrenčík před brankou hlavou těsně promáchl, ovšem přišel další centr z opačné strany, který přistál přesně na hlavě Petra Lipčíka a jeho koníček o zem se zase zastavil jen o břevno! Taková smůla!!

A aby jí nebylo málo, tak za dalších pět minut se k přímému kopu ze skvělé parkety postavil domácí Bíla a svoji krásnou střelu přes zeď poslal do tyče. Gólman se přitom za míčem jen bezmocně ohlédl.

Hosté o sobě dali znovu vědět až v 70. minutě, ale stálo to za to. Záblacký totiž poslal do sóla Starého, ale jeho pokus po zemi zastavila noha gólmana Dvořáka, uf! Pak zase hrozili domácí, když Petr Lipčík předložil míč na velké vápno Falešníkovi, ten měl ovšem v neděli špatně seřízená mířidla a poslal svoji ostrou ránu nad břevno. V 80. minutě domácí málem darovali hostům gól, to když dezorientovaný David Škopík vracel Dvořákovi malou domů tak, že poslal míč úplně jinam, než stál domácí branař a ten měl co dělat, aby balon směřující do prázdné brány vykopl skluzem na brankové čáře mimo tři tyče! Za minutu už byla hra zase na opačné straně, ale obránci zablokovali nebezpečnou střelu Petra Lipčíka z bezprostřední blízkosti.

Konec zápasu pak přinesl infarktovou podívanou. V 85. se domácí obránci tak dlouho hráli s míčem, až jim ho sebral rychlý Brančík, ten okamžitě servíroval do středu na Záblackého a ten z jedné propálil Dvořáka, 3-2

Hosté ucítili šanci a vrhli síly do útoku. Jenže přirozeně nechali otevřené vrátka v obraně, z čehož pramenily domácí kontry. Po jedné z nich se v 89. minutě řítili tři domácí hráči v modrém na samotného obránce, Patrik Matyáš dal na druhou stranu Petru Lipčíkovi, tomu ovšem zabránil v hattricku hostující bek, který jeho střelu zablokoval. Rohový kop domácí rozehráli nakrátko, poté však Falešník přece jen poslal centr do vápna, Petr Lipčík předskočil obránce, ale hlavou minul o pár centimetrů. Hned z protiútoku zase sahali hosté po vyrovnání, když si dlouhý nákop zpracoval pro sebe Záblacký, šel sám na bránu, ale jeho pokus Dvořák fantasticky vyrazil! Domácí se zmocnili míče, podnikli rychlý protiútok, Petr Lipčík oslovil Smetku, ale jak jeho, tak Falešníkův pokus hostující obránci zase zablokovali. Rozuzlení zápasu tak přišlo v poslední (a tedy druhé nastavené) minutě. Do dalšího protiútoku (tentokrát čtyři na jednoho) vyrazil po levém křídle s balonem na kopačce Patrik Matyáš, tentokrát nikomu nepřihrával a ostrou ranou po zemi uklidil balon krásně k zadní tyči, rozjásal tribunu a jeho levačka tak napsala definitivní tečku za strhujícím zápasem, 4-2

Za zápasem, ze kterého se nakonec stalo nečekané drama, přestože ho domácí mohli (a měli) vyhrát daleko větším rozdílem. Nikolčice předvedly bojovný výkon a taky několik ostrých zákroků, které byly po zásluze oceněny žlutou kartou. Přišly o vykartovaného Nádeníčka, který se žlutou kartou na svém kontě ostře zajel do Matyáše a po zásluze se poroučel ze hřiště.

V příštím kole nás čeká utkání na hřišti nováčka z Valtic, které se hraje netradičně už v sobotu dopoledne!