A tým 2. kolo (22/23): Sokol Hroznová Lhota - FK Milotice 3:1 (0:0)

Sokol Hroznová Lhota - FK Milotice 3:1 (0:0)

Branky: 60. + 75. Březina, 91. Radmil - 69. Nedvědický

ŽK: Škopík D., Bíla - Knotek, Klvaň, Cupal, Loprais

Diváci: 175

Oproti poslednímu kolu z minulé sezony se v úvodním zápase té nové představil na Zelničkách obměněný tým Milotic. Nicméně co se výkonu týče, předvedl i tento mančaft v zelených dresech vynikající výkon a byl domácímu týmu naprosto vyrovnaným soupeřem, ba v některých fázích dokonce hráči Hroznové Lhoty tahali za kratší konec. Hosté působili velmi svěžím dojmem, byli velmi rychlí a trápili domácí borce rychlým pressingem. Navíc se zbytečně nezbavovali míče, drželi ho na svých kopačkách a trpělivou hrou po zemi získávali chvílemi územní převahu. K vidění byl ovšem fotbal bez větších šancí. Jako první měli blíže ke gólu domácí, když si Bíla už dělal chutě na střelu do prázdné brány, nicméně jeden z obránců jeho střelu tečoval na rohový kop. V dalším náznaku šance se ve 28. minutě objevil Petr Lipčík, ale centrovaný míč poslal hlavou mimo zařízení. Hosté byli dopředu také velmi nebezpeční, ale jejich útočné akce obranná řada v bílo-červených dresech dokázala přeci jen eliminovat a žádná vyložená šance k vidění nebyla. Snad jen rohový kop, který mířil přímo do brány a Dvořák ho pohotově vyrazil.

Největší vzrušení tak přišlo až na samém konci poločasu. Nejdřív dostal kolmici domácí Březina, ovšem pod tlakem rychlých obránců mířil šajtlí mimo. Hned za minutu pak obdržel lob za beky jeho druh z útoku Petr Lipčík, po skvělém zpracování se dostal do nájezdu na Grufíka, ten jeho první střelu vyrazil a dorážku do prázdné brány zastavil skluzem Habáň, který poslal míč do zámezí.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Hrál se stále velmi vyrovnaný, bojovný fotbal. Domácí diváci jen smutně vydechli ve 49. minutě, kdy si centr Falešníka vyčíhal na malém vápně Martin Matyáš, ale vysoko přestřelil. V 52. minutě měli blízko ke gólu hosté, když rohový kop do ohně našel hlavu Bartoně a následně vznikl velký závar na brankové čáře, který skončil odkopem míče do bezpečí. Prvního gólu se diváci dočkali v 60. minutě. Mladý Martin Matyáš výborně přešel na levé straně přes soupeře, přihrál do vápna Petru Lipčíkovi, který zatáhl míč k lajně a dal jej "pod sebe" a Březina v pádu s obráncem na zádech dokázal nasměrovat míč směrem do brány a ten se líně dokutálel za brankovou čáru, 1-0

Od této chvíle domácí hráči ožili a byli to oni, kdo začínal získávat územní převahu, srazila je ovšem chyba v obraně. Patrik Škopík špatně zpracoval přihrávku, míč mu odskočil, čehož využil rychlonohý Nedvědický, který zakončil svůj samostatný postup na Dvořáka razantní střelou do sítě, 1-1

To byla velká rána pro domácí tým, ten se ale hned za šest minut dokázal znovu ujmout vedení. Březina dostal lahůdkový balon za obrannou linii Milotic, díky dvěma zapomenutým bekům se vyhul ofsajdu a postupoval zprava sám na Grufíka, brzy se však znovu dostal pod tlak rychlého Habáňě, ale stihl vyslat rychlou střelu, kterou procedil balon přes Grufíkovy rukavice do sítě, 2-1

To byla velká rána pro hosty. Ti museli hru vysunout a v jejich obraně tak logicky vznikaly mezery. Ani jeden brejk však domácí hráči nedokázali proměnit, navíc často drželi míč chytře u rohového praporku a sbírali drahocenné vteřiny. V 90. minutě dostal Petr Lipčík znovu přihrávku do vápna, ale ani nadvakrát nepřekonal Grufíka, který jeho druhý pokus vyrážel vleže na rohový kop. Z něho zakroutil Aleš Radmil balon tak šikovně přímo do brány, že ten i přes natahujícího se Grufíka zaplul k zadní tyči a domácí kapitán tak napsal tečku za bojovným zápasem, 3-1

Nutno podotknout, že Milotice předvedly na Zelničkách vynikající výkon a dnešní vítězství je pro hráče Hroznové Lhoty velmi cenné.

Dvořák - Matyáš P. - Škopík D., Bíla, Gazárek - Falešník (63. Škopík P.), Radmil (C), Smetka, Matyáš M. - Lipčík P., Březina (87. Domanský)