A-tým 2. kolo (23/24): Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 1:3 (0:2)

Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 1:3 (0:2)

Branky: 63. Tomele - 41. Březina, 44. Gazárek, 87. Maňák

ŽK: Zelinka, Herzán (oba R)

Diváci: 300

Druhý srpnový víkend se mimo jiné rozjelo soukolí 1.A třídy, které hned ze startu přineslo zajímavé výsledky. Za zmínku určitě stojí bláznivý obrat domácího Veselí proti týmu Dubňan, za největší bombu se však dá bezesporu označit nečekaný (až šokující) debakl vnorovského Agra na půdě nováčka z Kozojídek! Hroznolhotský Sokol čekal křest ohněm v podobě utkání na půdě posíleného rohateckého Slavoje, který ho v minulém ročníku dvakrát připravil o všechny body! To se podařilo krom Rohatce už jen postupujícím Pohořelicím. Ty si v Krajském přeboru musely vypít do dna hořký nováčkovský kalich, když na půdě favorizované Kuřimi schytaly debakl 0:7. Nicméně vraťme se zpět o soutěž níž a konkrétně na útulný stadion Slavoje. Ten prošel v poslední době rekonstrukcí a ta se týkala rovněž místního A týmu. Na pozici hlavního trenéra nastoupil exdubňanský stratég Zdeněk Horák, ze skalické U19 přišli tři hráči, právě z Dubňan pak výměnou za Jiřího Jüstela dorazil do Rohatce Tomáš Zelinka. Z Hodonína pak přišel Marek Čech.

O tom, že to bude po čertech těžké utkání, se začali hosté přesvědčovat od prvních minut. Domácí borci jim nedali ani centimetr prostoru, hráče v záloze a útoku zdvojovali a napadali rychlým pressingem. Hrál se tak bojovný fotbal a ani jeden z týmů se dlouho nebyl schopný dostat k pořádné, či stoprocentní šanci. První vzrušení přinesla chyba hostujícího brankáře Dvořáka, jemuž sebral míč před vápnem Tomšej, balon mu však utekl až příliš do strany, a tak domácí hráč nasměroval svůj pokus po zemi mimo prázdnou bránu. Hosté zapsali první střelu mezi tři tyče ve 13. minutě, ovšem Radmilův přímý kop byl spíše takovým pozdravem pro rukavice Domanského. První velké vzrušení tak přinesla až 19. minuta, kdy se na levé straně z ničeho nic uvolnil Martin Matyáš, ve vápně hledal Patrika Škopíka, od něj se však míč odrazil příliš prudce před Březinu, který ho rovněž špatně trefil, a tak natěšení hostující fanoušci jen smutně vydechli. Největší hrozbu pro hosty představovala slovenská posila ze Skalice - Florin Lucian Tomele. Drobný hráč s jedenáctkou na zádech dělal svojí rychlostí obraně Hroznovky velké problémy. Ve 22. minutě se prohnal po pravé straně kolem Patrika Matyáše, přihrávkou pod sebe našel Čecha, ten však mířil pouze do připraveného Dvořáka. Ve 31. pak dal o sobě Tomele vědět ještě hlavičkou z dobré pozice, ta však byla příliš nedůrazná a šla navíc mimo. A tak si parádní divácká kulisa musela počkat na první pořádnou (a hned vlastně gólovou) akci do 41. minuty. V ní hostující kapitán Radmil vybojoval míč ve středu hřiště, předal rychlonohému Smetkovi, který narýsoval krásnou průnikovou přihrávku do volného prostoru na pravém křídle Patriku Škopíkovi, ten míč převzal, zvedl hlavu a přízemním centrem našel před brankou kanonýra Březinu, který z první poslal míč za záda bezmocného Domanského, 0-1

Tato branka způsobila na tribuně doslova explozi nadšení početné hostující fanouškovské ekipy a to ještě nebylo vše! Za další tři minuty šel znovu středem hřiště Smetka, předložil na hranici velkého čtverce Gazárkovi, který míč zasekl a pak vyslal chytrou, ukrytou střelu přes obránce, kterou ještě zaclonil probíhající Smetka a Domanského čekal další výlov ze sítě, 0-2

Spokojení fanoušci hostí si na tribuně dělali legraci z toho, aby se jejich tým nechytil do pověstné Csaplárovy pasti, aniž by tušili, co je čeká ve druhé půli za martyrium. Jejich miláčci totiž ve druhé pětačtyřicetiminutovce "úplně odešli" ze hřiště a otěže zápasu převzal do svých rukou výborně hrající domácí soubor. Ten navíc posadila do sedla chyba Patrika Škopíka na pravé straně obrany, po níž přišla bleskurychlá přihrávka na penaltový puntík Tomelemu a ten pohodlně snížil na 1-2

Domácí vycítili šanci a najednou jich bylo plné hřiště. Dostali hráče Traubenu pod vytrvalý a nepříjemný tlak, naštěstí je však zrazovala finální fáze. A tak za zmínku stojí snad jen pokus právě Tomeleho, jehož nárt vyslal z dobrých 25ti metrů zajímavou parabolu, která skončila těsně nad břevnem Dvořákovy brány. Hosté se zmohli pouze na dlouhé míče, které však vepředu nenacházely adresáty a když už ano, tak domácí důrazní hráči rychle získali kulatý nesmysl zpět do své moci. Na hřiště se v poslední půlhodině podívaly obě letní posily Hroznovky. A jedna z nich nakonec přidala kýženou pojistku vedení. V 87. minutě našlápl na pravém křídle k úprku rychlý Patrik Škopík, centrem do vápna našel přesně hlavu Martina Maňáka a ten, ač nevysoký, krásnou hlavičkou zamířil přes vyběhnutého Domanského k bližší tyči a uhasil i poslední jiskřičku naděje domácího souboru na bodový zisk, 1-3

Lipovská spolupráce přinesla uklidnění, Patrik Škopík krásnou, rychlou akcí odčinil své zaváhání při gólu domácích. Fanoušci Traubenu se mohli zbláznit nadšením a za chvíli už si mohli užívat děkovačku, když sudí Kulíšek naposledy foukl do píšťalky. Byl to boj, který hostující borci nakonec zvládli a po těžkém utkání nakonec vezou z Rohatce všechny body. Skvělý začátek "anglického týdne", který již ve středu pokračuje domácím odloženým pohárovým utkáním proti týmu Krumvíře a nedělním dalším domácím derby s nedalekým Veselím nad Moravou. Máme se tedy na co těšit, přátelé!