A tým 20. kolo (18/19): FK Pačlavice/Dětkovice - Sokol Hroznová Lhota 4:2 (2:1)

FK Pačlavice-Dětkovice - Sokol Hroznová Lhota 4:2 (2:1)

Branky: 6. Knap (PK), 36. + 69. Obruča, 83. Doležel - 14. Schwarzbier, 67. Lipčík P.

ŽK: Lipčík P.

Diváci: 200

Hráči Hroznové Lhoty odjeli do Pačlavic posílení o důležitou výhru nad silnými Bučovicemi, ovšem oslabeni o Michala Janíka. V sestavě se alespoň objevil uzdravený Lukáš Podrazil. A byl to právě on, kdo se stal smutným hrdinou šesté minuty utkání, v níž fauloval ve vápně jednoho z domácích hráčů. Hlavní sudí Hrazdíra ukázal na značku pokutového kopu, odkud míč poslal do sítě bombou Knap, přestože si Podolan na balon sáhl, 1-0

Hosté srovnali po čtvrthodině hry. Falešník se ujal exekuce přímého kopu z pravé strany a Schwarzbier předskočil vybíhajícího Dopitu a poslal míč hlavou do sítě, 1-1

Domácí gólman si při srážce se střelcem gólu poranil ruku a s tímto handicapem ještě dochytal první půli. V ní sice měli hosté územní převahu, nebezpečnější však byli domácí, a to hlavně díky svým dvěma rychlým útočníkům. A o jejich rychlosti se hosté měli brzy přesvědčit. Ve 36. minutě totiž ztratili míč na polovině hřiště a Obruča se řítil sám na Podolana, ten sice vyběhnutím zmenšil domácímu forvardovi střelecký úhel, ten ho i přesto dokázal prostřelit a poslat svůj tým znovu do vedení, 2-1

Krom gólů nebyly k vidění žádné výrazné šance, Ty přišly až ve druhé půli, do níž v domácí bráně nastoupil Kajda. Ten zaujal především svojí malou výškou, ovšem co z toho, když na něho hosté za druhý poločas pořádně nevystřelili? Naopak to byli domácí, kdo byl znovu nebezpečný. Ovšem jednou Maněk vykopával míč z brankové čáry, podruhé zastavil samostatný postup domácího hráče včasných zakřižováním jeden z našich beků. A tak se hráči Traubenu podruhé v zápase radovali z vyrovnání. Petr Lipčík postupoval zprava sám na Kajdu a propálil ho ranou na zadní tyč, 2-2

Ovšem radost hostujících hráčů a fanoušků měla jepičí život. Hned za dvě minuty hráči Hroznovky rozehrávali standardní situaci na polovině hřiště. Schwazbier chtěl dát na Lukáše Lipčíka, ovšem jeho nedůraznou příhru vystihl znovu agilní Obruča, ve vápně se zaseknutím zbavil dotírajícího obránce a střelou na zadní tyč poslal svůj tým do definitivního vedení, 3-2

Hosté se nezmohli prakticky na nic, a tak si domácí tři body pojistili po rohovém kopu v 83. minutě, po němž se ze skrumáže střelou nadvakrát prosadil Doležel, 4-2

Hroznovka tak z Pačlavic odjela s prázdnou a zařadila se po bok ostatních favoritů, kteří ve 20. kole vyhořeli. Zajímavostí 20. kola je, že v něm (až na jednu výjimku) uspěly domácí týmy. V příštím kole bude mít možnost na nápravu doma s posledním Kyjovem. Předpověď hlásí velký déšť, ale bude především potřeba velká bouře v kabině, aby se domácí znovu vrátili na vítěznou vlnu.