A tým 20. kolo (21/22): Sokol Hroznová Lhota - FC Veselí nad Moravou 5:0 (3:0)

Sokol Hroznová Lhota - FC Veselí nad Moravou 5:0 (3:0)

Branky: 13. + 46. Březina, 25. Chrenčík, 43. Smetka, 78. Matyáš M.

ŽK: Škopík D., Chrenčík - Kosíř, Vardan

Diváci: 240

Skvělá divácká kulisa - 240 platících, nicméně celkem určitě přes 400 diváků!

Na prvního Máje se na Zelničkách hrálo derby. Přijelo Veselí nad Moravou, které zažilo fantastický podzim, ovšem na jaře zatím jen jednou vyhrálo, v ostatních zápasech odešlo poraženo. Domácí to měli zase úplně naopak - ti krom jedné porážky všechny své jarní zápasy vyhráli. Nicméně jejich roli favorita sráželo několik faktů. Ten první byla špatná vzájemná bilance s Veselany v 1.A třídě, ten druhý byli dva šestnáctigóloví střelci v dresu soupeře (nastoupil ovšem pouze jeden) a třetí, že čelili nejproduktivnějšímu týmu soutěže (67 vstřelených branek).

Od první minuty se hrál oboustranně velmi rychlý, kombinační fotbal a první vzrušení přišlo hned ve 2. minutě, kdy Smetkovu střelu srazil jeden z hostujících obránců ve vápně rukou, sudí Bodeček ji ovšem neposoudil jako penaltovou. Hosté zahrozili z protiútoku, ale nadějná akce skončila tečovanou střelou, se kterou neměl Dvořák sebemenší práci. Nešťastná se pro hosty stala 13. minuta zápasu. V ní Smetka vyslal ze středu pole dlouhý míč za obránce v černých dresech, čímž se dostal do samostatného úniku na bránu Březina. Ten udělal vybíhajícímu Maradovi kličku a střelou do prázdné brány rozparádil zaplněnou tribunu, 1-0

Když jsem psal zpravodaj na zápas, sdělil mi prezident Veselí - Richard Pres, že za jejich jarní mizérií stojí zranění obránci a nebývalé chyby v obranné hře. A jeho slova se podruhé v zápase naplnily ve 25. minutě. Přetažený rohový kop Radmila totiž na zadní tyči vrátil před vlastní bránu zmatkující obránce a Chrenčík hlavičkou o zem zacílil zblízka do pravé šibenice, 2-0

A za dvě minuty mohlo být pro hosty ještě hůř, to Lipčík vyslal balonem přes hlavu do vápna Smetku, ten byl faulován, nicméně akci dohrál. Namísto pokutového kopu se tak kopal pouze kop rohový. Na další šanci si diváci museli počkat dalších deset minut, kdy po přímém kopu Falešníka byl na konci hlavičkového biliárdu Lipčík, cílil ovšem těsně nad. Už už se zdálo, že půjdou domácí do kabin s tzv. Csaplárovou pastí, když přišel další přímý kop z pravé strany, Bílova nepovedená hlavička poslal míč pouze za sebe, kde už číhal ovšem Smetka, který znovu hlavou už rozvlnil síť, 3-0

První půle měla bohužel nepříjemné zakončení v podobě ošklivého zranění kolene, které si přivodil Dominik Suchánek, jenž opustil hřiště na nosítkách.

Poločasové vedení 3:0 bylo pro domácí borce velmi nadějné, navíc hned v první minutě druhé půle dostali hosté další tvrdý direkt. To Radmil přihrávkou za obrannou linii Veselí našel číhajícího Březinu, který pokořil Maradu střelou mezi nohy, 4-0

Po čtvrtém gólu domácích přišla hluchá půlhodina hry, v níž se toho příliš neudálo. K vidění byl především boj ve středu hřiště a dva střelecké pokusy. Nicméně jak domácí Smetka, tak hostující Vaďura neměli seřízené mířidla. Prvním zábleskem tak byla velká šance hostujícího Kosíře, který dostal míč zleva na penaltový puntík, ovšem svoji tvrdou střelu namířil přímo do připraveného Dvořáka. Až posledních deset minut znovu přineslo oživení. Tím prvním byl pátý gól ve veselské síti. Měl ho na svědomí Martin Matyáš, který se dostal s míčem do vápna a levačkou zamířil technicky po zemi přesně k levé tyči, Marada byl na jeho rohlík i přes veškerou snahu krátký, 5-0

Hned po rozehrávce se hnal středem hřiště na bránu domácí Smetka, jeho ostrý pokus šel ovšem těsně nad. V 84. šli domácí po chybě Kosíře znovu do brejku, střídající Domanský posunul na Lipčíka, který to zkusil z hranice velkého vápna technickým lobem, Marada se ovšem vyznamenal a rukavicí v záklonu vytěsnil balon nad břevno.

Velkou šanci na korekci skóre dostali hosté v 87. minutě, v níž David Škopík fauloval ve vápně Chytku. Sám postižený hráč si postavil míč na značku pokutového kopu, ovšem Dvořák jeho slabý pokus k pravé tyči svým skokem zneškodnil, címž se stal pro domácí rozjařené fanoušky největším hrdinou. Namísto snížení pak mohli Veselané dostat ještě šestý gól na cestu, ovšem střídající Hruška z malého vápna trestuhodně minul prázdnou bránu. To už ovšem pokazilo dobrou náladu maximálně jemu. Domácí zvládli těžký zápas se silným soupeřem a příští sobotu je čeká souboj na hřišti lídra soutěže - Moravanu Lednice.

Dvořák - Gazárek (82. Jagoš), Bíla, Chrenčík, Škopík D. - Falešník (75. Škopík P.), Radmil (C), Smetka, Matyáš M. (86. Hruška) - Březina (82. Domanský), Lipčík P.