A tým 21. kolo (17/18): Sokol Hroznová Lhota - Moravan Lednice 5:0 (2:0)

Sokol Hroznová Lhota - Moravan Lednice 5:0 (2:0)

Branky: 1. Falešník, 17. Lipčík P., 50. Polách, 67. Janík, 73. Maněk

ŽK: Vejvančický, Svoboda (oba L)

Diváci: 269

Souboj dvou starých známých se odehrál za nádherného počasí a před parádní diváckou kulisou. Diváci jakoby větřili gólové hody, vždyť se utkal třetí se čtvrtým týmem tabulky a navíc oba soupeři ctí útočný fotbal - o čemž svědčil i fakt, že se utkal první (tedy domácí) se třetím nejlépe střílejícím týmem soutěže. Aby toho nebylo málo, tak byly na hřišti k vidění oba (v té době) nejlepší střelci 1.A třídy, tedy domácí Michal Janík a hostující Tomáš Pálka. A byl to právě Pálka, kdo hrozil už po pár sekundách hry, ale Podrazil mu obětavým skluzem zabránil v gólové střele. Domácí se hned z  rozehrávky dostali k rychlému protiútoku, na jehož konci přišla kolmice na Falešníka, který svůj postup na Poláka zakončil střelou po zemi k levé tyči, 1-0

Hráči Moravanu po celou dobu zápasu dokazovali, že jsou především směrem dopředu nesmírně nebezpeční. V 7. se k odraženému míči ve vápně dostal Netopilík, skákající merunu poslal ale jen pár centimetrů vedle tyče. Zato domácí byli v koncovce efektivní. V 17. rozjel akci Červenka, nevyslyšel volání fanoušků o přenesení hry na levé křídlo, naopak vyslal kolmicí po pravém Bílu, jehož nabídka pod sebe našla ve vápně kopačky Petra Lipčíka, který zpracoval a po zemi zamířil přesně k tyči, 2-0

Výborný fotbal ve vysokém tempu pokračoval dál. Hosté nehledě na skóre byli stále velmi aktivní. Ve 23. si sklepl balon do protipohybu obránců Pálka a střelou křížem orazítkoval pravou tyč domácí brány, následně pak Kusalík vychytal dorážejícího Netopilíka. Domácí odpověděli bratrskou spoluprací Lukáše a Petra Lipčíkových. První jmenovaný vyslal svého bratra lobem za obranu, ten však nastřelil pouze vyběhnuvšího Poláka. Poté byly k vidění dvě jedovaté střely (na každé straně po jedné), ale jak Pálka, tak Polách u gólmanů nepochodili. Na další velkou šanci si tak početné publikum počkalo až do 37. minuty. V ní Pálka posunul ve vápně doprava volnému Vejvančickému, jehož bombu z první, letící asi metr a půl nad zemí, skvělým zákrokem vytěsnil přesunující se Kusalík mimo tři tyče. Po této oboustranné parádě se pak dlouho tleskalo.

Prvních pět minut druhé půle patřilo hostujícímu Moravanu, který byl velmi silný na míči a ležel na domácím týmu jako na dece. Jenže v 50. minutě dostali hráči v modrých dresech další tvrdý direkt. Červenka výborně vybojoval míč na levé straně, přetaženým centrem našel ve vápně volného Janíka, ten se pro balon musel sice trochu vrátit, ale přesto stihl přihrávkou do středu najít Polácha, jenž svoji tvrdou střelu procpal i přes zákrok Polácha obloučkem do sítě, 3-0

Od této chvíle hráči Lednice otevřeli hru a začalo být k vidění nepřeberné množství domácích konter, které si rychlonozí borci Hroznovky očividně užívali. Po jedné z nich dostal míč doprava Petr Lipčík, předložil ho před prázdnou bránu kolegovi Janíkovi a ten neměl problém zvýšit na 4-0

Volání domácích fandů "dejte jim bůra" nakonec vyslyšel střídající Maněk. Ten byl na hřišti sotva minutu, když mu přistál na hlavě rohový kop Polácha a domácí žolík neměl problém poslat balon k bližší tyči, 5-0

Z dalších domácích nájezdů už pak vybírám pouze pobídku rovněž střídajícího Náhlíka Bílovi, jenž sám před Polákem řešil situaci a lá Poborský, jeho dloubák ovšem přelétl i bránu. Sympatické bylo, že se Moravan ani za rozhodnutého stavu nevzdával a jeho hráči stále bojovali, ovšem do větší šance už se nedostali. Domácí tak dokráčeli k naoko jednoduché výhře. Kdyby však hráče Lednice nezradila jejich koncovka, mohlo být skóre jiné. To je ovšem kdyby... Hroznová Lhota se po této výhře vrátila na pěknou druhou příčku tabulky, kam jí pomohl kolaps rezervy Vyškova.

Kusalík - Vaverka, Chrenčík (65. Schwarzbier), Podrazil - Falešník (72. Maněk), Lipčík L. (77. Náhlík), Bíla, Polách (c), Janík - Červenka (68. Gazárek), Lipčík P. (84. Jung)