A tým 21. kolo (18/19): Sokol Hroznová Lhota - FC Kyjov 9:1 (4:0)

Sokol Hroznová Lhota - FC Kyjov 9:1 (4:0)

Branky: 14. + 55. + 57. Lipčík P., 43. + 47. Polách, 29. Gazárek, 35. Janík, 70. Škopík, 72. Radmil - 90. Dufek

ŽK: Bochýnek (K)

Diváci: 100

První květnový víkend příliš tepla nepřinesl. Počasí bylo totiž typicky podzimní, teplota byla pouhých 7°C a korunu všemu nasadil ledový severák, který pocitově teplotu dostával až někam k nule. "Severní vítr je krutý", zpívá se v písničce ze známého filmu Vrchní prchni a o první májové neděli byl opravdu krutý, a to pro hráče Kyjova. Poslední tým tabulky si totiž ze Zelniček odvezl nejvyšší porážku v sezoně a od dvouciferné číslice na straně domácích ho zachránila tyč a především skvělý výkon gólmana Měchury. No a také nepřesná muška domácích hráčů. Ti měli totiž šancí ne na dva, ale na tři zápasy.

Hned v první minutě přelétla Schwarzbierova hlavička těsně břevno, za další dvě minuty hrozili domácí dvojšancí, když Petr Lipčík dostal na malé vápno přihrávku zleva, kterou ovšem napálil pouze do Měchury a následně Radmil z nějakých osmi metrů těsně minul odkrytou část brány. Hosté odpověděli megašancí svého nejlepšího střelce - Martina Dufka, který se zjevil sám před Podolanem, ten však jeho pokus vyrazil do strany a následnou střelu Bartoně vytěsnil do zámezí i za cenu kolize s brankovou konstrukcí, po níž se chvíli sbíral ze země. Následný rohový kop přistál na hlavě Marciána a jeho jedovatý pokus znovu vyrazil skvělý Podolan zpod břevna mimo tři tyče. No a to bylo na další hodinu ze strany hostí vše. Od této chvíle počítali šance jenom domácí. Ve 12. minutě přiťukl ve vápně Petr Lipčík patičkou Gazárkovi před bránu, ten se mohl Měchury zeptat, kam mu má míč poslat, ovšem z pár metrů ho napálil přesně do hostujícího branaře. Za dvě minuty už však prokřehlá hrstka nejvěrnějších fanoušků jásala. Michal Janík se nalevo zbavil obránce a jeho nadýchaný centr poslal Petr Lipčík hlavou k tyči, 1-0

Poté se hra asi na patnáct minut uklidnila a nebyla k vidění žádná větší šance. Nic zatím nenasvědčovalo gólovému uragánu, který se blížil. Všechno odstartoval znovu Michal Janík, který byl autorem většiny gólových přihrávek. Ve 29. minutě se obtočil kolem Hynčici, po zemi oslovil zleva Gazárka a ten se už tentokrát z malého vápna nemýlil, 2-0

Za dalších pět minut dostal Petr Lipčík krásnou kolmici do běhu a řítil se v tandemu s Janíkem sám na nebohého Měchuru. Počkal si, až hostující gólman vyběhne z brány a poté posunul doleva na kolegu Janíka, kterému stačilo poslat balon do prázdné brány, 3-0

Ve 40. minutě dal o sobě vědět Radek Polách, který bombou zpoza vápna pořádně protáhl Měchuru, ten mu však překazil radost skvělým zákrokem. Nicméně domácí kapitán nemusel dlouho smutnit. Za tři minuty totiž postupoval po dalším kolapsu hostující obrany sám na Měchuru, kterého obešel hokejovým blafákem a levou rozvlnil síť, 4-0

Ještě předtím dal hostující Marcián ve vápně proti noze Dufkovi, ten však z první přestřelil. Poločas tak skončil jasným vedením domácího favorita a šlo se na svařák.

Ten, kdo se u hospody zdržel, přišel o druhý gól domácího kapitána v zápase. Radek si totiž ve 47. narazil před vápnem míč s Petrem Lipčíkem, čímž se dostal za obrannou linii Kyjova a vysokou ranou na bližší tyči završil bůra v kyjovské síti, 5-0

Hosté po tomto gólu totálně rezignovali na jakoukoliv snahu v obraně a s góly a šancemi se doslova roztrhl pytel. V 54. dostal další kolmici za obranu Petr Lipčík a střelou k tyči zvýšil na 6-0

Za další dvě minuty se sám před Měchurou zjevil Radmil, ovšem narval balon jenom do něho, odraženou merunu si našel Petr Lipčík a z otočky završil hattrick, 7-0

V 66. minutě o sobě dali po dlouhé době vědět hosté. Centr Dufka napálil zblízka Marcián, jeho zblokovaná střela se dostala doprava k Bochýnkovi a ten trestuhodně minul prázdnou bránu. A tak se mohlo naplnit pořekadlo nedáš - dostaneš. Za minutu se po sekvenci přihrávek z levé strany dostal míč napravo k Radmilovi a jeho bombu zastavila levá tyč, ovšem nedůrazná hostující obrana nedokázala míč odklidit, a tak se k němu dostal dravý náhradník Škopík, který ho napálil do brány, 8-0

Za další dvě minuty přilétl na hostující bránu další projektil, tentokrát z kopačky Michala Janíka, Měchura vyrazil. Po dalších dvou minutách se prohnal po levé straně další náhradník - Lukáš Červenka, který před bránou našel volného Aleše Radmila, který se přece jenom dočkal gólové radosti, když poslal míč po zemi k tyči, 9-0

Domácí tak měli nějakých osmnáct minut na vstřelení desátého gólu, čehož se začali dožadovat i rozjaření diváci. V 80. minutě měl desítku na kopačce Radek Polách, ovšem jeho rohlík k zadní tyči vychýlil ze správného směru k nelibosti domácího publika skvělou robinzonádou (a zákrokem zápasu) Jaromír Měchura. Domácí se i nadále tlačili do zakončení, ovšem už to nešlo tak zlehka. Vrcholem jejich snahy tak byla už jen Radmilova střela po zemi, která šla dvě minuty před koncem těsně vedle.

Tečku za zápasem tak učinil nejlepší střelec hostí - Martin Dufek, který se po nenápadné akci dostal ve vápně k míči a pohotově ho zametl k tyči, 9-1

Hlavní sudí Musil na nic nečekal a následně ukončil zápas, čímž vysvobodil všechny jeho protagonisty ze spárů ledového vichru. Domácí tak nejen, že splnili povinnost, ale ještě potěšili ty, co je přišli i přes nepřízeň počasí podpořit, hromadou branek. V příštím kole nás čeká derby ve Velké nad Veličkou.

Podrazil - Podrazil (57. Chrenčík), Bíla, Schwarzbier (46. Maněk) - Radmil, Lipčík L., Polách (c), Falešník (64. Škopík) - Janík, Lipčík P. (79. Červenka), Gazárek