A tým 21. kolo (21/22): Moravan Lednice - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:0)

Moravan Lednice - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:0)

Branka: 90. Gazárek

ŽK: Vrábel, Poláček, Kacr, Simandl - Bíla, Chrenčík

Diváci: 85

Na půdu lídra soutěže vyrazili hráči Hroznové Lhoty oslabeni o svého kapitána - Aleše Radmila, který odcestoval do Anglie na zápas Premier league, a o hrotového útočníka Ondřeje Březinu (dovolená v Egyptě). Také nad startem Zbyňka Smetky visel otazník kvůli svalovému zranění. A tak nebyly vyhlídky hostujícího týmu před zápasem nikterak růžové. Domácí, kteří nastoupili v tradičních světle modrých dresech, na svého soupeře vlétli ve velkém stylu a v prvních deseti minutách hry přilétly do hostujícího vápna tři nebezpečné centry, ovšem díky liknavosti hráčů Moravanu v koncovce ani v jednom případě nedošlo k bezprostřednímu ohrožení brány. Na druhé straně obešel Smetka obránce, dal pod sebe, ale Gazárek z první mířil těsně vedle. Největší šanci domácích spálil Osička, který minul hlavou z malého vápna.

Jinak byl k vidění bojovný fotbal dvou vysoce organizovaných týmů na malém hřišti. Domácí hýřili pohybem a snahou, ovšem jejich útočné vlny se rozbíjely o útesy černo-žluté defenzívy. A tak si na další pořádné vzrušení počkali diváci až do 35. minuty, kdy po špatném vyběhnutí Dvořáka mimo vápno vykopával Bíla střelu Osičky z prázdné brány. Hosté odpověděli tutovkou. Do té se dostal po narážečce s Lipčíkem Miroslav Falešník, svůj samostatný postup na Prokopa ovšem zakončil pouze střelou do padajícího domácího gólmana. A to bylo - co se šancí týče - v první půli všechno.

Ta druhá začala velkou příležitostí Moravanu. Agilní Mach udělal v rychlosti kličku Chrenčíkovi, následně obešel i vybíhajícího Dvořáka, ovšem jeho gólovou střelu i za cenu sebedestrukce vykopával z brankové čáry David Škopík. Také hosté se brzy dočkali své tutovky ve druhé půli. To Martin Matyáš zachytil domácí rozehrávku, kolmicí do křídla vyslal Petra Lipčíka, ten po zatažení do vápna předložil "pod sebe" Domanskému, jeho gólovou střelu ovšem zablokoval vracející se obránce Lednice. S přibývajícím časem začaly čím dál více pracovat emoce, ovšem velkých šancí bylo jako šafránu. Za zmínku stojí snad jen pokus Simandla ze 63. minuty, který Dvořák na zemi u pravé tyče vyrazil na rohový kop. Ve druhé půli museli postupně ze hřiště dva zranění hráči Hroznovky. Nejdřív přece jenom odstoupil Smetka, poté také po nepříjemné srážce s protihráčem Patrik Škopík. Když pak při jednom odkopu volal Ondřej Bíla na brankáře Martina Dvořáka: "Nezdržuj, my tu chceme vyhrát", fanoušci na tribuně byli touto hláškou velmi pobaveni. Nicméně v 90. minutě se slova hostujícího špílmachra opravdu naplnila. To Falešník obloučkem vyslal po pravé straně Petra Lipčíka, ten centroval před bránu, první střela byla sice ještě zablokovaná, ovšem celou akci zavřel na zadní tyči Gazárek, který poslal míč pod víko domácí brány, čímž odšpuntoval obrovskou radost a euforii početné skupiny hostujících fanoušků, 0-1

Hráči Hroznovky tak předvedli na půdě lídra soutěže doslova Mission impossible a jako první tým letos vezou z Lednice body!! Příští neděli je čeká souboj s dalším těžkým a nevyzpytatelným soupeřem, když na domácí půdě budou hostit rezervu druholigového Vyškova.