A tým 22. kolo (16/17): SK Uhřice - Sokol Hroznová Lhota 4:2 (3:1)

SK Uhřice - Sokol Hroznová Lhota 4:2 (3:1)

Branky: 7. Smílek, 15. Hořava, 32. + 57. Neumann - 10. + 70. Lipčík P.

ŽK: Pěnčík, Mikšík - Bíla, Lipčík L., Gazárek

ČK: Rotrekl (U)

Diváci: 150

V Uhřicích to v neděli o fotbale příliš nebylo. Na enormně malém hřišti se domácí spoléhali na nakopávané míče, standardní situace a dlouhé auty do vápna a hlavně na svoji výškovou a váhovou převahu. Navíc jejich hráči vyčnívali v provokacích a v zádech měli nechutně vulgární fanoušky, kteří se tímto způsobem prezentovali už při zápase v Hroznové Lhotě. Hosté, kteří na jaře všechny zápasy vyhráli, v Uhřicích navíc neměli svůj den, konkrétně jejich obrana.

Hráči Uhřic měli raketový vstup do zápasu. Už v 7. minutě zaváhal na levé straně Falešník, odtud přilétl centr do vápna, který za Smetkova záda pohotově uklidil Smílek, 1-0

Hosté však odpověděli za tři minuty, když Vaverkův centr z pravé strany uklidil hlavou pod břevno jejich nejlepší střelec Petr Lipčík, 1-1

Bohužel hráči Traubenu za dalších pět minut znovu inkasovali. Po centru ze standardní situace se hlavičkou z malého vápna prosadil Hořava, 2-1

Hosté mohli znovu srovnat misky vah do rovnováhy, ovšem Vaverka v samostatném nájezdu na Hovězáka selhal. Domácí pak nejdříve odpověděli střelou do břevna, aby ve 32. minutě odskočili na rozdíl dvou branek. Hlavou se po rohovém kopu prosadil Neumann, 3-1

Domácí hráči hráli osobní obranu na hostujícího Ondřeje Bílu, ten se tak dostával do šancí především z přímých kopů. Po jednom z nich vyrazil Hovězák míč pouze před sebe, ale Chrenčík s dorážkou nepochodil. Z dalšího přímého kopu pak nastřelil Bíla spoje domácí branky. Ještě do poločasu měli hosté jednu šanci, když Petr Lipčík dával ve vápně pod sebe právě na Ondřeje Bílu, ten však míč přeběhl a jeho následné zakončení z malého vápna také gólem neskončilo.

Domácí tak přečkali sérii hostujících šancí a na začátku druhé půle znovu udeřili. Po jejich nákopu podklouzl Gazárek, Smetka vyrazil střelu pouze před sebe, kde už číhal dorážející Neumann, 4-1

Poté hlavní sudí Marek upřel hostům jasnou penaltu za stažení Petra Lipčíka ve vápně, nutno však dodat, že to byla jeho jediná chyba ve vyhroceném zápase.

Hosté se i za nepříznivého stavu nevzdávali. Nejdříve to zkusil Chrenčík, před nímž domácí obránci nepochopitelně ustupovali a nechali ho vystřelit, hostující mladík však míč mezi tři tyče neusměrnil. A tak se Hroznovka dočkala snížení až v 70. minutě. Výborně hrající Vaverka servíroval míč zprava podél vápna a ten našel přesně kopačku Petra Lipčíka, který už měl snadnou práci, 4-2

Hosté mohli dokonce snížit na 3-4, ale Bíla z dalšího přímého kopu nastřelil pouze zvenčí tyč domácí brány, z dalšího přímého kopu pak jeho projektil těsně minul Hovězákovu bránu. Poté se Bíla postavil k exekuci rohového kopu, míč poslal na přední tyč, ale Schwarzbierovi se do zakončení bohužel připletl Vaverka a míč tak skončil pouze mezi hostujícími hráči. Posledních dvacet minut se hrálo už pouze s jedním míčem, navíc domácí neustále zdržovali a otáleli s každou rozehrávkou. V 87. minutě pak ještě stihl dostat domácí Rotrekl červenou kartu za loket v obličeji Ondřeje Bíly.

Úctyhodná série výher Hroznové Lhoty se tak zastavila na čísle deset. V dalším kole hostíme na domácím hřišti zlepšující se Vacenovice.