A tým 22. kolo (17/18): Kordárna Velká nad Veličkou - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (1:1)

Kordárna Velká nad Veličkou - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (1:1)

Branky: 44. Janda P., 62. Janda R. - 36. Falešník

ŽK: Catlík, Kohůt - Janík, Lipčík L., Schwarzbier

Diváci: 469

V derby měla domácí Velká o motivaci postaráno. Za prvé chtěli její hráči svému soupeři oplatit podzimní porážku, za druhé mohla Kordárna našemu týmu přerušit šňůru pěti výher a šesti zápasů bez prohry v řadě. Nutno podotknout, že domácí na nás byli dokonale připraveni. Před svojí brankou vybudovali doslova pevnost, kterou permanentně střežilo deset hráčů. Veličané naprosto rezignovali na jakýkoliv náznak fotbalu a všechny míče odpalovali okamžitě od své brány a bylo jedno kterým směrem. V prvních čtyřiceti minutách zápasu se prakticky nedostali za půlku. Hosté drželi míč a snažili se najít skulinku v domácím obranném bloku. Jako první hrozil Petr Lipčík, který z otočky mířil těsně nad břevno. Poté vychytal domácí Sládeček Janíka, jenž na něj postupoval ze strany. Až ve 36. minutě domácí defenzíva poprvé (a vlastně naposled) kapitulovala. Petr Lipčík doběhl míč, který mířil do zámezí a jeho pobídku na malé vápno napálil z první do prázdné brány Falešník, 0-1

Veličané předvedli první střelecký pokus ve 41. minutě, ten však šel kolem šibenice do autu. Když to nešlo jim, pomohl jim svojí výstavní minelou hostující gólman Kusalík. K tomu šel míč, za nimž už nešel žádný z jeho spoluhráčů, protože všichni čekali, že náš branař balon buďto rozehraje do strany, anebo prostě chytí. Ten si však do poslední chvíle nemohl vybrat ani jednu z těchto možností, a tak předvedl dokonalý paskvil, při němž mu navíc podjely nohy a našeho ležícího strážce brány balon přeskočil. Za tím šel svědomitě domácí Petr Janda a i přesto, že také on upadl, dokázal kulatý nesmysl nasměrovat mezi tři tyče a ten se pomalu došoural za brankovou čáru, 1-1

Tento "kabiňák" vzal hostům vítr z plachet a ti se ve druhé půli navíc přizpůsobili hernímu stylu domácích a začali také nakopávat míče. Veličané podruhé v zápase udeřili poté, co jejich nákop propadl mezi čtyřmi hráči, Podrazil signalizoval ofsajd Robina Jandy, ten se však nemával, a tak domácí hráč napálil balon, který vyletěl vysoko do vzduchu a všichni zúčastnění už pouze čekali, zda zapadne do branky, což se nakonec k naší smůle opravdu stalo, 2-1

Od této chvíle domácí hráči chytře rozkouskovali hru častým poleháváním a propracovanou zdržovací taktikou, kdy si například domácí pořadatel dal tu práci a šel za hostující bránu a oba míče odkopl k rohovému praporku, aby si pro ně Kusalík musel chodit. A tuto činnost dělal pokaždé, když si Kusalík dal míč za bránu. Hráči Kordárny měli ještě do otevřené obrany několik útoků, žádný z nich už však gólem neskončil. Hosté ve druhé půli nepředvedli zhola nic a za svůj katastrofální výkon si body z Velké nezasloužili. Oba góly domácím darovali po vlastních chybách a s těmi se takový těžký zápas vyhrát bohužel nedá. V příštím kole nás navíc čeká další houževnatý soupeř, který v posledních dvou zápasech našel ztracenou formu - FK Milotice.