A tým 22. kolo (21/22): Sokol Hroznová Lhota - MFK Vyškov B 2:2 (0:0)

Sokol Hroznová Lhota - MFK Vyškov B 2:2 (0:0)

Branky: 52. Březina, 64. Falešník (PK) - 46. Lička, 74. Jaroš

ŽK: Chrenčík - Mach

Diváci: 174

Třetí květnová neděle přinesla na Zelničkách souboj dvou sousedů v tabulce, představil se zde Vyškov B. Ten z Hroznové Lhoty sice zatím pokaždé odjížděl poražen, nicméně na podzim nám na svém hřišti uštědřil debakl 9:1. Domácím chyběli zranění Patrik Škopík se Zbyňkem Smetkou, dále pak dlouhodobý marod Patrik Matyáš. Hosté přivezli pouze jednoho náhradníka a z A-týmu jim přijel pomoct rovněž pouze jeden hráč, a to Karel Jaroš.

Zápas hraný v horkém a slunném počasí odstartoval obří šancí Březina, který si vyčíhal centr na zadní tyči, jeho střela z první ovšem pouze projela podél brankové čáry a minula zařízení. Hosté odpověděli rohovým kopem, po němž mířil právě Jaroš hlavou do břevna. Jinak se ale hrál fotbal bez větších šancí. Snaha se oběma soupeřům upřít nedá, byly k vidění pohledné kombinační akce, ale tak nějak zápasu chybělo koření v podobě tutovek či gólů. Z letargie vyvedla diváky jen kolmá přihrávka hostí, po níž postupoval Zbořil sám na Dvořáka, ovšem na to, jaká to byla šance, vyslal pouze slabou střelu přesně do míst, kde stál domácí gólman. Na největší šanci si tak zhruba dvě stovky diváků počkaly do 41. minuty. V ní se hbitý Gazárek parádně prokličkoval zleva do vápna, jeho ostrou ránu z úhlu ovšem Sehnal vyrazil, stejně tak i další ostrou dorážku Falešníka z druhé strany. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ten se však změnil hned po změně stran. Hosté hned po minutě hry nachytali domácí defenzívu v nedbalkách. Dlouhý, skákavý míč si mezi obránci našel Lička a přímo z běhu předvedl čistý průstřel domácího gólmana, 0-1

Z vedení se však hráči Vyškova radovali jen zhruba pět minut. Domácí borci očividně přidali a po průnikové přihrávce se vehnal zprava do vápna Březina a přesto, že se dostal už dost z úhlu, dokázal míč uklidit přesně za zadní tyč, 1-1

V tuto chvíli se hra ohromně rozhýbala a oba týmy předváděly parádní fotbal. Za snahu byli nejdříve odměněni domácí. Obléhání hostujícího pokutového území vyvrcholilo náběhem Březiny do vápna, kde byl jednoznačně faulován Rusiňákem a sudí Daniel neváhal s nařízením penalty. K její exekuci se postavil Falešník a poslal Sehnala na opačnou stranu, 2-1

I po druhém gólu domácích však pokračoval strhující fotbal obou týmů. V 66. minutě se po rychlé akci dostali do brejku hostující Jaroš se Zbořilem, druhému jmenovanému naštěstí v rozhodující chvíli míč odskočil. Nicméně v 74. se už hosté dočkali zaslouženého vyrovnání. Jaroš si narazil míč se spoluhráčem a poté se prohnal mezi černo-žlutými obránci jako Pendolino mezi výhybkami a s přehledem zamířil do černého, 2-2

Dal tak divákům ochutnat, jak se to hraje ve 2. lize. Hráči Vyškova se v závěrečných minutách dostávali do nepříjemného tlaku, kterému domácí odolávali s vypětím všech sil. Hodně stříleli a měli spoustu standardních situací. Po jedné z nich se k tvrdé střele dostal Zbořil a Chrenčík jeho ránu tečoval jen těsně vedle vlastní brány. Vyvrcholení zápasu pak přišlo v 90. minutě. Jaroš v ní byl při dalším nájezdu faulován Chrenčíkem, přímý kop z nějakých 20ti metrů nejdřív hosté rozehráli rozpačitě (když tři hráči signalizovali náběh, ale ani jeden nevystřelil), poté se však do míče opřel Fialka a jeho parádní, ostrou ránu směřující do levé šibenice vytěsnil Dvořák ještě hezčí robinzonádou na rohový kop. Domácí brankař tak předvedl zákrok zápasu a zachránil svým spoluhráčům alespoň bod. V Hroznové Lhotě se tak zrodila jediná remíza v rámci 22. kola, nicméně vzhledem k průběhu zápasu zřejmě zasloužená. Diváci se shodli, že Vyškovská rezerva byla nejspíš nejlepším týmem, jaký se v této sezoně na Zelničkách představil. Přesto, že domácí borci nebodovali naplno, vyprovodili je spokojení diváci ze hřiště děkovačkou a dlouhým potleskem vestoje.

Příští víkend náš tým čeká další těžký souboj na půdě druhého týmu tabulky, když zajíždíme do Dubňan.