A tým 23. kolo (16/17): Sokol Hroznová Lhota - SK Vacenovice 0:5 (0:3)

Sokol Hroznová Lhota - SK Vacenovice 0:5 (0:3)

Branky: 13. + 43. + 68. Rehák, 23. Jakubíček, 54. Schwarzbier (vl.)

ŽK: Bíla, Lipčík P., Bartošek (všichni HL)

Diváci: 168

V minulém kole přišli hráči Hroznové Lhoty o svoji jarní neporazitelnost a v tom 23. poprvé v této sezoně prohráli před vlastními fanoušky. Na svědomí to měl výborně připravený celek Vacenovic.

Hosté od první do poslední minuty odehráli utkání ve vysokém tempu, všude byli o krok dřív a směrem dopředu byli nesmírně nebezpeční a každá jejich akce zaváněla gólem. K pevné defenzívě přidali energický útok, na jehož hrotu zářil jejich nejlepší střelec - Marián Rehák. Domácí proti tomu úplně upustili od své kombinační hry přes křídelní prostory a s jejich donekonečna nakopávanými balony neměla výborně fungující hostující obrana sebemenší problémy.

Hosté hrozili poprvé už ve 3. minutě. Po centru zleva se zjevil v bezprostřední blízkosti domácí brány Knotek, ale svoji hlavičku v pádu neusměrnil mezi tři tyče. Ve 13. minutě už však hosté udeřili. Nedůrazný odkop domácích obránců vrátil jeden z hostujících záložníků hlavou zpátky dopředu, míče se zmocnil agilní Rehák, vletěl s ním do vápna a prudkou ranou na bližší tyč pokořil bezmocného Kusalíka, 0-1

Domácí odpověděli šancí Petra Lipčíka, který dostal míč do pokutového území, střela mu ovšem nesedla. A tak trestali hosté. Dlouhý nákop za domácí obranu si našel Jakubíček a míč poslal krásně o břevno do sítě, 0-2

Hostující fanoušci se už po druhé brance začali dožadovat "búra" v domácí síti, ale zatím se to zdálo jen jako zbožné přání..

Domácí měli svoji první velkou šanci ve 26. minutě. Falešník odcentroval z levé strany a míč se odrazil k Červenkovi, který stál úplně sám na malém vápně. Ten se však spolehl na prudkou střelu, kterou poslal vysoko nad. Domácí fanoušci už stáli na nohou, ovšem nezbylo jim, než smutně vydechnout a zase se usadit. Ve 31. se k exekuci přímého kopu z levé strany postavil Ondřej Bíla, svoji technickou střelu poslal přímo na zadní tyč alá George Hagi na MS 1994, skvělý Žigo však míč v záklonu vytěsnil konečky prstů na rohový kop.

Už se zdálo, že se půjde do kabin za stavu 0:2, když se po pravé straně rozeběhl hostující Radek Příkazský, technickou přihrávkou našel ve středu hřiště našlápnutého Reháka, ten si míč sice pokopl a ten směřoval do zámezí, ale nakonec ho dokázal z nulového úhlu o zadní tyč poslat do sítě a rozjásat početnou skupinu hostujících fandů, 0-3

Ten, kdo čekal, že se domácí hráči po bouři v kabině konečně probudí, ten byl hořce zklamán. Hráči v modrých dresech odehráli i druhou půli v naprosté křeči, nedařilo se jim vůbec nic, znovu se spoléhali na nákopy dopředu a vůbec nehráli svoji kombinační hru, díky níž v posledních zápasech své soupeře přehrávali. A tak byly k vidění především hostující šance. V 53. pálil po rohovém kopu Sladký a balon za už překonaným Kusalíkem vykopával z brankové čáry Lukáš Lipčík. Hned za minutu už se ovšem hráči Vacenovic znovu radovali. Po domácí ztrátě míče na polovině rozjeli hosté rychlou kontru po pravé straně a Knotkův centr si srazil Schwarzbier do vlastní brány, 0-4

Po tomto gólu bylo de facto po zápase. Domácí sice ještě odpověděli šancí střídajícího Jagoše, ten dostal míč na zadní tyči, ale měl to nejen na dlouhou, ale především na svoji slabší pravou nohu, a tak nebylo divu, že bránu netrefil. V 59. se vydal na výlet domácí gólman Kusalík, ocitl se až u autové čáry, kde ho obehrál Knotek a řítil se zprava do vápna, kam se však vrátilo asi pět domácích hráčů, kteří prázdnou bránu uchránili, když Knotkův centr na spoluhráče uklidil hlavou na rohový kop Schwarzbier.

Poslední branku, znamenající pověstného búra, přidali hosté v 68. minutě. K přímému kopu z nějakých osmnácti metrů se postavil jejich nejlepší hráč - Marián Rehák a nádhernou střelou přes zeď poslal míč od pravé tyče do brány a završil tak hattrick, 0-5

Zbytek zápasu se dohrával už jenom z povinnosti, ačkoliv se domácím hráčům nedá upřít snaha vstřelit alespoň čestný gól. Jak ovšem trefně poznamenal jeden z domácích fanoušků, tak gólu v hostující síti bychom se nedočkali, ani kdyby se hrálo do rána. To je přesné shrnutí obrazu hry dnešního utkání.

Hráči Hroznové Lhoty tak nevyužili zaváhání Milotic v Rajhradu, naopak v posledních třech kolech ještě budou muset odrážet právě dotírající Rajhrad, který se jim přiblížil už na rozdíl jediného bodu.

Kusalík - Matyáš, Schwarzbier (c), Chrenčík, Gazárek (27. Bartošek) - Falešník (85. Míka), Lipčík L., Bíla, Vaverka - Červenka (46. Jagoš), Lipčík P.