Jdi na obsah Jdi na menu

A tým 24. kolo (16/17): Slavoj Podivín - Sokol Hroznová Lhota 1:6 (1:3)

Slavoj Podivín - Sokol Hroznová Lhota 1:6 (1:3)

Branky: 22. Švestka M. - 11. + 41. Falešník (1xPK), 23. Bíla, 50. Červenka, 60. Lipčík P., 64. Chrenčík

ŽK: Dvořák, Pešl (oba POD)

Diváci: 50

Není to tak dávno, co podivínský Slavoj válcoval své soupeře nápaditou, technickou a rychlou hrou plnou kombinací a pohybu, díky níž si nakrátko dokonce vyzkoušel účinkování v krajském přeboru. Bohužel Slavoji postupně odešly opory (Čapka, Karel Švestka, Létal...) a také Dohnal s Martečíkem už letos nastupovali kombinovaně. A tak se tým Podivína ocitl na poslední příčce tabulky, kde by ho ještě před pár lety čekal málokdo. Bohužel je to obrázek dnešní doby, kdy silná fotbalová generace stárne a mladí hráči zdaleka nedosahují její úrovně...

V sobotním pařáku do Podivína zavítal celek Hroznové Lhoty, který si sem přivezl šňůru dvou porážek za sebou. Pro Slavoj to byla zřejmě poslední šance jak se ještě pokusit o záchranu soutěže. Jenže od prvních minut utkání byly k vidění šance především před jeho brankou. V hlavní roli byl hostující špílmachr Ondřej Bíla, který se dostal třikrát do dobré palebné pozice, ale stav i přesto zůstal bezbrankový. A tak se gólově urodilo až v 11. minutě, kdy Vaverkův centr po nedorozumění domácích obránců propadl na malé vápno, kam vběhl Falešník a hlavou poslal míč do sítě, 0-1

Domácí ještě dokázali vyrovnat, když využili liknavosti stopera Schwarzbiera při rozehrávce, díky presingu ho připravili o balon a Martin Švestka neměl s následnou přihrávkou problém, 1-1

Jenže radost domácích měla jepičího trvání. Hned za minutu se už konečně prosadil Ondřej Bíla, který využil dobré práce Matyáše, od něhož dostal přihrávku "pod sebe" a bylo to 1-2

Ještě do poločasu šli hosté do dvoubrankového trháku, když byl ve vápně faulován Falešník, který sám proměnil i nařízenou penaltu, 1-3

Ve druhé půli se už hrálo výhradně na domácí bránu a kdyby hráči Hroznovky proměnili alespoň polovinu svých šancí, vezli by z Podivína ještě vyšší výhru, než pár kol zpátky z Hovoran. Z velkého množství příležitostí se ve druhé půli ujaly znovu tři. Nejdříve zužitkoval kombinaci po ose Bíla - Lukáš Lipčík zakončující Červenka, 1-4

Za dalších deset minut se trefil ranou k tyči Petr Lipčík, 1-5

A za další čtyři minuty se prosadil z dorážky mladý Chrenčík, 1-6

Za zmínku ještě stojí zákrok utkání hostujícího gólmana Smetky, který krásným skokem vytěsnil placírku domácího hráče směřující do zadní šibenice.

Domácí ve druhé půli zcela rezignovali a nenaplnili ani obavy hostů ze svojí tvrdé hry. Hráči Traubenu si tak napravili pošramocené sebevědomí před nedělním El clasicem v Kněždubu.