A tým 24. kolo (18/19): Slavoj Velké Pavlovice - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (1:1)

Slavoj Velké Pavlovice - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (1:1)

Branky: 32. Bogiň, 89. Burac E. - 13. Gazárek

ŽK: Bogiň - Podrazil, Polách

ČK: Pelech (V.P.)

Diváci: 100

Stejně jako v minulé sezoně zajížděl Sokol Hroznová Lhota v rámci 24. kola na půdu Velkých Pavlovic. Domácí Slavoj je namočený do sestupových starostí, a tak v zimní přestávce dost posílil. Mimo jiné přišel obávaný kanonýr krajského přeboru - Vladimír Bombicz. Bohužel v utkání s Hroznovou Lhotou domácím dost okatě pomáhal i hlavní sudí Laštůvka.

V první půli, kdy se oba týmy snažily hrát fotbal, udeřili jako první hosté. Falešníkův centr zpracoval na prsa Polách, míč však vyrazil vyběhnuvší Chromek pouze ke Gazárkovi, který ho napálil do sítě, 0-1

Filip Gazárek nastoupil na hrotu kvůli zdravotní indispozici Petra Lipčíka a byl u všeho důležitého. Za stavu 1:0 pro hosty se vehnal do pokutového území Pavlovic, kde ho skluzem poslal k zemi jeden z obránců, jelikož však zasáhl i balon, tak sudí pokutový kop nenařídil.

Domácí vyrovnali po půlhodině hry, když sudí Laštůvka galantně přehlédl jejich faul na polovině hřiště, po němž se zmocnil míče právě Bombicz, tomu nabíhal do palebné pozice Bogiň, ve chvíli, kdy si křikl o balon, fauloval Podrazila, ovšem píšťalka sudího zůstala opět němá, a tak mohl domácí hráč vyrovnat, 1-1

Slavoj měl v první půli ještě další velkou příležitost, ovšem Bombiczův nájezd na Podrazila skončil střelou do strážce hostující brány.

Ve druhé půli hrozili domácí po dvou standardních situacích, ani z jedné se však neprosadili. Na druhé straně se dostal do samostatného úniku na Chromka Gazárek, Pelech zatáhl za záchrannou brzdu a jelikož byl posledním hráčem Pavlovic, viděl z ruky sudího rovnou červenou kartu. Z následného přímého kopu pak napálil Janík ruku jednoho z domácích obránců, kterou měl u hlavy, a i přesto, že k hraní rukou došlo v pokutovém území, přešel sudí Laštůvka celou situaci pouze s úsměvem.

Domácí se po vyloučení zatáhli a bránili v devíti lidech remízu. Hráči Hroznovky, přestože je místy doslova mleli, však nedokázali přesilovku zužitkovat. Buďto mířili mimo, anebo jim stál v cestě gólman Chromek, jako při Bílově střele z velkého vápna, kterou skvělým zákrokem vyrazil na rohový kop.

Když už se zdálo, že zápas skončí dělbou bodů, ztratil Škopík míč na polovině hřiště a Erik Burac zakončil svůj třicetimetrový úprk k bráně střelou na bližší tyč, která znamenala pro Pavlovice zisk cenných tří bodů, 2-1

Domácí tak udělali důležitý krok k záchraně, hosté jedou z Pavlovic s prázdnou a s velmi trpkou pachutí...