Jdi na obsah Jdi na menu

A tým 24. kolo (21/22): Sokol Hroznová Lhota - Kordárna Velká nad Veličkou 2:1 (0:0)

Sokol Hroznová Lhota - Kordárna Velká nad Veličkou 2:1 (0:0)

Branky: 50. Březina, 90. Falešník - 68. Nikolenko

ŽK: Dvořák, Falešník - Novotný, Nikolenko, Janda R., Janda P., Macko

Diváci: 168

Už podzimní měření sil mezi Velkou a Hroznovou Lhotou přineslo nečekaně vyrovnaný souboj. Dnes hosté přivezli pouze jednoho náhradníka, ale čekal na ně zraněními zdecimovaný domácí tým. Trenér Jaroslav Bíla nemohl počítat s dlouhodobě zraněným Patrikem Matyášem, dále s jeho jmenovcem Škopíkem, Zbyňkem Smetkou a nově i s Petrem Lipčíkem, který si v minulém utkání přivodil výron v kotníku. V útoku po boku Ondřeje Březiny tak zaujal jeho místo Filip Gazárek a svojí rychlostí, agilitou a drzostí působil hostující obraně velké problémy, ale popořadě.

Utkání začalo ve chvíli, kdy čeští hokejisté předvedli ve Finsku fantastický obrat, díky němuž kráčeli po deseti letech k zisku medaile z mistrovství světa. Hosté, vědomi si síly svého soupeře, se snažili pozorně bránit, ovšem už ve 4. minutě jejich vysunuté obranné linii pláchl právě Filip Gazárek, ale v samostatném nájezdu na Lipára napálil míč pouze do pravé tyče jeho brány. Hráči Kordárny už v 15. minutě odkryli karty a ukázali, že budou hrozit především po standardních situacích. Po jedné z nich však mířil kapitán Maňák hlavou vedle. Domácí odpověděli další velkou šancí, ovšem Chrenčíkovu gólovou bombu, směřující k levé tyči, zastavily záda právě hostujícího kapitána a ten byl pak ještě chvíli otřesený. Domácí měli zápas plně pod kontrolou, rychle kombinovali a hledali skulinky v modro-červené obranné zdi. Ve 26. se dostal ke střele skvěle hrající Březina, ale jeho jedovku k tyči Lipár nádherně vyrazil. Za tři minuty tečoval ve vápně Falešník centr z pravé strany, míč však pouze posadil na horní síť za břevno. Na další šance si diváci počkali až těsně před poločas. Nejdřív se do míče opřel mladík Martin Matyáš, jeho rána nepříjemně zaplavala a Lipár s ní tak měl dost práce, ovšem za záda ji nepustil. Hosté, v první půli jinak neškodní, zahrozili znovu ze standardky. K míči téměř u poloviny hřiště se opět postavil Robin Janda a jeho vysoký centr - nikým netečován - ve vápně skočil a zastavil se o břevno domácí brány!

Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu, to se ale brzy změnilo. Vše vzalo do svých rukou duo z Kozojídek Březina, Falešník. První jmenovaný rozjel rychlou akci středem, dal doleva do běhu Falešníkovi, který mu míč vrátil na malé vápno, odkud jeho spoluhráč rozvlnil síť a konečně prolomil domácí smůlu v koncovce, 1-0

Zdálo se, že by to už konečně mělo začít do Lipárovy branky padat, opak byl ale pravdou. V 60. se znovu vydal směrem k němu nezastavitelný Březina, i přes faul hostujích obránců nebezpečně vystřelil, jeho pokus by však skluzujícím bekem zablokovaný. Sudí Chabiča ovšem nařídil přímý kop z hranice pokutového území a z něj Falešník hezkou střelou těsně minul. Za další tři minuty šel míč po ose Březina, Chrenčík znovu k Falešníkovi, jeho jedovku ovšem Lipár zastavil nohou. Za další čtyři minuty se po zkráceném rohu dostal ke střele z otočky domácí kapitán Radmil, jeho pokus zastavila pravá tyč. A tak - dle fotbalových zakonů - přišel trest. V 68. minutě domácí gólman Dvořák špatně odhadl situaci, vyběhl proti dlouhému míči, u něj byl ovšem dřív Nikolenko a hlavou ho poslal do prázdné brány, 1-1

Po vstřelení gólu se hostující hráč ještě ošklivě srazil s domácím gólmanem a vyrazil si dech. Za chvíli byl ale opět na nohou a pokračoval ve hře. V 79. minutě sudí Chabiča odpustil hostům jasnou hru rukou v pokutovém území a že nešlo o nějakou nastřelenou ruku u těla. Domácí se začali tlačit víc do útoku, ovšem nechávali otevřená vrátka v obraně. Hosté tak často chodili do přečíslení, které domácí obránci zastavovali buď blokováním střely na poslední chvíli, anebo faulem. Po jednom z nich se k přímáku z hranice velkého vápna postavil Kučera, Dvořák parádně vyrazil na roh. V 84. šli hosté znovu ve třech proti dvěma domácím obráncům, akci ale pokazil Robin Janda nepovedenou střelou. Na druhé straně si Lipár poradil s jedovkou Falešníka. Ten samý hráč se poté postavil k přímému kopu z výborné pozice, mířil ovšem nad. Vše si ale vynahradil v 90. minutě, kdy po obléhání velkého vápna Veličanů dostal kolmici do běhu a z levého křídla zacílil přízemní, ostrou ranou přesně k zadní tyči a stejně jako na podzim vystřelil svému týmu všechny body, 2-1

Hostující hráči se po této kruté ráně skáceli na trávník, protože věděli, že na odpověď už nemají čas a ani síly. Navíc mohli dostat na cestu ještě jeden gól. Chrenčík po zisku míče poslal středem do samostatného nájezdu na gólmana Březinu, ten se ovšem spolehl na razanci a bránu přestřelil.

Hned potom však sudí naposled pískl do píšťalky a zápas ukončil. Domácí tak udolali po velkém boji poslední tým tabulky a nakonec potvrdili roli favorita. V příštím kole budou zajíždět na horkou půdu do Rohatce, který má na jaře vynikající formu.