A tým 25. kolo (16/17): Sokol Kněždub - Sokol Hroznová Lhota 1:3 (0:1)

Sokol Kněždub - Sokol Hroznová Lhota 1:3 (0:1)

Branky: 80. Grabec R. (PK) - 36. + 66. Falešník (1xPK), 58. Lipčík P.

ŽK: Rýpar, Grabec L., Durna Mar., Grabec D., Zelinka, Janík - Lipčík P.

Diváci: 480

Derby dvou nesmiřitelných sledovala bezmála pětistovka diváků. Hosté vstupovali do zápasu proti oslabenému domácímu celku v roli favorita, ovšem v první půlhodině si ani nekopli a dvakrát při nich stáli všichni svatí.

Domácí hráli uvolněně, důrazně a chytře, to znamená že z pevné obrany vyráželi do smrtících brejků. Naopak hosté se zbavovali balonů, které namísto kombinace nakopávali bůhvíkam a svým ustrašeným výkonem to hráčům v bílých dresech hodně usnadňovali. Ti mohli jít do vedení už ve druhé minutě, když si Janík v brejku narazil míč se Zelinkou a jeho střelu uvnitř vápna zázračně zneškodnil Smetka. Tato tutovka však hostující soubor z letargie nevyvedla a ten si koledoval i nadále. Ve 13. poslal míč z standardní situace do vápna Libor Grabec, ten přistál přímo na hlavě Smištíka, jehož hlavička se zastavila o zadní tyč hostující brány, u míče byl bleskově Zelinka, který ho pro změnu napálil jenom do břevna. Smolná zvonkohra tak domácím branku nepřinesla. Ta nepadla ani po nebezpečné hlavičce Petruchy. Hosté se uklidnili až někde kolem 30. minuty, kdy začali víc držet míč na svých kopačkách a jejich hra začala snášet přísnější měřítko. První vážnější příležitost si vytvořili ve 33. minutě, kdy centr z pravé strany sklepl ve vápně hlavou Petr Lipčík pro Ondřeje Bílu, jeho střelu z první však Lipár pohotově vyrazil na rohový kop. Ty se nakonec kopaly tři za sebou a z toho třetího se už gólově urodilo. Lipár tentokrát míč chybně vyboxoval do břevna, odkud se balon odrazil přímo před volného Falešníka, který ho tvrdou ranou poslal do sítě, 0-1

Krutá rána pro domácí fotbalisty. Ani oni, ani hosté se už do konce první půle k větší šanci nepropracovali.

Zato druhý poločas začal ve velkém tempu. Ve 48. minutě předběhl dravý Chrenčík domácího obránce Lukáše, ten ho ve vápně evidentně zalehl, ale hlavní sudí Budovič penaltu nepochopitelně nenařídil. Také za minutu byl v hlavní roli Chrenčík, který se vysunul z obrany do záložní řady. Ten středem hřiště postupoval bez povšimnutí domácích hráčů směrem k bráně, namísto své obávané střely dal míč doleva na Matyáše, jehož pokus skončil na Lipárovi. Domácí kontrovali kuriózní akcí. Lipárův dlouhý výkop dvakrát skočil a z ničeho nic se ocitl za hostující obrannou linií, kde si ho vyčíhal Petrucha, který přehodil nejen Smetku, ale i břevno hostující brány. A tak trestali hosté. Petr Lipčík dostal dlouhý míč křížem na pravé křídlo, přesprintoval obránce a dlouhým nákopem poslal balon přes vyběhnutého Lipára k zadní tyči prázdné domácí brány, 0-2

Druhá branka hosty definitivně uklidnila, naopak na psychice domácích hráčů se nepříznivý stav začal neblaze projevovat. Ti začali hrát na hranici tvrdosti a štěstí, že některým ze svých likvidačních skluzů nezasáhli nohy hostujících hráčů. V 64. minutě přišla definitivní pojistka hostujícího náskoku, když dostal míč do vápna Matyáš, kde byl faulován a nařízenou penaltu proměnil prudkou ranou k tyči Falešník, 0-3

Domácí se čestného úspěchu dočkali v 80. minutě, když dostali také výhodu pokutového kopu po faulu Smetky na Romana Grabce (i když hostující gólman zasáhl nejdřív míč). Tu sám postižený s přehledem proměnil technickou střelou k tyči, 1-3

Ani vstřelená branka domácí hráče nenakopla, ti měli naopak plné ruce práce s hašením požárů v otevřené obraně. V 83. to zkusil Vaverka tvrdou ranou z pravé strany, Lipár vyrazil. Za další minutu se ve vápně obtočil kolem beka Gazárek, ale jeho pokus skončil znovu na domácím gólmanovi. V 87. obehrál soupeře na levé straně střídající Náhlík, po zemi servíroval míč před bránu, Vaverka předskočil obránce, ale poslal ho těsně vedle tyče. To však už nikoho z hostujících fanoušků nemrzelo, protože se do konce utkání na skóre nic nezměnilo a ti si mohli užít děkovačku se svými hráči.

Úspěšnou sezonu zakončíme příští neděli domácím utkáním s Křepicemi.