A tým 25. kolo (17/18): MFK Vyškov B - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:0)

MFK Vyškov B - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:0)

Branka: 90. Janík

ŽK: Šoupal, Lička, Kopáček, Lukášek - Falešník

ČK: Šoupal (V)

Diváci: 77

Na vyškovském pažitu se hrál od samého začátku velmi dobrý fotbal. Oba soupeři vyznávali hru po zemi a nakopnuté míče nebyly téměř k vidění. Domácí hráli dobře, ovšem víceméně po šestnáctku. To hosté byli nebezpečnější. Už v 7. minutě vypíchl míč obráncům Petr Lipčík a svůj postup na Štěpána zakončil střelou do tyče. Za malou chvíli hrozil akcí z levé strany Janík, ale jeho pěknou střelu Štěpán vychýlil ze správného směru. Také domácí měli velkou šanci, ovšem přetažený centr poslal jeden z jejich hráčů ze dvou metrů nad prázdnou bránu. Naši hráči kontrovali akcí Janíka, ten přihrávkou pod sebe našel Petra Lipčíka, ten pálil do prázdné brány, ovšem Štěpán na poslední chvíli jeho střelu bravurně vyrazil.

Domácí gólman byl hlavním protagonistou také ve druhé půli, v níž se skvěle rozchytal a poradil si s několika nebezpečnými střelami hostí. Domácí zhruba od 55. minuty zničeho nic přitvrdili hru a výsledkem byly tři žluté karty za velmi tvrdé zákroky v rychlém sledu. Jedním z potrestaných byl i Šoupal, který dokonce v 72. minutě uviděl po dalším tvrdém zákroku druhou žlutou a tedy červenou kartu. Za tu hlavnímu sudímu vulgárně vynadal. Hosté chtěli proti deseti utkání rozhodnout pro sebe, ovšem Janík po další přihrávce Petra Lipčíka pálil znovu jen do tyče. Vše tak rozhodla až 90. minuta. Po skrumáži ve vyškovském vápně se balon odrazil k Janíkovi a ten ho napálil na bránu a míč po teči jednoho z obránců a zásahu Štěpána nakonec přece zapadl do šibenice a odstartoval hostující euforii, 0-1

Sudí hned po tomto gólu zapískal konec utkání a hráči Hroznovky si tak z horké vyškovské půdy odvezli nejen tři body, ale rovněž jistotu 2. příčky v konečné tabulce 1.A třídy.

Poslední utkání povedené sezony odehraje náš tým v sobotu 16. 6. a po zápase proběhne i ukončení sezony.