A tým 25. kolo (18/19): Sokol Hroznová Lhota - FK Milotice 5:1 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - FK Milotice 5:1 (1:0)

Branky: 35. Lipčík P., 71. + 87. Červenka, 75. Radmil, 86. Polách - 57. Šifel

ŽK: Janík - Knotek, Zajíc

Diváci: 204

Začátek června přinesl konečně letní počasí a druhý červnový den se na hroznolhotském pažitu zalitém sluncem představil tradiční soupeř z Milotic. Hosté přijeli bez svého nejlepšího střelce - Petra Holuba, který má na svém kontě už deset branek. Tentokrát ho ovšem do hry nepustily pracovní povinnosti. Domácí byli v plné síle, a tak měli trenéři z čeho vybírat.

Oba týmy rozehrály před pěknou diváckou kulisou svižný fotbal, který musel bavit. Hosté hrozili jako první, když gólovou střelu Slobody po rohovém kopu zastavil jeden z domácích beků hrudníkem. Domácí odpověděli také zhurta. V osmé minutě dostal kolmici za obrannou linii Milotic Falešník, ale svoji ranou orazítkoval pouze pravou tyč, následný odražený míč pak poslal Polách jen doprostřed brány. Za pět minut si vzali slovo opět hosté, Vaško se prodral ve vápně do výborné střelecké pozice, ovšem jeho střele scházel důraz. Hned z protiútoku vedl míč Gazárek, předložil doprava Janíkovi, který byl ve vápně úplně sám, ovšem placírkou poslal míč po zemi znovu do té samé tyče, co chvíli před ním Falešník. Michal Janík hrozil také ve 24. minutě, kdy dostal míč před bránu od Petra Lipčíka, přihrávku však nasměroval těsně vedle, ovšem stejně by jeho případnou gólovou radost zastavil zdvižený praporek pomezního. V této fázi zápasu začínal být domácí tým lepší a bylo jen otázkou času, kdy to tam spadne. Ve 28. poslal Janík Gazárkův centr ekvilibristickou střelou ze vzduchu mimo, dvě minuty nato přiťukl míč Radmil Petru Lipčíkovi, jehož střela už měla ty nejvyšší gólové parametry, ovšem z pod břevna ji vytěsnil parádním zákrokem žlutě oděný gólman Jankovič. V době největšího náporu domácích ovšem mohlo uhodit na opačné straně. Po velké minele Podrazila se dostal k míči Šifel, ale jeho jedovatou, tečovanou střelu dokázal výborný Podolan vyrazit na rohový kop. A tak se znovu potvrdilo známé nedáš-dostaneš. Ve 35. totiž poslal Falešník ostrý centr zleva a Petr Lipčík ho pohotovou rybičkou poslal hlavou za záda bezmocného Jankoviče, 1-0

Vedoucí branka domácích jakoby konečně vnesla na trávník klid a do konce poločasu už nebyla k vidění žádná vyložená šanci ani na jedné straně.

O poločase došlo ke komické situaci, kdy musela být tombola vyhlášena - nebo spíše vykřičena - bez pomoci porouchaného mikrofonu, všichni výherci se však našli, takže to dobře dopadlo.

Také druhá půle měla pozvolný rozjezd a žádný tým se prvních deset minut do šance nedostal. Herní nudu uťal až blesk z čistého nebe, který přišel z kopačky Radka Šifela. Před ním se totiž domácí obrana nesmyslně rozestoupila, hostující ostrostřelec tak dostal dost prostoru a času ke střele a bohorovnost domácích beků potrestal přízemní střelou, která zaplula k pravé tyči. Vyrovnáno, 1-1

Domácí znervózněli a za pět minut se dostal Šifel do úplně stejné palebné pozice, znovu mířil do stejného místa, ovšem Pololan se už tentokrát překonat nenechal. A tak se znovu málem naplnilo nedáš-dostaneš. Hned za minutu se totiž odrazil míč ve vápně doleva k Falešníkovi, na kterého zívala prázdná brána, ovšem než si domácí štírek balon připravil ke střele, dokázal ji hostující mág Jankovič hbitým skokem vytěsnit na rohový kop. To byla šance jako hrom! Poté domácí trenéři poslali na hřiště čerstvou krev a náhradníci hru značně oživili. V 71. minutě došlo k rozhodujícímu momentu zápasu. Domácí předvedli oku lahodicí útočnou kombinaci, na jejímž konci přiťukl Falešník ve vápně proti noze Červenkovi, který poslal míč z první utěšenou bombou pod břevno, 2-1

A aby toho nebylo málo, tak hned z minutu mohl Červenka přidat další branku, ovšem tentokrát Jankovič jeho pokus vystihl. Klid v hostujícím vápně však trval pouhé tři minuty. Poté oslovil Petr Lipčík doleva volného Falešníka a jeho centr našel na zadní tyč sbíhajícího Radmila, který balon poslal krásným volejem ze vzduchu do sítě, 3-1

Hosté se vzepřeli svému osudu a hned za minutu hrozili z kopačky střídajícího Ingra, ovšem Podolan byl připravený. Stejně tak dopadl na druhé straně i souboj Janíka s Jankovičem a následně Petr Lipčík minul v dobré pozici bránu. Také hosté měli ještě šance. V obou případech byl v hlavní roli znovu Radek Šifel. V 83. se zjevil za obranou, ovšem z výborné parkety vysoko přestřelil, za další dvě minuty se pak postavil k přímému kopu z osmnácti metrů, ale jeho krásnou, ostrou ránu Podolan zastavil. Závěr zápasu už patřil domácím, kteří podnikali výpady do otevřené obrany. V 86. se dostal k míči Polách, kličkou si ho posunul do palebné pozice a poté nechal promluvit svoji pravačku, která ho poslala nechytatelně k pravé tyči, 4-1

Epilog zápasu pak obstaral svým druhým gólem Červenka, který dostal přihrávku zprava na malé vápno, odkud pohodlně rozvlnil síť, 5-1

Hráči Milotic tak znovu odjeli z Hroznové Lhoty s vysokou porážkou, ovšem znovu byl pro ně výsledek velmi krutý, protože neproměnili své šance.

Příští týden čeká Hroznovku výjezd na horkou půdu pod lednický Minaret, kde se odehraje přímý souboj o čelo tabulky.

Podolan - Lipčík J., Bíla, Maněk, Podrazil (65. Lipčík L.) - Falešník (77. Schwarzbier), Polách (c), Radmil, Janík (81. Škopík) - Gazárek (65. Červenka), Lipčík P. (85. Chrenčík)