A tým 25. kolo (21/22): Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 1:1 (1:1)

Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 1:1 (1:1)

Branky: 13. Jüstel - 40. Březina

ŽK: Křivák, Šimánek, Tomšej - Mizerák, Falešník

Diváci: 155

Do Rohatce vyrazili hráči Hroznové Lhoty v silně zdecimované sestavě (pět zraněných a jeden studijně mimo), a tak se nebylo čemu divit, že měl domácí Slavoj v první půli velkou herní převahu, ze které resultoval gól a další dvě velké šance. Jako první sice hrozili svými střelami vedle hostující Falešník s Březinou, ovšem domácí odpověděli velkou šancí Kushnira, který po rohovém kopu cílil jen těsně mimo zařízení. Toto varování nebylo pro hostující defenzívu dostatečné, a tak ve 13. minutě přišel trest. Centr Filipa Konečného z levé strany si vyčíhal Jüstel a z voleje mířil do černého, 1-0

Rohatec měl i nadále herní převahu, kterou mohl korunovat dalším gólem. Po přečíslení přehodil Tomšej vybíhajícího Dvořáka, nicméně Ondřej Bíla výborně předvídal a zaběhl za svého gólmana, a tak mohl vykopnout míč z brankové čáry do bezpečí. Z velkého tlaku soupeře se svůj tým snažilo vysvobodit výše zmiňované hostující duo Falešník - Březina. Ve 24. přiklepl první jmenovaný kolegovi z přímého kopu, Březinovu střelu však obrana zablokovala. Za další tři minuty si oba role vyměnili, tentokrát přihrál Březina svému spoluhráči míč na vápno, ten ale těsně minul Domanského bránu. A tak potřetí v první půli vážně hrozili hráči v modro-bílých klubových barvách. Ti se ve 35. minutě řítili do přečíslení tří na jednoho, nicméně Michal Konečný namísto příhrávky pod sebe na Jüstela sobecky zakončoval na zadní tyč, kterou naštěstí o pár centimetrů minul. V první půli hrál Rohatec svoji hru a hosté se nebyli schopní vymanit z jeho tlaku, to se ale k jejímu konci začalo měnit. Ve 37. minutě šel míč po ose Matyáš - Březina až k mladíkovi Domanskému, tomu ale míč odskočil. A tak si hostující fanoušci museli počkat na vyrovnání skóre další dvě minuty, kdy se Březina po přihrávce koho jiného než Falešníka dostal zleva do vápna a svojí slabší levou nohou mířil přesně k zadní tyči, 1-1

Ještě před odchodem do kabin se do další šance dostal Matěj Domanský, tato situace si ovšem žádala spíše zakončení hlavou, než nohou.

Druhá půle začala po jedné standardní situaci na každé straně, ty ovšem skončily střelou doprostřed a nad bránu. A tak si na další vzrušení počkali diváci až do 62. minuty. V ní se dostal po přihrávce Matyáše do velké šance hostující Kapitán Radmil, tváří v tvář Domanskému ho přehodil a poté byl domácím gólmanem sražen. Nebyl z toho ovšem ani gól, ani penalta, protože míč obránci vykopli z prázdné brány a sudí Musil neposoudil tuto situaci jako penaltovou. Hosté měli (a stále mají) jasno, že šlo o jasný pokutový kop, domácí trenér pan Linhart vysvětlil, že před sražením gólman zasáhl rukou míč a tím pádem - dle jeho názoru - nebyla penalta odpískaná správně. Těžko říct. Skóre se každopádně neměnilo.

V druhé polovině druhé půle začaly domácím hráčům očividně docházet síly a hosté začali větřit krev. V 74. vyslal Březina jedovku z velkého vápna nad bránu, za tři minuty agilního forvarda vyslal do samostatného úniku na bránu střídající Janás, Březina byl ovšem faulován a následnou standardku sám napálil do zdi. A byli to domácí, kdo mohl najednou trestat! V 81. minutě poslal z pravé strany prudkou střelu Jüstel, ta projela podél brány a na zadní tyči ji nedokázal usměrnit Tomšej do sítě kvůli její velké razanci. Závěr utkání byl jak pro domácí, tak pro hostující fanoušky infarktový. Hosté se totiž dostali do tří tutovek, ani jednu však neproměnili. V 87. minutě zablokovali obránci Březinovu gólovou střelu, v 88. našel Březina ve vápně Falešníka, jeho střela z levé strany šla však příliš vysoko. Za další minutu si brankář Domanský poradil s Radmilovým pokusem z velkého vápna, aby v poslední minutě skvěle vychytal i Falešníka, který pálil znovu z levé strany. Ruku na srdce - byl by to pro domácí hráče krutý trest a všichni zainteresovaní se shodli na tom, že remíza je pro oba týmy - vzhledem k průběhu zápasu - zasloužená.

V posledním kole čeká hráče Hroznovky domácí, sobotní klání s nepříjemnými a rozjetými Miloticemi, které mají ve svém kádru nejlepšího střelce soutěže Štěpána Nováka (27 gólů!!).