A tým 26. kolo (22/23): Agro Vnorovy - Sokol Hroznová Lhota 1:4 (1:3)

Agro Vnorovy - Sokol Hroznová Lhota 1:4 (1:3)

Branky: 42. Vyskočil - 35. + 79. Matyáš M., 27. Radmil (PK), 40. Březina

ŽK: Motyčka M., Růžička - Falešník, Březina, Gazárek, Matyáš M.

ČK: Motyčka M.

Diváci: 432

Do krásné Agro Areny ve Vnorovech mířily v sobotu odpoledne velké davy lidí. Tahákem bylo lokální derby a vlastně repríza podzimního televizního zápasu. Utkaly se totiž druhý se třetím týmem tabulky. Domácí Agro na svém parádním stadionu v tomto ročníku ani jednou neprohrálo a pouze Milotice si odsud zatím odvezly bod za bezbrankovou remízu v 18. kole. Hosté z Hroznové Lhoty se v závěru jarní části dostali do pořádného laufu, a tak měl tento zápas pořádný náboj!

Zaplněné ochozy přivítaly oba týmy na hřišti, kam hráče znovu přivedly děti v dresech obou soupeřů. Perfektně připravený trávník odpoledne pokropil déšť, a tak na něm byly míče velmi rychlé. Hráči Agra od úvodního hvizdu uzmuli míč do svého vlastnictví a rozvážnou kombinací za zadních řad hledali cestičky do bílé pevnosti. Hráči Hroznovky na své soupeře čekali v zataženém obranném bloku, připraveni vyrážet do rychlých brejků. První šance přišla z kopačky domácího Jandy, ten však levou nohou bránu přestřelil. Poté zatrnulo domácím příznivcům, když míč propadl za obrannou linii Vnorov a bomber Březina se najednou ocitl tváří v tvář Motyčkovi, ovšem z pravé strany střelou po zemi zhruba o metr minul zadní tyč jeho brány. Největší domácí hrozbou byl rovněž hráč s číslem 11 na zádech, a to hbitý Nikola Absolon. Ten si v 15. minutě navedl míč z levé strany do palebné pozice na středu vápna, ovšem jeho jedovatou, ostrou ránu Dvořák parádním zákrokem chytil! Za další dvě minuty se domácí štírek znovu dostal ke střele, když před ním hostující hráči couvali, ovšem z nějakých osmnácti metrů minul levou tyč. Ve 20. minutě mělo Agro obrovskou šanci k otevření skóre. Po chybě levé strany hostující obrany totiž postupoval s míčem na noze do vápna Vyskočil, Dvořák proti němu vyrazil, přišla přihrávka před prázdnou bránu na Fedorku, ovšem ten svoji gólovou střelu namířil pouze do Davida Škopíka, hlídkujícího na malém vápně! Tady stáli při hráčích Traubenu všichni svatí. A domácí mohli brzy litovat. Za zhruba pět minut totiž důrazný Smetka vybojoval míč ve středu hřiště, poté zařadil vyšší rychlostní stupeň, prohnal se zleva do velkého čtverce a byl faulován Janem Motyčkou, sudí Bábíček s nařízením pokutového kopu neváhal. K jeho exekuci se postavil hostující kapitán Aleš Radmil a i přesto, že hlasatel uklidňoval domácí fanoušky hláškou, že "Šmajchl to zachrání", tak si počkal na jeho pohyb a střelou na opačnou stranu poslal hosty do vedení, 0-1

Agro ovšem nesložilo zbraně a znovu úřadovalo na pravé straně. Z ní poslal Vyskočil záludný centr, který skončil na břevně hostující brány, následná střela byla už zblokovaná na rohový kop. Krutý úděl pro domácí pak přišel ve 35. minutě, kdy si Martin Matyáš narazil míč s Petrem Lipčíkem, ten ho patičkou poslal do samostatného nájezdu na Motyčku a dravý mladík domácího gólmana propálil nekompromisní střelou podél jeho levé ruky, 0-2

Euforie hostujících fanoušků neznala hranic a hráči v bílých dresech ji znásobili za dalších pět minut, kdy Falešník vyslal na levé straně k úniku rychlonohého Smetku, ten přihrávkou od brankové čáry vyhledal před bránou Březinu a ten i přes snahu obránců procedil míč do domácí sítě potřetí, 0-3

Domácím slouží ke cti, že zápas nezabalili. A to jak skvělí fanoušci v kotli, tak především hráči. Hned za minutu se totiž dostal ke gólové střele uvnitř vápna Absolon, ovšem David Škopík mu balon v poslední chvíli ukopl. Poté přišel přímý kop z pravého rohu velkého vápna, Janda posadil nadýchaný centr přesně na hlavu Vyskočila, který míč parádně usměrnil k zadní tyči, 1-3

Tento gól do kabin tak dal tušit, že ještě nic není rozhodnuto a ve druhé půli čeká na hosty ještě těžká práce. O poločasové přestávce pobavilo fanoušky losování cen a poté už vyběhly na trávník obě jedenáctky. A ta v červeno-černých dresech okamžitě uchopila zápasovou taktovku do svých rukou a dostala se do tlaku. Pozornost vzbudila osobní obrana Ondřeje Březiny, který se nehnul na krok od Nikoly Absolona a pronásledoval ho po celém hřišti. Přestože hráči Agra svého soupeře mačkali, hráli převážně pouze po vápno a ne a ne se dostat k pořádné šanci. Hostující obrana totiž fungovala skvěle a pološance, které přes ni přešly, chytal spolehlivý Dvořák. Asi největší příležitost tak měl po Fedorkově centru střídající Pelucha, který hlavičkoval nepokrytý z deseti metrů, ovšem jeho pokus se mezi tři tyče nevlezl. V závěrečných dvaceti minutách začaly domácím docházet síly a byli to hosté, kdo naopak hrozil. V 73. si narazil míč s Martinem Matyášem agilní Gazárek, šel ve vápně zleva na Motyčku, obstřelil ho, ale jeho střela se zastavila o zadní tyč, odražený míč si našel Lipčík a dorážku poslal vysoko nad bránu. Domácí tak přežili velkou šanci, ovšem za šest minut svému soupeři gól stejně darovali, když po chybě gólmana Motyčky získal míč ve vápně napadající Smetka, předložil před prázdnou bránu Martinu Matyášovi a ten uzavřel gólový účet zápasu, 1-4

Krutý výsledek byl ránou pro domácí fanoušky i hráče a především pro Michala Motyčku v bráně, který v 89. minutě zbytečně vynadal rozhodčímu, za což viděl žlutou a za další nadávky ihned i červenou kartu. Zbytečné vyloučení za rozhodnutého stavu..

Do brány tak musel Borek a ten čelil už jen jedné šanci, kdy střídající Jagoš z hranice vápna pálil ostře levou, ovšem těsně minul pravou tyč. Borek se za jeho pokusem pouze otočil. To už ovšem nikomu nevadilo, protože chvíli na to píšťalka sudího Bábíčka ukončila oběma mužstvům sezónu a následovaly krásné děkovačky obou fanouškovských táborů. Diváci vytvořili tomuto derby opravdu parádní kulisu. Domácí kotel předvedl několik hezkých popěvků a dokonce odpálil černo-červené dýmovnice za pravou brankou. Nechyběly ani nafukovací balonky v klubových barvách a stroboskop na tribuně při děkovačce. Hráči Hroznovky tak zakončili sezónu vítězně a vyhráli svůj souboj na dálku s týmem Zastávky o to, kdo bude lepším druhým týmem z obou skupin 1.A třídy. Ten totiž zřejmě dostane možnost postupu do Krajského přeboru. Večer po utkání následovala tradiční ukončená a opravdu bylo co slavit! Hráčům Hroznovky patří obrovské uznání a velké poděkování za tento ročník, jejich fotbal bavil. Velká gratulace míří za Ondrou Březinou, který se stal králem střelců celé soutěže, když nastřílel neuvěřitelných 34 gólů!