A tým 3. kolo (16/17): Sokol Hroznová Lhota - SK Žarošice 7:0 (3:0)

Sokol Hroznová Lhota - SK Žarošice 7:0 (3:0)

Branky: 3. + 17. + 29. + 82. Lipčík P., 47. Matyáš, 63. Bartošek, 70. Gazárek

Diváci: 150

V páteční podvečer bylo na Zelničkách k vidění dohrávané utkání 3. kola 1.B třídy mezi domácím Sokolem a hostujícími Žarošicemi. Šlo sice o střetnutí posledního týmu tabulky s třetím týmem od konce, ale to, co se dělo na hřišti, ukázalo rozdíl dvou tříd mezi oběma soupeři. Domácí hráči byli hladoví po první výhře v sezoně a od samého začátku hýřili pohybem a chutí do hry. A hlavně měli na hrotu Petra Lipčíka, který ukázal nejen dokonalé prostorové vidění, ale především smrtící chladnokrevnost v koncovce.

Zápas začal nebezpečnou střelou domácího Falešníka, který posadil míč na horní síť. Za minutu už však udeřilo. Falešník dal po zemi mezi beky na Petra Lipčíka, ten se zjevil tváří v tvář Holubovi, kterého pokořil přesnou ranou k tyči, 1-0

Rychlí gól jakoby zklidnil domácí hlad do hry a otěže zápasu na chvíli přebrali do svých rukou hosté. Jejich dobrá herní sekvence vyvrcholila střelou Kolaříka z dálky, ta šla ovšem na břevno. Byli to však domácí, kdo gólově trestal. V 17. minutě dostal míč obloučkem za obránce Petr Lipčík, prvním dotekem si jej zpracoval a druhým vyslal nechytatelnou střelu za Holubova záda, 2-0

Za další čtyři minuty předvedli domácí krásnou akci na jeden dotek. Míč šel po ose Bíla - Petr Lipčík - Bíla a na konci kombinace stála Matyášova kopačka, která však poslal míč těsně vedle pravé tyče. Poté to zkoušel znovu tvrdou ranou Falešník, Holub však míč vyrazil reflexivně nohama. Čistý hattrick zkompletoval Petr Lipčík ve 29. minutě, když znovu dostal míč obloučkem za obránce, vyhnul se ofsajdové pasti a tváří v tvář Holubovi znovu nezaváhal, 3-0

A domácí stále neměli dost! Ve 32. se vřítil zprava do vápna Bíla, dal pod sebe na Matyáše, ten však svojí slabší pravou nohou znovu těsně minul. Stejně si vedl i Chrenčík když se tři minuty před pauzou zjevil sám před Holubem, ale špičkou kopačky poslal balon těsně vedle.

Kdo se o poločase zdržel v hospodě trochu déle, ten neviděl čtvrtou gólovou akci domácích. Ta začala na levé straně, z ní přišel centr Petra Lipčíka napříč vápnem, ale Chrenčíkovi se hlavička nepovedla, k míči se však prodral Matyáš a střelou o břevno konečně rozvlnil síť, 4-0

Za další tři minuty se Matyáš znovu řítil na bránu, na zádech měl obránce a střelou bodlem těsně minul tři tyče. V 51. provětral Holubovy rukavice ostrou ranou z hranice velkého vápna Petr Lipčík. Za další minutu pěkně střílel Falešník, opět bez gólového efektu. Hra na jednu bránu pokračovala, protože hosté totálně odpadli fyzicky. Ve druhé půli táhl akce domácích po levé straně především agilní Josef Lipčík. V 55. byl na konci jeho akce Falešník, ale jeho ostrou střelu Holub vyrazil. Za minutu to zkoušel přímo sám Josef Lipčík, ale ani jeho ostrá rána nenašla cíl. Za další minutu se znovu zjevil za obrannou linií hostů Petr Lipčík, postupoval zleva sám na Holuba, kterého sice pokořil, tentokráte se jeho střela ale zastavila o tyč. Za další dvě minuty pokračoval ve smolné zvonkohře Vaverka, který z dálky nastřelil břevno. V 63. už to domácím vyšlo. Ti rozjeli na levém křídle kolotoč přihrávek, na jeho konci byl průnik Falešníka a přízemní centr před bránu, který do sítě usměrnil střídající Bartošek, 5-0

Domácí začali mohutně střídat, aby ušetřili síly na nedělní zápas se Strážnicí. Hosté by asi taky rádi střídali, ale na lavičce měli pouze dva náhradníky, z nichž byl jeden gólman. A tak v 74. minutě vystřídali i gólmany. Ještě předtím stihl však Holub inkasovat po šesté, když přízemní centr z pravé strany poslal skluzem přesně k zadní tyči Gazárek, 6-0

V předposlední šanci zápasu selhal Bartošek, který z jedenácti metrů přestřelil bránu, aby v 82. minutě vsítil svoji čtvrtou branku v zápase Petr Lipčík. Ten těžil z dobré práce mladého Gazárka, jenž vystihl rozehrávku beků a oslovil svého spoluhráče, který už si s míčem věděl rady, 7-0

Utkání se odehrálo velmi korektně bez jediné žluté karty. Pro hosty je to velmi krutý výsledek, ale ti doplácí na odchod několika hráčů, když se jim nepodařilo kádr dostatečně doplnit. Budou to mít Žarošice v letošním ročníku těžké. Hroznovka si tak zpravila chuť po debaklu v Mikulově a těší se na nedělní derby s Jiskrou.