A tým 3. kolo (20/21): FC Veselí nad Moravou - Sokol Hroznová Lhota 9:0 (5:0)

FC Veselí nad Moravou - Sokol Hroznová Lhota 9:0 (5:0)

Branky: 38. + 41. + 51. Vaďura, 7. Šebesta, 15. Zbytek F., 17. Chytka L., 65. Brákora, 75. Sedlář, 86. Chytka M. (PK)

ŽK: Lipčík P. (HL)

Diváci: 500

Před okresním derby v (de facto) sousedním Veselí, hraném tradičně v sobotu, se hostujícím trenérům rozpadla sestava. Pro zranění nemohl nastoupit Ondřej Bíla a Zbyněk Smetka, na pátečním (!!!) tréninku se navíc zranil útočník Lukáš Červenka. Obranu tak musel vyztužit narychlo povolaný Josef Lipčík, který ovšem nastoupil s bolavým tříslem. Do zálohy se vrátil z dovolené Patrik Škopík a v útoku se objevil Jiří Pravda, který ještě letos v mistrovském utkání nenastoupil.

Před početnou diváckou kulisou (také chlapi ze sousedního koupaliště zvědavě sledovali dění na hřišti) ovšem existovalo na trávníku jediné mužstvo, a to v modrém hrající domácí borci. Ti si ve zmatkující obraně Hroznovky dělali, co se jim zachtělo. Už ve 2. minutě to tam hořelo. Brákora prostrčil mezi beky na Filipa Zbytka, mladý Dvořák ovšem vyběhl a jeho střelu vyrazil. V 5. minutě po rohovém kopu přišla nebezpečná hlavička, kterou Dvořák reflexivně vyrazil na brankové čáře, odkud hostující obránci s vypětím všem sil odklidili míč před dobíhajícími útočníky Veselí. Hned po této akci přišel protiútok hostí, kteří šli najednou ve dvou (Škopík - Petr Lipčík) na jednoho, ovšem Lipec mířil levou po zemi vedle.

Hosty dvě domácí varování nevytrhly z letargie, ti navíc dělali hloupé chyby. Po jedné takové ztratil balon Radmil, Janík ho zatáhl po pravém křídle, dal na střed vápna, kam zabíhal neobsazený Šebesta, který nekompromisní ranou otevřel skóre, 1-0

I po první brance hrálo pouze jedno mužstvo, a to domácí. V 10. minul jedovatou střelou za vápnem Vaďura, dvě minuty na to se dostal z levého křídla až na střed vápna Lukáš Chytka, naštěstí poslal míč vysoko nad.

Domácí to ovšem mrzet nemuselo. V 15. prošel přes pravou stranu naší obrany Brákora a jeho centr napálil z první Zbytek a poslal míč angličanem za čáru, 2-0

A za další dvě minuty už to bylo pro domácí Veselany ještě veselejší. Po rohovém kopu přistál míč na druhé straně vápna u Lukáše Chytky, ten si udělal z našich obránců tréninkové kužely a propálil i Dvořáka, 3-0

A domácí pořád neměli dost! Ve 21. přiťukl na vápně Lukáš Chytka Brákorovi a jeho táhlá střela skončila těsně nad.

Poté se hra přeci jen trochu uklidnila. Domácí měli nahráno a nemuseli se tak tlačit do útoku. Hosté, když už se dostali k míči, stříleli zmatečně z poloviny hřiště, anebo v rozhodující chvíli podklouzli, či nepřesně přihráli. I nadále však hráči Hroznovky hráli špatně především jako tým. Po ztrátě balonu zůstávala záložní řada vepředu, ve středu hřiště nebyl jediný hráč v bílém dresu a děravá obrana couvala před útočnými nájezdy domácích, které i tak nedokázala zachytit. Ve 38. minutě přišlo další obléhání hostující šestnáctky, odražený míč si připravil ke střele Vaďura a dalekonosnou bombou pokořil Dvořáka, 4-0

Domácí fandové se začali dožadovat pověstného bůra a dočkali se ho ještě před poločasem. Ve 40. minutě kopali sice rohový kop hosté, míč ale vraceli na polovinu hřiště, kde udělal školáckou chybu Josef Lipčík a dovolil domácímu Vaďurovi postupovat zcela sám na Dvořáka. Přišla klička a střela do prázdné brány, 5-0

První (a pohříchu poslední) světlý okamžik hostí přišel ve 44. minutě. Petr Lipčík se po levé straně probil přes dva protihráče, předložil míč před bránu a Pravda napálil pravou tyč zkoprnělého Marady.

Také ve druhé půli pokračoval dominantní výkon Veselí. V 51. minutě sice šli dopředu hosté, Maněk ale střílel znovu kdesi z poloviny hřiště, míče se zmocnili hráči v modrém, přišla přihrávka na Vaďuru a ten lehce prostřelil Dvořáka a zaznamenal hattrick, 6-0

Hostům se sice snaha upřít nedá, ovšem jejich akcím chyběla přesnost, nápad a klid v zakončení. Naopak domácí využili každou příležitost k útoku a trestali průchodnou a chybující obranu Hroznovky. V 62. centroval zleva Brákora a jeho tečovaný pokus skončil na břevně. To ho ovšem nemuselo mrzet, protože v 65. dostal míč na střed, prošel obranou jako nůž máslem a v pohodě zavěsil, 7-0

Za nějakých pět minut poté to Brákora zkoušel levou, jeho pokus po zemi šel ovšem těsně vedle. Za chvíli už bylo ovšem znovu zle. To se vřítil po pravé straně do vápna Janík, dal pod sebe a střídající Sedlář trestal, 8-0

Za tři minuty prošel z poloviny hřiště středem Brákora, couvající obrana mu dala prostor ke střele, Dvořák se ovšem zaskvěl a tento pokus vyrazil.

Nebetyčnou ostudu hostí tak dokonal až čtyři minuty před koncem Martin Chytka, který proměnil penaltu po faulu Chrenčíka a stanovil tak výsledek zápasu na neuvěřitelných 9-0

Hráči Hroznovky tak zažili jednu z nejtěžších a nejpotupnějších porážek v novodobé historii klubu a ještě v takovém derby. Dnes byli domácím pouhým sparring partnerem a vůbec ne vyrovnaným soupeřem. V příštím kole budou mít šanci na reparát, když hostí Šlapanice, které ještě nezískaly ani bod. Veselané potvrdili dominanci domácích mužstev ve 3. kole soutěže a jejímu zbytku razantně vzkázali, že se s nimi bude muset počítat na samotné čelo!