Jdi na obsah Jdi na menu

A tým 3. kolo (21/22): FK Valtice - Sokol Hroznová Lhota 1:7 (0:3)

FK Valtice - Sokol Hroznová Lhota 1:7 (0:3)

Branky: 88. Peš - 17. + 84. Matyáš P., 19. + 68. Lipčík P., 44. + 60. Falešník, 63. Radmil

ŽK: Novák, Šeda, Gecs (všichni V)

Diváci: 100

Utkání se hrálo netradičně už v sobotu dopoledne, protože ve Valticích byly hody. Nicméně domácí tým, oslabený o dva vykartované hráče z minulého kola v Miloticích, neměl příliš důvodů slavit. Hosté totiž předvedli výborný výkon a oproti domácímu zápasu s Nikolčicemi se výrazně zlepšili v koncovce, což se podepsalo pod výsledek utkání.

Na výborně připraveném pažitu, ovšem za nepříjemného vedra, hostující borci od začátku ukazovali, kdo bude diktovat tempo zápasu. Drželi míč na svých kopačkách a po křídlech se dostávali do šancí. Domácí se v prvních dvaceti minutách zmohli jen na zmatečné odkopávání míčů do zámezí a ochutnávali úroveň 1.A třídy.

V první čtvrthodině čelili několika šancím hostů, nicméně balony z jejich kopaček míjely tři tyče branky, kterou hájil Bíza. Ten poprvé inkasoval v 17. minutě. Falešník přetáhl rohový kop na zadní tyč, nicméně Bíla mu balon vrátil zase na tu přední, hostující štírek míč potáhl do lepší pozice a pak ho ostrým přízemním centrem poslal před branku, zblokovaná přihrávka přistála přesně před Matyášem a ten si smlsnul na gólové dorážce, 0-1

Domácí hráči brblali, že dostali góla z "takové šmudly", jenže hned za dvě minuty inkasovali znovu. Dlouhý balon z obrany zpracoval Gazárek, patičkou dal do běhu Patriku Škopíkovi, jenž servíroval přihrávku zprava po zemi do vápna, Petr Lipčík si míč pohodil za obránce a špičkou pokořil vybíhajícího Bízu, 0-2

Otřesený domácí soubor nevěděl, kde mu hlava stojí a hned za minutu čelil samostatnému postupu Falešníka zleva na Bízu, hostující záložník sice mohl přihrávat hned dvěma spoluhráčům, nicméně to vzal na sebe a vystřelil pouze do domácího gólmana.

Poté si hosté vybrali slabší dvacetiminutovku, kdy nechali domácí převzít otěže zápasu a mohli rovněž inkasovat. První nebezpečí přišlo ve 32. minutě, kdy dezorientovaný Chrenčík odvracel hlavou centr tak, že si málem dal vlastní gól. Z následného rohového kopu pak přišlo další nebezpečí, ale pohotový Bíla vyhlavičkoval míč z brankové čáry ven! Chvíli na to musel hřiště opustit právě Martin Chrenčík, který se zranil a nahradil ho agilní Josef Lipčík. Domácí však i nadále zůstávali nebezpeční. Ve 37. se rychlý Tetur prohnal zleva kolem Ondřeje Bíly a šajtlí poslal míč těsně vedle zadní tyče. A za další dvě minuty to v obraně Hroznovky znovu hořelo, to přišla přihrávka od brankové čáry do středu vápna, odkud Barvíř pálil ostrou ranou jen těsně nad břevno. V tu chvíli hosté pochopili, že si zahrávají s ohněm a těsně před odchodem do kabin uhasili domácí sílící plamen. To kapitán Radmil skvěle vybojoval míč ve středu hřiště, zprava dal přihrávku podél velkého vápna, Smetka pustil mezi nohama na za sebou stojícího Falešníka, který angličanem o břevno pokořil bezmocného Bízu, 0-3

Důležitý gól do kabin srazil domácí sebevědomí, naopak hosté vstoupili do druhé půle ve velkém stylu a vlastně ji téměř celou kontrolovali. Hned po dvou minutách hry dostal kolmici za beky rychlonožka Petr Lipčík, ovšem poslal míč přes vyběhnutého Bízu jen mimo. V 58. byl ve vápně sražen Falešník, penalta se ovšem nepískala kvůli předchozímu ofsajdu hostujícího borce. V 60. už to ale přišlo. Radmil skluzem znovu skvěle vybojoval ve středu, předal Smetkovi, ten poslal oblouček za beky, Falešník si balon z první pohodil doboku, čímž obešel vyběhnutého Bízu, a poslal ho do prázdné brány, 0-4

Hned za minutu byl k vidění velký závar v domácím vápně, ten ale vyvrcholil pouze střelou Petra Lipčíka do gólmana. Ve druhé půli ovšem začaly hostům skvěle fungovat kolmice mezi obránce. Po jedné z nich se dostal do sóla na brankaře kapitán Radmil a po kličce znovu zakončoval do prázdné brány, 0-5

V 67. utekl po levé straně Patrik Matyáš, dal pod sebe na Falešníka, ale jeho útok na hattrick skončil tím, že trefil obránce, jinak by šel míč do brány. Hned za minutu však hosté znovu udeřili. Radmil, jak jinak než kolmicí, vyslal do samostatného nájezdu Petra Lipčíka, ten udělal hokejový blafák gólmanovi a zase poslal balon do prázdné brány, 0-6

Domácí se do šance dostali až v 72. minutě, ovšem nebezpečná střela Barvíře z šestnácti metrů se stočila těsně mimo. V 78. vyslal Petr Lipčík do sóla zprava střídajícího mladíka Doležela, ten ovšem mířil jen do vyběhnutého Bízy.

Sedm kulí v Sarajevu tak završil až Patrik Matyáš, který se prohnal po levém křídle až k brankové čáře a postup podél ní zakončil ostrou ranou na zadní tyč, 0-7

Domácí se přece jen dočkali čestného úspěchu, ačkoliv gól padl rukou. V 88. utekl po pravé straně rychlý Barvíř a jeho centr na malé vápno dopravil skluzující Peš za brankovou čáru i za cenu téměř zranění, 1-7

Na výtky hostujících hráčů, že to byla ruka, domácí borec odpověděl: "No a co, co byste chtěli, však vedete 7:0!!"

Poslední slovo však patřilo hráčům Hroznovky, Petr Lipčík dostal balon na levou stranu, ale o pár centimetrů znovu minul zadní tyč. To už bylo ale všem jedno, stejně jako předchozí gól rukou, protože si hosté odvezli po skvělém výkonu z Valtic všechny body a naladili se na nedělní zápas s dalším nováčkem soutěže z Vacenovic.