A tým 3. kolo (22/23): 1. FKD Nikolčice - Sokol Hroznová Lhota 1:3 (0:1)

1. FKD Nikolčice - Sokol Hroznová Lhota 1:3 (0:1)

Branky: 57. Šabata - 18. + 73. Falešník, 70. Smetka

ŽK: Čapka, Záblacký, Ryšavý - Bíla, Falešník, Březina

ČK: Ryšavý - Matyáš P.

Diváci: 110

Po úvodní domácí výhře zajížděl hroznolhotský Sokol tentokráte do dalekých Nikolčic, kde na něj čekal nepříjemný, konsolidovaný tým. Utkání se hrálo na malém hřišti, ovšem na výborně připraveném pažitu. V jeho úvodu byla hra rozháraná, hostující dlouhé míče nenacházely hráče, domácí byli rovněž vepředu zbrklí a balony létaly všude, jen ne tam, kam měly. Jako první se dostali k ohrožení brány hráči Hroznovky, když Lipčíkův centr z levé strany poslal Březina hlavou na bránu tak, že Vlach ho musel tygřím skokem vytěsnit na rohový kop. Ovšem za další čtyři minuty už lovil míč ze sítě. To Lipčík poslal centr tentokráte z pravé strany hřiště, Falešníkův první pokus hrudí jeden z domácích obránců pouze srazil před bránu, tam míč Březina přiklepl patičkou zpátky Falešníkovi a ten už byl pohotový a poslal ho pravačkou za Vlachovy záda, 0-1

První šance Nikolčic přišla ve 21. minutě. Dlouhý centr zprava sklepl Martin Matyáš pro Dvořáka tak nešťastně, že byl u něho jako první Nasadil, ovšem napálil jej pouze do nohou hostujícího gólmana, uf!! Hosté odpověděli lobem Petra Lipčíka, ten byl ale příliš dlouhý a odkrytou bránu přelétl. Další nebezpečí pro domácí bránu znamenal táhlý pokus Březiny z dálky, se kterým měl Vlach plné ruce práce. Ve 29. minutě hostům zatrnulo. To středem hřiště našlápl s míčem na kopačce kapitán Čapka, kterého s vypětím všech sil nadvakrát zastavoval Bíla, především druhý kontakt ve vápně zaváněl penaltou, sudí Musil ovšem ukázal, že hostující stoper hrál míč, ovšem kdyby ukázal na puntík, nikdo z hostujících hráčů ani fanoušků nemůže říct ani popel. Za dalších pět minut pak stáli při hostujícím týmu všichni svatí, když se kousek za půlkou opřel do balonu Ryšavý a jeho vysoký pokus (k překvapení všech) zastavilo břevno již překonaného Dvořáka. Hosté hned za dvě minuty odpověděli stejnou mincí, když Falešník centrem na malé vápno našel hlavu Březiny a jeho důrazný pokus se rovněž zastavil o břevno, poté se míč vznesl do výšky a dopadl podruhé na břevno Vlachovy brány. Ještě do poločasu pak měli hráči Nikolčic dvě obrovské šance, které měly stejného jmenovatele, a to centr Nasadila z levé strany. Poprvé našel přesně hlavu Záblackého, ten ale z bezprostřední blízkosti prudkou hlavičkou těsně minul, podruhé poslal Nasadil přízemní míč napříč vápnem, kterým našel na zadní tyči sbíhajícího Starého, ten ovšem namísto pohodové střely do úplně prázdné brány napálil míč do náruče gólmana Dvořáka, který zůstal stál u opačné tyče. Tady měli hosté obrovské štěstí!

Druhá půle začala rovněž zostra, ale byli to hosté, kdo po pár minutách hry hrozil. Březina dostal průnikovou přihrávku za obranu, ovšem byl v samostatném úniku stažen domácím Ryšavým, který si tímto zákrokem koledoval o kartu barvy červené. Tentokráte vyvázl jen se žlutou. Za další tři minuty vyslal Smetka znovu do úniku Březinu, ten byl ve vápně atakován na samé hranici pravidel (možná i trochu za ní), stihl ještě pousnout doleva na Lipčíka, ten však nedokázal zacílit prázdnou bránu. Za další tři minuty pak Dvořák přímo z výkopu vyslal do samostatného úniku Petra Lipčíka, ten si všiml vyběhnutého Vlacha, kterého se pokusil překonat střelou z dálky, ovšem domácí strážce brány míč skokem vychýlil ze správného směru. A tyto dvě neproměněné šance hostující hráče záhy mrzely, neboť domácí udeřili. A dá se říct, že z ničeho. V 57. minutě dostal přihrávku do velkého čtverce Šabata, otočil se na bránu, naznačil střelu a pak po zemi hezky obstřelil nohy vybíhajícího Dvořáka, 1-1

Tento gól na dobrých deset minut otřásl hostujícím týmem a domácí hráči v bledě modrých dresech najednou nabyli velké sebevědomí a bylo jich plné hřiště. Jenže hosté se dokázali zkonsolidovat a znovu začali hrozit. Nejdřív centroval do vápna kapitán Radmil a domácí Nádeníček poslal hrudníkem takovou malou domů, že vlastně ohrozil vlastního gólmana. V 70. minutě to byl pak znovu hostující kapitán Aleš Radmil, kdo vybojoval těžký míč pro Březinu, ten ho okamžitě posunul mezi obránci na Smetku, který se ve vápně zachoval jako mazák, když levačkou po zemi překonal Vlacha, 1-2

Krutá rána pro domácí soubor a další přišla záhy. Za další tři minuty byl napravo faulován Lipčík, k přímému kopu se postavil Miroslav Falešník a nádhernou, ostrou ranou přes zeď nedal domácímu branaři šanci zasáhnout, 1-3

Po této parádě se hosté zatáhli do obranné ulity a čekali na brejky. Za domácí hrozil nejprve Záblacký, kterému šel balon pěkně proti noze, jeho pokus však těsně minul šibenici a pak už jen z přímého kopu Nasadil, ovšem jeho střelu Dvořák kryl. A tak namísto gólů byly k vidění dvě červené karty. Tu první uviděl domácí Ryšavý, který se poroučel ze hřiště po druhé žluté za řeči. Hosty pak naprosto zbytečně oslabil po velmi ostrém skluzu na polovině hřiště Patrik Matyáš, který viděl rovnou červenou kartu. V tu dobu chyběla do konce zápasu minuta a na hřišti se nic moc nedělo, těžko tak pochopit tento zkrat našeho obránce.

Hráči Hroznové Lhoty jsou tak po dvou kolech stoprocentní a příští víkend je čeká domácí derby s Veselím nad Moravou. Nikolčice předvedly velmi dobrý fotbal, jejich fotbalisté byli silní na balonu a co do síly byli našim borcům vyrovnaným soupeřem. Hroznovka dnes veze velmi těžké tři body! Velká pochvala míří do Nikolčic také za skvělé klobásy z místní udírny!