A tým 3. kolo (23/24): Sokol Hroznová Lhota - FC Veselí nad Moravou 2:2 (2:1)

Sokol Hroznová Lhota - FC Veselí nad Moravou 2:2 (2:1)

Branky: 3. Radmil, 38. Matyáš M. - 29. Nekarda R., 46. Kosíř J.

ŽK: Matyáš P., Maňák, Smetka - Janík

ČK: Břečka (V)

Diváci: 270

Úmorné vedro, které spíše vybízelo k návštěvě koupaliště, nebylo tím pravým počasím pro fotbalový zápas. Přesto si na Zelničky našlo cestu velké množství diváků, a to nejen těch domácích, ale i velmi početná (a hlasitá) skupina veselských tifosi. Oba týmy v prvním zápase vyhrály, a tak bylo jasné, že dnes jeden z nich nebo oba čeká první bodová ztráta. Domácí hráči nastoupili v nové sadě dresů, navíc byla poprvé představena nová hymna klubu. A začátek zápasu nevěstil nic špatného. Už ve 3. minutě dostal dlouhý míč na pravé křídlo Březina, od brankové čáry poslal přízemní centr na druhou stranu vápna, kde Martin Matyáš zakouzlil s míčem a pak ho dal krásně proti noze Aleši Radmilovi a domácí kapitán nekompromisně zavěsil, 1-0

Úvod z říše snů ovšem zkazila desátá minuta, kdy domácí špílmachr Ondřej Bíla přišlápl nohu soupeře, přičemž si nepříjemně podvrtnul kotník a na hřišti protrpěl už jen nějakých deset dalších minut, než byl vystřídán. Hosté poprvé pořádně zahrozili v 19. minutě, kdy po domácí ztrátě ve středovém kruhu nastartovali rychlý brejk, na jehož konci se probil agilní Šimon Kosíř právě přes zraněného Bílu, ale svoji tvrdou střelu poslal pouze do nohou strážce domácí brány. Hned z protiútoku naopak důrazně hrozili hráči v zeleno-červených dresech, jenže Radmil svůj gólový účet nerozšířil, když svůj pokus poslal těsně vedle. Za další minutu byla k vidění šance na druhé straně, to Břečka poslal centr od levého rohového praporku do vápna a střela Roberta Nekardy olízla břevno. Toto důrazné varování domácím nestačilo, a tak přišel trest. Ve 29. minutě se prohnal po pravé straně hřiště vynikající Šimon Kosíř, poslal přihrávku po zemi do vápna, jejímž adresátem byl znovu hostující nestor Robert Nekarda, který už tentokrát mířil do černého, 1-1

Hostující fanoušci bláznili štěstím a za další tři minuty se užuž znovu radovali, když si rohový kop vyčíhal nehlídaný Erik Nekarda, jehož ostrá hlavička z nějakých deseti metrů byla však o pár centimetrů vyšší, než by se veselským fanouškům a hráčům líbilo.

V době, kdy hosté hráli prim, přišla naopak povedená akce domácích. Po autovém vhazování převzal míč Smetka, posunul do středu Chrenčíkovi, ten potáhl k bráně a poté předal Martinu Matyášovi, jehož projektil zapadl k pravé tyči za záda bezmocného Kuřiny, 2-1

Domácí tak šli do kabin s jednogólovým vedením, o to však přišli po pár vteřinách hry ve druhé půli. Jejich nekoncentrovanosti využil Břečka, který podnikl rychlou akci po levém křídle, přihrál na střed velkého čtverce Jakubu Kosířovi, za jehož střelou k pravé tyči se Dvořák jen ohlédl, 2-2

Domácí se však z tohoto šoku brzy otřepali a následovala jejich dvojšance. Ta první přišla zprava, odkud vysunul Gazárek skvěle do šance Březinu, ten postupoval ze strany sám na Kuřinu, namísto střely chtěl však přihrávat a jeho pobídka nenašla adresáta, za pár okamžiků se hezkou kličkou na levé straně dostal do vápna zase Martin Matyáš, dal "pod sebe" Falešníkovi, ten se však spolehl na důraz a vysoko přestřelil. Za dvě minuty už byla hra zase na druhém konci hřiště a Břečka postupoval zleva sám na Dvořáka, toho však střelou na bližší tyč nenachytal a domácí gólman skvěle zasáhl. Hostující hráč na sebe upozornil znovu za čtyři minuty, ovšem ne tak, jak by si představoval. V 62. minutě přes něj přešel Patrik Škopík a dočkal se od hostujícího hráče ostrého skluzu zezadu, za který Matěj Břečka uviděl z rukou sudího Julínka rovnou červenou kartu a Veselané tak šli do deseti a Břečku čekalo příjemné zchlazení ve sprše. Domácí tým ucítil šanci na plný bodový zisk. Po pěti minutách hry to zkusil dalekonosnou ranou záložník Maňák, Kuřina však na zemi skvěle vychýlil těsně mimo pravou tyč, obrovská tutovka pak pro domácí přišla v 70. minutě. Na dlouhý míč za obránce si naběhl rychlonohý Zbyněk Smetka a dostal se do samostatného nájezdu na Kuřinu, namísto střely však zkoušel kličku, kterou však hostující gólman utnul důrazným zákrokem a zachránil svůj tým. To byla největší šance domácích ve druhé půli. Ti měli sice hodně útočných akcí, ovšem chyběla jim kvalita ve finální fázi. Většina z nich končila nepřesnou přihrávkou či střelou a diváci nejednou jen smutně vydechli. Ti hostující se také často zvedali ze sedadel, neboť hráči v bílých dresech chodili do častých brejků, které domácí obrana zachytávala zuby, nehty. Především Šimon Kosíř byl nezastavitelný a přešel přes Patrika Matyáše prakticky kdykoliv se mu zachtělo. Naštěstí i hostům chybělo v zakončení víc klidu a taky kousek štěstí, a tak se už skóre nezměnilo. Ze závěru zápasu už za zmínku stojí snad jen tečovaná střela domácího Falešníka a přímý kop z nebezpečné pozice hostujícího Suttnera, v obou případech však letěl míč mimo. Utkání tak i přes enormní snahu obou týmů vítěze nepoznalo. Domácí hráči byli v závěru už hodně vyčerpaní, hostující ofenzivní borci naopak ukázali velký rezervoár sil. Veselští mladíci předvedli, že letos se jich boj o záchranu týkat nebude. I přes nerozhodný výsledek tohoto měření sil byly oba fanouškovské tábory spokojeny, neboť byly svědky nadstandardního utkání a vyprovodily své miláčky z trávníku velkým potleskem a skandováním. Krásná kulisa krásnému zápasu! Bravo všem fanouškům, kteří se zasloužili o tuto parádní atmosféru!

V příštím kole čeká Trauben první dlouhý výjezd, když v sobotu změří síly s domácím týmem Renocar Podolí.

Dvořák - Matyáš P., Chrenčík, Bíla (20. Falešník), Gazárek - Matyáš M., Smetka, Radmil (C), Maňák, Škopík P. (70. Domanský) - Březina