A tým 4. kolo (17/18): Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 2:4 (0:2)

Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 2:4 (0:2)

Branky: 78. Rosypálek, 84. Vašek - 5. Lipčík P., 24. Polách, 47. Janík, 85. Vaverka

ŽK: Ruszkowski, Vašek - Polách, Matyáš

Diváci: 351

Po dvou těsných porážkách se nováček z Hroznové Lhoty vydal bojovat o své první body v 1.A třídě do nedalekého Rohatce. Domácím, kteří se rovněž nacházeli ve spodních patrech tabulky, se rozpadla obrana, což se ukázalo být rozhodujícím faktorem zápasu. Náhradníci v zadních řadách Slavoje totiž nebyli sto čelit rychlonohým hostujícím útočníkům v čele s Petrem Lipčíkem. Ten během zápasu postupoval asi šestkrát sám na gólmana Kovalčíka, uspěl ovšem jen jednou. Jako první však hrozil Polách, jehož ostrou střelu po zemi Kovalčík vytěsnil na roh. Poté se poprvé domácí branař blýskl v souboji tváří v tvář proti Petru Lipčíkovi. Když však v 5. minutě ten samý hráč Hroznovky dostal od Červenky krásnou přihrávku podél vápna, bylo to 0-1

Poté se znovu vytáhl Kovalčík při samostatném nájezdu Petra Lipčíka. Ve 24. však vyslal Bíla přihrávkou za obranu Falešníka, jehož milimetrově přesný centr našel v pokutovém území nabíhajícího Polácha a ten mířil do černého, 0-2

Domácí v první půli zahrozili dvakrát. Poprvé po rohovém kopu, když se hlavička od země odrazila nad břevno, poté tvrdou bombou, kterou Kusalík lapil i za cenu vyraženého dechu. Za hosty kontroval znovu Petr Lipčík, ovšem svůj gólový účet nerozšířil.

Domácí hráči tak mohli být rádi, že si po první půli odnášeli do kabin jen dvougólové manko, a to byli hned po dvou minutách hry ve druhém poločase zralí na ručník. Po jejich špatně zahraném ofsajd systému postupoval Janík sám na Kovalčíka, kterého dokázal obstřelit, 0-3

Poté se hra rozkouskovala, na hřišti přibylo faulů a nervozity a znovu byly k vidění neúspěšné nájezdy Petra Lipčíka na strážce domácí brány. Hráči Rohatce ovšem i za nepříznivého stavu neskládali zbraně a pořád se snažili s výsledkem něco udělat. Navíc mohli být rádi, že jim hlavní sudí Dohnal odpustil jasnou penaltu za faul na Janíka, který chtěl dorazit míč do prázdné brány. Sudí celou situaci otočil a dokonce odpískal faul hostujícímu hráči, nad čímž kroutili hlavami i domácí fanoušci. Do sedla Slavoji pomohla chyba zkušeného Ondřeje Bíly, který přišel o míč, po následném brejku pak přišel centr a gólovou hlavičku střídajícího Rosypálka si ještě srazil do brány podklouznuvší Schwarzbier, 1-3

Domácí ucítili šanci a do pokutového území Hroznovky létaly balony jako dělové koule při obléhání hradu. Snížení na rozdíl jediné branky přišlo v 84. minutě, kdy si na rohový kop naskočil nehlídaný stoper Vašek a přiblížil Rohatec na dostřel, 2-3

Hosté však uhasili domácí jiskřičku naděje hned za minutu. Polách zatáhl míč, obehrál dva domácí hráče a předložil přihrávku "pod sebe" na Vaverku, který rozvlnil síť za Kovalčíkem počtvrté, 2-4

Fotbalisté Hroznové Lhoty se tak po výborném výkonu dočkali prvních bodů ve vyšší soutěži a příští neděli je čeká na domácím stadionu derby proti Blatnici.