A tým 4. kolo (23/24): Renocar Podolí - Sokol Hroznová Lhota 1:7 (0:4)

Renocar Podolí - Sokol Hroznová Lhota 1:7 (0:4)

Branky: 71. Bábeľa - 9. + 33. + 56. Březina, 31. + 36. Radmil, 53. + 68. Falešník

ŽK: Nechvátal (P)

ČK: Válek (P)

Diváci: 100

V sobotu v podvečer čekal tým Hroznové Lhoty daleký výjezd do Podolí u Brna. Místní celek byl pro naše borce zcela neznámý. Podle prozatímních výsledků v soutěži byli hosté favority, zdviženým ukazováčkem však byl fakt, že Podolí dokázalo vyřadit v 1. kole Krajského poháru silný tým Moravské Slavie Brno, tedy účastníka Krajského přeboru!

Na malinkatém stadionku, na němž bylo snad víc pořadatelů, nežli diváků, vyrukovali domácí hráči v černých dresech na svého soupeře zhurta a už ve 2. minutě nachytali hostující obranu v nedbalkách, když po rohovém kopu měl dost času na přípravu střely Válek, ovšem Dvořák jeho pokus na zemi skvěle zlikvidoval. Hned za minutu však přišla první z mnoha šancí hostujícího týmu, jenže Březina poslal Falešníkův ostrý centr vysoko nad. Chuť si však spravil v 9. minutě, kdy hosté předvedli akci dost podobnou té z Rohatce. Patrik Škopík znovu dostal míč do volného prostoru na pravém křídle, znovu poslal před bránu přesný, střílený centr a kanonýr Březina znovu neměl problém cílit do černého, 0-1

Hned za minutu však mohlo být vyrovnáno, když sudí Ježek přešel faul na Ondřeje Bílu a Dvořák měl pak plné ruce práce s razantním pokusem domácího kanonýra Bábeľy. Jenže tato tutovka byla na dlouhou dobu posledním potěšením pro domácí fandy, ti jinak museli trpět příval hostujících příležitostí. Domácí záložní řada a obranný val nebyly sto zachytávat rychlé a jedovaté útoky hráčů v bílých dresech a šancí Traubenu přibývalo jako hub po vydatném dešti. V té první velké se po dlouhém míči za obránce zjevil Březina, jeho střelu pod břevno však Hoda zastavil. V 19. minutě dostal Březina znovu krásný dlouhý míč za obránce, postupoval znovu sám na Hodu, skákavý míč napálil z první, ovšem domácí gólman nohou vyrazil. Dotřetice se dostal domácí branař do minisouboje s Ondřejem Březinou ve 28. minutě, kdy skvěle vyrazil jeho bombu ze dvaceti metrů. V ještě lepším světle se pak mág mezi třemi domácími tyčemi prezentoval za minutu, kdy po centru z pravé strany přistál míč na malém vápně před Zbyňkem Smetkou, jehož ránu nepustily do sítě právě Hodovy rukavice. Neuvěřitelné, co vše domácí kapitán pochytal! A za dvě minuty měl Hoda znovu práci, když právě Smetka poslal českou uličkou do šance svého bratrance Březinu, jeho střela bodlem však znovu nepochodila. Co se nepovedlo několikrát Březinovi, to dokázal hostující kapitán právě s přispěním Ondřeje Březiny. Ten totiž vyslal z levé strany dlouhý centr do vápna, který Aleš Radmil přímo volejem ze vzduchu napálil za Hodova záda, 0-2

Kouzlo domácího čaroděje v bráně bylo odčarováno a začaly se sypat další góly. Hned za dvě minuty vedl útok středem hřiště Smetka, nezjištnou přihrávkou vyslal doleva Březinu, ten si míč oběhl a krásným obstřelem gólmana v zeleném dresu poslal k zadní tyči, 0-3

Csaplárova poločasová past tak byla zažehnána a ještě před odchodem do kabin hosté zvýšili. Po další rychlé akci centroval Březina znovu z levé strany od brankové čáry a adresátem jeho centru byl znovu Aleš Radmil, který pohotově zametl balon do sítě, 0-4

Zápas tak měl dva dvougólové střelce a brzy oba dva sahali po hattricku. Nejdřív se řítil znovu sám na Hodu Ondřej Březina, přeloboval gólmana Poborského lobem, k jeho smůle však míč vykopl z brankové čáry Nechvátal, který nedostál svému příjmení a opravdu musel pořádně chvátat ke své bráně, aby tuto parádu překazil. Poté přišel ostrý skluz Válka na hostujícího Smetku, akce však pokračovala a Radmil zopakoval stejný obstřel gólmana, jako předtím Březina při třetím gólu, sudí Ježek však k jeho smůle těsně před jeho střelou zapískal a udělil domácímu hráči rovnou červenou kartu. Měla však přijít výhoda a gól by býval platil, takto měli hostující fanoušci smíšené pocity a Aleš Radmil přišel o svůj hattrick. Poločasovou hostující smršť pak uzavřel Gazárek, jehož střelu uvnitř vápna Hoda vyrazil na rohový kop.

Patnáctiminutová přestávka sice přinesla změnu stran, na pažitu však nepřišla žádná změna. Zápas měli i nadále pevně ve svých rukou skvěle hrající hosté, kteří svého soupeře převyšovali ve všech herních činnostech. V 52. minutě si znovu našel dlouhý míč na pravé straně Patrik Škopík, po zemi posunul do vápna Březinovi, ten ovšem zase ztroskotal na skvělém Hodovi. Těžko říct, zda to byly skvělé zákroky domácího mága v bráně, nebo jen nepřesná koncovka hostujícího kanonýra, faktem je, že Březina mohl mít na konci tohoto zápasu na svém kontě klidně šest, sedm gólů... Hned za minutu předvedli hosté krásnou narážečku tří hráčů, na jejímž konci byl pohotově pálící Gazárek, Hoda znovu neprůstřelný. Jenže za další minutu už byl i on bezmocný při nádherné střele Falešníka z rohu velkého čtverce, která vymetla pavučiny ve vzdálenější šibenici a srdce hostujících fanoušků zaplesala, 0-5

Jak se zpívá v nové hymně: "Nastřílejte bůra a je hotovo!". Bůr byl na světě a všem bylo už dlouho jasné, že je hotovo. Hostující borci však stále neměli dost a bažili po dalších brankách v síti domácích. Dvě minuty po Falešníkově parádě přišly dvě polovysoké přihrávky hostujících hráčů z pravé strany do vápna, Březina však znovu ztroskotal na Hodovi. Svého hattricku se však nakonec dočkal, když v 56. minutě střelou přes hlavu nachytal domácího brankáře a i přes snahu jednoho z obránců skončil míč v síti, 0-6

Hosté ani po šestém gólu nepolevili a stále se snažili domácím naložit, co jen unesou. V 58. minutě se snažil domácí Gulda odvrátit centr z pravé strany a div že nemířil hlavou do vlastní brány a jen těsně přestřelil. Poté si domácí obrana zhruba na deset minut oddechla, ale v 68. minutě přišla sedmá pohroma, a to znovu z kopačky Miroslava Falešníka. Ten se k míči dostal po akci z pravé strany a technických obloučkem překonal Hodu i přesto, že si domácí gólman ještě na míč sáhl, 0-7

Jediná radost pro hrstku domácích fanoušků přišla v 71. minutě, ale nutno podotknout, že po hrubé chybě Martina Chrenčíka. Ten totiž zazmatkoval a dal Dvořákovi takovou malou domů, že vlastně vyslal do šance domácího kanonýra z loňské postupové sezóny Pavola Bábeľu, kterému stačilo zamířit do odkryté brány, 1-7

Domácí fandové branku mocně oslavovali a dokonce se ozvala komická hláška: "Vyrovnat!!" (SMÍCH) Do smíchu však hostům příliš nebylo v 81. minutě, kdy so po útoku středem opřel do míče Vatrt a jeho krásná střela se zastavila o levé spoje brány. Poslední šance zápasu pak patřila znovu hostům, když v 86. dostal kolmici do vápna Aleš Radmil, jeho pokus na bližší tyč a tím pádem útok na hattrick však ztroskotal na výborném Hodovi, který byl dnes jednoznačně nejlepším hráčem domácího týmu. Hosté však i přesto odjížděli z Podolí velmi spokojeni, protože zvládli zápas s neznámým a hlavně nevyzpytatelným soupeřem. A hned v příštím kole je čeká další neznámý tým, když na Zelničkách přivítají Viktorii Želešice.