A tým 5. kolo (16/17): Sokol Hroznová Lhota - Jiskra Strážnice 5:3 (3:2)

Sokol Hroznová Lhota - Jiskra Strážnice 5:3 (3:2)

Branky: 8. + 41. Falešník, 39. Lipčík Petr, 92. Laga, 94. Gazárek - 16. Laga (vl.), 33. + 57. Paška

ŽK: Lipčík Josef - Vávra, Gajda Jonáš, Bíla

Diváci: 250

V nedělním slunečném odpoledni nastoupili hráči Hroznové Lhoty ke druhému domácímu zápasu ve dvou dnech. Zatímco se v pátek představil na Zelničkách odevzdaný soupeř, tak strážnická Jiskra byla pro domácí již tvrdším oříškem. Nutno podotknout, že ji posadily do sedla především chyby obou krajních beků Hroznovky, ale popořadě.

Zápas začal před zraky zaplněného stadionu v režii domácího týmu, který svým pohybem převyšoval soupeře. Hráči Traubenu byli všude o krok dřív a s chutí útočili přes křídelní prostory. Už v 9. minutě se navíc ujali vedení, když po zisku míče ve středu hřiště oslovil Lukáš Lipčík svého bratra Petra, který centrem z první našel na opačné straně hřiště zcela volného Falešníka, který se s tím nemazal a napálil balon ostrou přízemní ranou přesně k bližší tyči, 1-0

Hosté měli v útoku loni čtyřicetigólového Lípu, v neděli byl ale jejich nejnebezpečnějším hráčem Karel Paška, který operoval na levé straně. V 10. minutě hrozil poprvé, když se dokázal uvolnit, ale jeho nabídku před prázdnou bránu uklidil Schwarzbier ještě do zámezí. Domácí odpověděli pěknou dalekonosnou střelou Lukáše Lipčíka, ta však minula bránu. V 15. minutě váhal domácí bek Vaverka na pravé straně s rozehrávkou, o míč jej připravil právě Paška a jeho další pobídku před prázdnou bránu si nešťastně srazil do vlastní brány Laga, 1-1

Studená sprcha v podobě vyrovnávacího gólu domácí na chvíli zaskočila, ti však i nadále byli fotbalovějším týmem. Ve 27. rozjel akci po levé straně Josef Lipčík, vyslal kolmicí Matyáše, ten si jedním dotekem obhodil Mičku, a druhým křížně přihrál do vápna úplně volnému Falešníkovi. Ten ačkoliv měl dost času si míč připravit na svoji silnější levou nohu, tak zakončoval zbrkle pravou a tváří v tvář Žákovi poslal míč nad břevno. První zahozená megašance domácího špílmachra. Hosté odpověděli rohovým kopem, který šikovný Bíla točil přímo do brány, ale pozorný Smetka míč vyrazil. Hned za minutu odpověděli domácí, když Lukáš Lipčík oslovil Falešníka, ten pálil z otočky, ale míč šel po zemi vedle.

A tak se naplnilo otřepané nedáš - dostaneš. Hlavní sudí Kordula nechal bez povšimnutí zákrok na Bílu na polovině hřiště, Paška se rozeběhl po levém křídle a svůj postup zakončil přízemní střelou, kterou pokořil Smetku, 1-2

Domácí tým se však po tomto gólu dokázal oklepat a začal otáčet kormidlem skóre zpět na svoji stranu. Ve 38. se znovu předvedl rychlonohý Matyáš, který rozjel akci po levém křídle, obloučkem vyslal za obranu Petra Lipčíka, který zakončil svůj postup ze strany na Žáka přesnou přízemní střelou k zadní tyči, 2-2

A za další tři minuty si vzali domácí vedení zpět. Po rychlé kombinaci mezi Petrem Lipčíkem a Bílou vyslal druhý jmenovaný obloučkem do vápna Falešníka, který postupoval navlas stejně jako jeho spoluhráč předtím a také on dokázal Žáka propálit, 3-2

Do druhé půle vstoupili hosté mátožně a domácí je drželi na jejich polovině. K jejich smůle však totálně vyhořeli v koncovce. Nejprve byla k vidění prudká hlavička Schwarzbiera po rohovém kopu, kterou Žák ovšem vyrazil. V 51. postupoval z levé stany osamocený Falešník, jeho přihrávku pod sebe zablokoval Mašina zpátky k Falešníkovi, ten se mohl zeptat hostujícího gólmana, kam chce míč poslat, namísto toho však vůbec netrefil bránu. Druhá velká šance, kterou domácí štírek doslova promrhal. Za další tři minuty centroval Petr Lipčík zprava na bratra Lukáše, jeho střela koníkem však těsně minula pravou tyč. Desetiminutový festival zahozených šancí pak korunoval znovu Falešník, který se opřel do křížného centru Vaverky, ale jeho gólová střela byla tečovaná na rohový kop. Hosté tak přečkali tlak domácích a sami udeřili. Paradoxně znovu po chybě domácího beka. Tentokráte měl v gólu prsty Matyáš, jehož hrubka na levé straně vyústila ve valnou hromadu na malém vápně, z níž se míč vykutálel k nohám volného Pašky, který jej patičkou poslal do prázdné brány, 3-3

Od této chvíle se domácí prakticky vytratili ze hřiště a hosté začali být víc nebezpeční. V 58. převzal míč na hranici ofsajdu Harašta a postupoval zleva sám na Smetku, svojí střele dal však opačnou faleš a ta jen o pár centimetrů minula zadní tyč. Za další tři minuty zablokovali domácí obránci v poslední chvíli Paškovu střelu na rohový kop. Ten opět točil Bíla do bližší šibenice, ovšem Smetka byl pozorný. Domácí v posledních minutách přeci jen přidali na obrátkách, ale jejich tlak byl spíše platonický a akce končily nepřesnou přihrávkou nebo střelou, jako v případě Petra Lipčíka, který se dostal k balonu uvnitř vápna.  Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, rozběhl se s míčem na noze domácí kapitán Laga a podle pravidla když nevíš, co s balonem, vystřel jej poslal po zemi na bránu a míč k překvapení všech prolétl pod rukavicí pozdě reagujícího Žáka do sítě a způsobil explozi nadšení na zaplněné tribuně, 4-3

Hosté otevřeli obranu a vrhli vše do útoku, ovšem domácí zachytili rozehrávku jejich obránců, Gazárek převzal přihrávku v očividném ofsajdu, pomezního praporek však zůstal dole, a tak mohl mladý domácí forvard postupovat sám na Žáka, jemuž procedil míč skrze nohy do sítě, 5-3

Velmi krutý závěr pro dobře hrající hosty. Nedá se však říct, že by zápasu slušela remíza, protože domácí tým si vypracoval více šancí a jen díky laxnosti jeho hráčů v zakončení nebylo utkání rozhodnuto daleko dřív. Hroznovka tak dokázala vybojovat z domácího dvojzápasu plný počet bodů a příští neděli ji čeká výjezd na horkou půdu Milotic.

Smetka - Lipčík J., Schwarzbier, Laga (c), Vaverka (76. Bartošek) - Matyáš, Lipčík L., Bíla, Chrenčík (70. Gazárek) - Falešník, Lipčík P. (91. Jung)