A tým 5. kolo (18/19): Sokol Hroznová Lhota - SK Rakvice 2:3 (2:2)

Sokol Hroznová Lhota - SK Rakvice 2:3 (2:2)

Barnky: 7. + 43. Falešník - 11. Budín, 26. Bílek, 69. Rástočný

ŽK: Bílek J., Tesařík, Singer, Budín, Blažek (všichni Rakvice)

Diváci: 176

V rámci pátého kola přijely do Hroznové Lhoty Rakvice, tedy oblíbený soupeř, kterému se na místním pažitu dlouhodobě nedaří. Také předzápasové postavení obou soupeřů v tabulce favorizovalo domácí tým, hosté však výborným výkonem předzápasové prognózy rozmetali na prach a zaslouženě si ze Zelniček odvezli plný počet bodů.

Přitom vše začalo podle plánu. V 6. minutě poslal Polách nákop zprava do vápna, za obrannou linií Rakvic se zjevil Falešník a tomu stačily dva doteky, aby i míč zpracoval a přehodil vybíhajícího Strýčka, 1-0

Hosty inkasovaná branka nijak nepoznamenala a ti hráli velmi dobrý, technický fotbal a byli směrem dopředu velmi nebezpeční. O častý rozruch v domácí obraně se staral především vysoký Marek Budín. Ten hrozil poprvé v 8. minutě, když Kusalík podběhl centr zleva, ale hlavou těsně minul. V 11. však dostal kolmici mezi beky a chytrou střelou po zemi prostřelil vybíhajícího Kusalíka a měl ruce nad hlavou už ve chvíli, kdy se míč teprve kutálel k pravé tyči, 1-1

Po těchto rychlých pozdravech se hra trochu uklidnila a na obou stranách byly k vidění spíše nepřesné střely a náznaky šancí. Z letargie však vyvedl přihlížející fanoušky Jan Bílek, který dostal míč do středu a svojí bombou nedal Kusalíkovi šanci, 1-2

Domácí se drali za vyrovnáním, ale byli v zakončení nepřesní. Důkazem byla 30. a 35. minuta. V prvním případě dostal míč zleva do vápna Červenka a poté, co jeho strážce upadl, zakončoval sám z nějakých deseti metrů, ale jeho levačka poslala míč vedle levé tyče. V tom druhém se domácí útočník proměnil v nahrávače, nabil ve vápně Poláchovi, ale jeho technická střela skončila v rukavicích pohotového Strýčka. Rakvice odpověděly za další čtyři minuty a byl u toho znovu všudybyl Budín. Ten dostal přihrávku do vápna, ale střelou z první poslal míč nad bránu. A tak domácí trestali. Na pravé straně zasekl míč Červenka a jeho nadýchaný centr na malé vápno usměrnil nehlídaný Falešník hlavou k zadní tyči a stanovil poločasové skóre na 2-2

Do druhé půle domácí trenér poslal dva čerstvé hráče a borci v modrých dresech se drali před rakvickou bránu. Jejich útočné vlny však neustále narážely na útes zvaný zbrklost v zakončení a i přesto, že místy uzamkli hráče v rudých dresech do házenkářeského zámku, nic jim to nebylo platné a jejich střelecké pokusy stále míjely tři tyče. Výjimkou bylo přečíslení v 53. minutě, při kterém dal Petr Lipčík doleva Janíkovi a ten postupoval ze strany sám na Strýčka, svoji střelu po zemi mu však poslal pouze do nohou. A tak udeřilo z čistého nebe. V 68. minutě dostal míč zprava do velkého čtverce Rástočný a tvrdou střelou propálil Kusalíka, 2-3

Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale nebylo jim to nic platné. Do konce utkání si vypracovali už pouze tři příležitosti, které stojí za zmínku. Nejdříve Poláchova zblokovaná střela po několika odrazech skončila na kopačkách Petra Lipčíka, ten však míč špatně trefil a diváci se mohli znovu usadit do sedadel. Poté centroval Polách ze standardní situace do vápna a Petr Lipčík hlavičkou v pádu těsně minul. Největší příležitost domácích se pak zrodila v 83. minutě, kdy se do skvělé střelecké pozice dostal kapitán Radech Polách, jeho levačka však dala míči opačnou faleš a ten se stočil mimo a zlověstně prolétl kolem pravé tyče. Hosté si už závěr pohlídali a po závěrečném hvizdu mohli zaslouženě slavit.

Kusalík - Maněk, Bíla, Radmil, Podrazil - Falešník, Polách (c), Lipčík L. (46. Lipčík J.), Janík (59. Škopík) - Červenka (46. Gazárek), Lipčík P.