Jdi na obsah Jdi na menu

A tým 5. kolo (20/21): Moravan Lednice - Sokol Hroznová Lhota 4:1 (1:1)

Moravan Lednice - Sokol Hroznová Lhota 4:1 (1:1)

Branky: 20. Pálka (PK), 56. Wolgemuth T., 76. Pospiš (PK), 78. Očenášek - 11. Falešník

ŽK: Ferby, Gajdoš, Netopilík - Radmil, Bíla, Podrazil, Lipčík P.

Diváci: 150

Už před odjezdem do Lednice připomínali trenéři Hroznovky luštitele rébusu. Tím byla sestava týmu. Z obrany totiž vypadl Jiří Maněk s Josefem Lipčíkem, a tak musel nastoupit Ondřej Bíla, jenž kolaboruje se zraněným tříslem. Domácí Moravan prokázal v úvodu soutěže formu, když zatím ztratil pouze dva body za remízu v nedalekých Pavlovicích a do nedělního měření s našimi hochy vstupoval z pozice favorita.

Tu potvrzoval hned od úvodu zápasu, v němž si vytvořil dvě šance, mladík Dvořák si s nimi ovšem poradil. A tak se nečekaně ujali vedení hosté. V 11. minutě se dostal do úniku po pravé straně Petr Lipčík a přihrávkou pod sebe vybídl ke střele do prázdné brány Falešníka, 0-1

Moravan si i přes obdrženou branku udržoval územní převahu a brzy se dočkal vyrovnání. K tomu mu ovšem pomohl sudí Špaček, který nařídil penaltu za teatrální pád domácího hráče v pokutovém území. Míč si na bílý puntík postavil ostrostřelec Pálka a vyrovnal, 1-1

Hosté měli v první půli ještě dvakrát velmi blízko ke gólu. Jednou Falešník už střílel do prázdné brány, sudí ovšem hru přerušil pro zdánlivé zranění gólmana Vdolečka, který se skácel k zemi poté, co kopl do trávníku, a tak gól neplatil, další gól vstřelil z vápna Radmil, radost mu ovšem zkazil zdvižený praporek sudího na pomezí. Poté kopal Radmil ještě dva přímé kopy, v obou případech mu obstřel zdi překazila ruka domácího fotbalisty (kterou měl pokaždé daleko od těla), sudí ovšem ani v jednom případě nezapískal. Domácí měli rovněž několik šancí, skóre však zůstalo nerozhodné.

To se změnilo po nějakých deseti minutách hry ve druhé půli. Domácí kopali sérii rohových kopů a po jednom z nich vrátili míč hlavou do ohně a Tomáš Wolgemuth propálil všechno a všechny, 2-1

Hosté odpověděli únikem Petra Lipčíka, ten šel sám na Vdolečka, pod nímž míč podstrčil, poté byl domácím gólmanem sražen, penalta se však nepískala a ani míč nedoputoval za brankovou čáru, protože ho obránci odklidili pryč z brány. Sudí Špaček se poté znovu pasoval do hlavní role, když po závaru nastřelili domácí hráči ruku Podrazila, která byla u těla, ale arbitr tentokrát neváhal ani vteřinu s odpískáním penalty. Úspěšným exekutorem byl tentokrát Pospiš, 3-1

Rozhození hosté pak dvě minuty na to nezvládli rozehrávku, po vypíchnutí balonu přišla rychlá kontra domácích, kterou zakončil Očenášek, 4-1

Na tomto skóre nic nezměnil ani další únik Petra Lipčíka, který ovšem uhasila pozorná obrana Moravanu. Dvě střely domácích ještě skončily na tyči. Škoda, že sudí tak vstoupil do děje zápasu a pískal tak okatě pouze na jednu stranu. Vzpomněl jsem si na rozhovor s trenérem Šlapanic, který mi povídal, kterak jeho tým v prvním kole hostil právě Lednici, jak za stavu 1:2 rozhodčí vytáhl jasnou penaltu proti Moravanu tři metry před vápno a poté odpískal dva pokutové kopy pro Lednici, když podle jeho slov ani v jednom případě penalta nebyla. Přitom Lednice žádnou pomoc rozhodčích nepotřebuje, protože má dost silné a kvalitní mužstvo, aby si zápasy uhrávala sama. Tak to ale prostě je a na výsledku už se nic nezmění. V 5. kole byly ve všech zápasech úspěšné domácí mužstva. V příštím kole čeká náš tým domácí utkání proti rezervě Vyškova.