A tým 5. kolo (21/22): TATRAN Kohoutovice - Sokol Hroznová Lhota 3:2 (1:1)

TATRAN Kohoutovice - Sokol Hroznová Lhota 3:2 (1:1)

Branky: 35. Janíček, 51. Kajanovič, 59. Cupák (PK) - 41. Smetka, 90. Bíla

ŽK: Macháč, Kajanovič, Žáček - Bíla

Diváci: 126

Vedoucí tým tabulky čekala v sobotu dopoledne daleká cesta do brněnské části Kohoutovice. Domácí borci, vědomi si síly svého soupeře, na mokrém trávníku převážně bránili a celý první poločas se vlastně hrál na jejich branku. Nicméně proti zhuštěné obraně toho hosté nebyli schopní příliš mnoho vymyslet. Kohoutovice nakopávaly míče na svoji futsalovou hvězdu Vojtěcha Cupáka a urostlý forvard je sklepával pro svoje spoluhráče. Domácí se ujali vedení ve 35. minutě, když míč ze standardní situace prolétl ke dvěma trestuhodně neobsazeným domácím borcům a Janíček ho pohotově dorazil do sítě, 1-0

To už hosté hráli bez svého svého nejlepšího střelce Petra Lipčíka, který musel opustit hřiště kvůli svalovému zranění. Nahradil ho mladík Doležel, z jehož akce resultoval rohový kop. Na přetažený míč si počkal vysoký Smetka a hlavou vyrovnal na 1-1

Hosté měli hru pod kontrolou a velký tlak, ovšem svoje akce buďto řešili uspěchaně, anebo zbrkle stříleli namísto přihrávky na lépe postaveného spoluhráče.

Také druhá polovina se nesla v duchu domácího bránění a čekání na brejky. Z defenzivní ulity vyrazili jen třikrát, ale dokázali dát dva góly! Nejdřív chyboval pod tlakem mladý David Škopík, jehož odkop srazil napadající domácí borec právě před Cupáka, ten poslal mezi obránci na Kajanoviče, který přehodil vybíhajícího Dvořáka, 2-1

A za osm minut bylo ještě hůř. To si domácí hráč pokopl míč do vápna, Dvořák proti němu vyrazil, pak si to rozmyslel, aby se nakonec stejně vydal proti útočícímu forvardovi, kterého fauloval a sám Cupák nařízenou penaltu s přehledem proměnil, 3-1

Také hosté měli kopat pokutový kop, když byl ve velkém čtverci jasně faulován Falešník, ale stejně jako minulý týden nepískal sudí penaltu proti nim v zápase s Vacenovicemi, tak i nyní zůstala píšťalka sudího Korčáka nepochopitelně němá a jediné, co z celé situace vzešlo, byla žlutá karta pro protestujícího Jaroslava Bílu - trenéra hostí. Hráči Hroznovky to i přes dvoubrankové manko nezabalili, ale přilepila se jim na kopačky smůla. Dvakrát jejich střelu zastavila branková konstrukce, konkrétně tyč a břevno. Domácí navíc hru chytře začali kouskovat a víc se nehrálo, než hrálo. Snížení se Trauben dočkal až příliš pozdě. V 90. minutě vracel centrovaný míč podél malého vápna před bránu Patrik Matyáš a Bíla ho placírkou poslal do brány, 3-2

Při následné tahanici s gólmanem Macháčem dostal navíc loktem do hrudníku, ovšem červenou kartu viděl paradoxně pouze hostující trenér Bíla za další protesty. Sudí Korčák se navíc rozhodl, že i přes osm střídání nenastaví ani minutu a ihned po rozehrání ukončil zápas. V Brně tak nevyhrál lepší, nýbrž šťastnější tým.

Hráči Hroznovky tak musí tento výsledek hodit za hlavu a připravit se na domácí utkání s Velkými Pavlovicemi.