A-tým 5. kolo (23/24): Sokol Hroznová Lhota - Viktoria Želešice 5:1 (2:1)

Sokol Hroznová Lhota - Viktoria Želešice 5:1 (2:1)

Branky: 3. + 63. Březina, 12. Radmil, 55. Maňák, 69. Čerešňák - 6. Buček

ŽK: Bíla - Němeček

Diváci: 160

V prvním ze série domácích zápasů se hráči Traubenu utkali na Zelničkách s pro ně neznámým týmem z Želešic. Místní Viktoria byla před startem tohoto ročníku přeřazena z A do B skupiny 1.A třídy a jak pro hráče tak pro fanoušky v Hroznové Lhotě to bylo tedy první setkání s tímto týmem. Ten přijel na Zelničky s vyrovnanou zápasovou bilancí (1-1-1), ale především debakl z Nikolčic byl pro domácí malým ukazatelem, jak by se utkání mohlo vyvíjet. Hráči Hroznovky v nových zeleno-červených dresech se od začátku do svého soupeře zakousli a po třech minutách hry se dokonce ujali vedení. Rozestoupenou formaci hostujících hráčů ve středu hřiště využil k postupu kupředu Radmil, do otevřené obrany poslal kolmý, polovysoký míč na Březinu, který v pohodě obstřelil vybíhajícího Severu, 1-0

Domácí fanoušci si tak hned na začátku utkání naladili hlasivky, jenže za tři minuty bylo vyrovnáno. To sice Gazárek první fázi svého souboje s Bučkem vyhrál, poté se mu ale míč zamotal pod nohama a odrazil se zpět před hostujícího záložníka, který střelou po zemi překonal Dvořáka, 1-1

Domácí tato branka nikterak nezviklala a ti i nadále udávali tón zápasu. Své soupeře především dostávali pod tlak rychlým a vytaženým pressingem. A ten jim přinesl sladké ovoce ve 12. minutě, kdy kapitán Radmil překvapil ve vápně Kvardu, kterého obral o míč a zjevil se tak zničeho nic tváří v tvář Severovi, kterého pokořil chytrou střelou po zemi, 2-1

Vedoucí branka najednou jakoby zvedla stavidla domácím útočným vlnám a s nimi začaly přibývat vyložené šance. Ve 22. minutě rozehrál Falešník rohový kop na bližší tyč, kde Chrenčík prodloužil hlavou za sebe a David Škopík z malého vápna přestřelil! Ve 33. poslal Radmil táhlou střelu z hranice vápna těsně nad, za dvě minuty se pak do skákavého míče položil zády k bráně Březina, jeho fantastickým nůžkám však stála v cestě pod břevno Severova rukavice! Škoda, že tato oku lahodící paráda neskončila gólem! V poslední minutě první pětačtyřicetiminutovky pak hrozil znovu domácí kapitán - Aleš Radmil, když uvnitř vápna levou nohou těsně minul bližší tyč.

Jak skončila první, tak začala i druhá půle, a to šancí Aleše Radmila. Ten se ujal exekuce přímého kopu, ovšem Severa znovu skvěle zasáhl a vyrazil na rohový kop. Když se zdálo, že se domácím nemůže nic stát, přišel málem blesk z čistého nebe. To se vydal po levé straně k domácí bráně Aujeský, postupoval zleva sám na Dvořáka, do jeho střely však na poslední chvíli vložil nohu David Škopík a vychýlil směr míče nad bránu. A poté přišla 55. minuta, která přinesla další fotbalovou parádu. Na začátku všeho bylo znovu rychlé napadání domácích hráčů, po němž přišla hostující ztráta míče ve vápně, z čehož resultovala šance Patrika Matyáše, ten však svojí slabší pravou nohou pálil tvrdě jen do Severy, odražený míč však posunul Gazárek na střed vápna Maňákovi, který luxusní, technickou střelou obstřelil Severu a mířil přímo do zadní šibenice, 3-1

Po třetím zásahu začala hostující plachetnice již notně nabírat vodu a domácí zeleno-rudí korzáři ji nadále nenechali vydechnout. V 61. skvěle vybojoval na pravém křídle Patrik Škopík, posunul do vápna Falešníkovi, který levačkou napálil břevno, odražený míč vrátil hlavou zpět do "ohně", kde se Březina znovu položil do nůžek, ale výborný Severa je znovu vychytal a poslal míč do zámezí. Jenže za další dvě minuty již svůj další minisouboj s domácím útočníkem prohrál. Vše začalo u neskutečného Ondřeje Bíly, který se z pozice stopera vydal s míčem na noze na steč hostující brány, nejdřív si narazil s Maňákem, poté lahůdkově obhodil obránce, aby se z levé strany řítil do vápna a jeho přízemní pobídku poslal právě Březina za Severova záda, 4-1

Klobouk dolů před výkonem domácího dirigenta hry!! Poslední vzepjetí hostí pak představovala v 69. minutě individuální akce agilního Gerlingera, toho však domácí obrana nejen zastavila, ale nastartovala se rychlá kontra na druhé straně, na jejímž konci vyslal Falešník průnikovou přihrávkou do sóla střídajícího Čerešňáka, jenž procedil svoji tvrdou střelu levou nohou přes Severovy rukavice a míč se dokutálel přesně k levé tyči, 5-1

První gól domácí letní posily tak znamenal pověstného bůra v hostující síti a to do konce zbývalo ještě nějakých dvacet minut. A nakonec nemuselo zůstat jen u pěti gólů, jenže další tutovky už domácí proměnit nedokázali. V 73. rozehráli rohový kop nakrátko, centr Radmila přistál ve vápně na hlavě Falešníka, ovšem Severa jeho razantní pokus vytěsnil zpod břevna, odražený míč si našel Patrik Škopík nějakých třináct metrů od brány, spolehl se však rovněž na razanci ale tentokrát vysoko přestřelil. Sluší se i zmínit hostující přímý kop z výborné parkety, ovšem nejlepší střelec Želešic z minulé sezóny Milan Němeček s ním naložil žalostně a střílel rovněž vysoko nad. V 87. pak na druhé straně vybídl Radmil kolmicí do sóla Falešníka, ten mířil na zadní tyč, ovšem skvělý Severa vychýlil mimo zařízení. V poslední minutě, kdy již spokojení fanoušci zpívali své chorály, ještě pálil tvrdě z levé strany Patrik Matyáš, ovšem přímo do Severy, a tak se už skóre nezměnilo. Domácí tým si tak poradil s absencí klíčového záložníka Zbyňka Smetky (studijní povinnosti) a rovněž Martina Matyáše (pracovní povinnosti), který odehrál pouze první poločas a Viktorii poslal zpět k Brnu s pětigólovou nadílkou. Příští víkend čeká hráče Hroznovky další domácí utkání, neboť Kozojídky rekonstruují kabiny a všechny podzimní zápasy odehrají "venku". A to bude, přátelé, zcela jiný jiný zápas, neboť se utkají aktuálně druhý se třetím týmem tabulky!!

Dvořák - Gazárek, Bíla (84. Kolacia), Chrenčík, Škopík D. - Matyáš M. (46. Matyáš P.), Radmil (C), Maňák, Škopík P. (73. Smetka P.) - Falešník, Březina (66. Čerešňák)