A tým 6. kolo (17/18): FC Kyjov 1919 - Sokol Hroznová Lhota 0:7 (0:3)

FC Kyjov 1919 - Sokol Hroznová Lhota 0:7 (0:3)

Branky: 37. +41. + 76. Janík, 20. + 87. Polách, 64. Lipčík P., 84. Jung

ŽK: Kuchař, Ingr - Lipčík J.

Diváci: 130

Na nádherný kyjovský stadion mají hráči Hroznové Lhoty hezké vzpomínky, když právě tady odstartovali svoje působení v 1.B třídě výhrou 2:0 a také ve své premiérové sezoně v 1.A třídě si z Kyjova vezou nejen všechny body, ale hlavně skvělý dojem z předvedené hry.

Jestliže hráče Traubenu trápila v prvních dvou kolech produktivita, tak v posledních dvou zápasech si otevřeli docela slušnou střelnici a 15 vstřelených branek je učinilo nejlépe střílejícím týmem soutěže. Nutno podotknout, že se na tom podílejí lví měrou především dvě letní posily, tedy Michal Janík a Radek Polách. Právě tito dva hráči byli hlavními postavami dopoledního mače na kyjovském pažitu.

Utkání začalo pozvolna, když si oba týmy nejdříve vyměnily navštívenky. Nejdříve servíroval Červenka Petru Lipčíkovi, ten však z dobré pozice napálil jenom gólmana Měchuru, na druhé straně vyrazil proti míči stoper Schwarzbier, aby potom chyběl v obraně, domácí řešili přečíslení tří na jednoho pokusem o přelobování vyběhnutého Kusalíka, ale Poláškův pokus skončil těsně vedle. Domácí hráli dobře, především v první půli, ale v koncovce jim chyběl klid a někdy také trochu štěstí. Hrál se oboustranně dobrý fotbal a oba týmy se snažily kombinační hrou dostat před bránu. Skóre zápasu otevřel hostující Polách a nutno říct, že to stálo za to! Lukáš Lipčík pro něj vybojoval balon, Polách zpracoval před sebe a skákající míč napálil z nějakých dvaceti metrů nechytatelnou bombou k levé tyči, 0-1

Hostující fanoušci, kteří byli na tribuně v jasné přesile, byli u vytržení a vytvořili hráčům v modrých dresech domácí prostředí. A ti se jim odměnili dalšími góly. Ten druhý přišel ve 37. minutě. Podrazil se napravo dostal narážečkou s Lukášem Lipčíkem za obránce, jeho přízemní centr vyrazil Měchura jenom před číhajícího Janíka, jehož tečovaný pokus zaplul pod břevno, 0-2

Fanoušci Traubenu ještě ani nestihli pořádně dozpívat oslavné chorály a už se radovali znovu. Bojovně hrající Lukáš Lipčík vybojoval míč na domácím obránci, posunul doleva na Falešníka, jeho přetažený centr našel na zadní tyči nabíhajícího Janíka, který balon zametl do sítě, 0-3

Poločasové skóre tak bylo pro domácí velmi krutým výsledkem. Hráči Kyjova pak ve druhé půli úplně vyklidili pozice a nechali hostující fotbalisty nadále úřadovat. Ti nejdříve hrozili střelou Petra Lipčíka, která se odrazila od jedné i druhé tyče ven z brány. Tentýž hráč si však chuť zpravil v 64. minutě. Znovu byl u zrodu akce jeho bratr Lukáš, který vyslal po levé straně Falešníka, jeho přízemní centr sice jeden z obránců skluzem zastavil, míče se však zmocnil rychlonožka Petr Lipčík a poslal ho do odkryté části domácí brány, 0-4

V této chvíli už bylo definitivně po zápase a bylo jasné, že se bude pouze řešit otázka skóre. První šanci na hattrick měl hned za minutu hostující Janík, který se zjevil za obrannou linií Kyjova, centrovaný míč ale poslal  z první nad. Domácí odpověděli rohovým kopem, po němž musel Kuchařovu gólovou hlavičku vyrazit na brankové čáře stojící Lukáš Lipčík. Pověstného bůra završili hosté v 76. minutě, když se svého třetího gólu v zápase přece jenom dočkal Michal Janík. To dirigent hostujících akcí - Lukáš Lipčík - vyslal znovu doleva Falešníka, jeho centr přelétl napříč vápnem zpátky na kopačky Lukáše Lipčíka, ten si počkal na správný moment a jeho pobídku "pod sebe" sklepl Janík patou za Měchurova záda, 0-5

Za dvě minuty postupoval zleva sám na Měchuru Falešník, ale domácí gólman jeho ránu k bližší tyči skvěle vyrazil. Domácí přece jenom zahrozili v 80. minutě, kdy Polášek dostal míč za beky, ale střelou z otočky minul zadní tyč. A tak trestali hosté. Falešník našel svým centrem tentokrát zprava před brankou Junga a hráč, který byl v tu chvíli na hřišti pár sekund, pohodlně zavěsil, 0-6

Pověstnou třešinku na dortu poté přidal Radek Polách, který nejen že otevřel skóre celého zápasu, ale parádně ho také uzavřel. Tentokráte dostal míč nějakých osmnáct metrů od brány a svojí bombou vymetl pavouky v pravé šibenici, 0-7

Závěr zápasu pak ještě přinesl dvě šance Kyjova, které ovšem pouze podtrhly jeho nemohoucnost v koncovce. V 88. trefil Ingr krásnou ranou břevno, aby v té samé minutě postupovali po chybě hostující obrany Klimeš s Kuchařem úplně sami na Kusalíka, první jmenovaný předložil svému spoluhráči před prázdnou bránu, ten však poslal svou střelu mimo tyče a poté se skácel na trávník s hlavou v dlaních. Hroznovka tak po nešťastném startu soutěže začala vyhrávat, ovšem nutno podotknout, že měla štěstí na soupeře a příští týden ji čeká již těžká váha v podobě ratíškovického Baníku!!