A tým 6. kolo (21/22): Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Velké Pavlovice 4:1 (2:1)

Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Velké Pavlovice 4:1 (2:1)

Branky: 13. Smetka, 15. Škopík P., 51. Matyáš P., 85. Falešník - 45. Pálka (PK)

ŽK: Matyáš P., Bíla - Otáhala, Burac E., Burac I., Osička

Diváci: 368

V sobotu večer zažil fotbalový areál v Hroznové Lhotě obrovskou oslavu čtyřicátých narozenin místního skalního fanouška, která se proměnila v regulérní bigbít, za pár hodin už znovu na Zelničky proudily davy lidí, aby byly svědkem utkání domácího Sokola s velkopavlovickým Slavojem. Ten dosud na Zelničkách nezískal ani bod a nepodařilo se mu to ani tentokrát, přestože podal skvělý výkon a především dopředu předvedli jeho hráči vynikající hru a nebýt neskutečných zákroků domácího Dvořáka mezi třemi tyčemi, mohl být výsledek zápasu jiný.

Ten začal z domácí strany nervózně, ovšem i přesto se černo-žluté vosy brzy ujaly vedení. Po faulu na štírka Falešníka se kopal přímák z levé strany, který Bíla napálil přímo do bližší tyče, od ní se míč odrazil do vápna, domácí hráči ho rychle vrátili před bránu, kde vznikla obrovská trma-vrma a na konci závaru dorážel pohotový Smetka míč za brankovou čáru, 1-0

Následovaly dlouhé protesty hostujících hráčů, kteří reklamovali faul na svého spoluhráče, jelikož ale byla situaci velmi nepřehledná, tak hlavní ani pomezní sudí branku neodvolali. Domácí navíc za chvíli své vedení znásobili. Patrik Škopík dostal kolmici na pravé křídlo, odkud napálil balon přímo na bránu a nachytal Chromka na švestkách a míč k překvapení všech skončil v síti, 2-0

Zdálo se, že všechno nabírá očekávaný směr. Navíc za dalších sedm minut vyslal levý bek Josef Lipčík nádherný projektil směrem do zadní šibenice a nebýt Chromkovy robinzonády, bylo na tribuně ještě veseleji. Jenže nebylo a pak se dostali ke slovu i hráči Slavoje. Ti hrozili hlavně díky dvojici vysokých útočníků Pálka - Erik Burac. Po jejich akci došlo k faulu metr před velkým vápnem a následnou polovysokou střelu Havlíka z přímého kopu skvěle vyrazil Dvořák. Také domácí kopali přímý kop, sice dál od branky, nicméně Gazárkem tečovaný pokus způsobil Chromkovi velké problémy a ten měl plné ruce práce i s následnou dorážkou toho samého hráče. Ve 37. hrozili hosté, Fridrich se krásnou kličkou prosmýkl přes obranný val a zjevil se sám před Dvořákem, ten ale vyběhl a akci zneškodnil. Ve 44. minutě pak dal Pálka na střed vápna Eriku Buracovi a jeho dobře umístěnou bombu levačkou Dvořák fantasticky vyškrábl na rohový kop. Z něj však přilétl balon do vápna a tam se nešťastně odrazil od ruky kapitána Aleše Radmila a sudí Raus neváhal s nařízením penalty ani chvíli. Tu proměnil tvrdou ranou k levé tyči Pálka, 2-1

Domácí tak inkasovali nepříjemný gól do kabin a čekalo se, jak to poznamená jejich hru. Začátek druhé půle ovšem nevěstil nic špatného. Hráči Sokola vyrukovali na hosty nátlakovou hrou a vysokým pressingem, který vedl k hostující ztrátě míče, Smetka posunul doleva na rozběhnutého Patrika Matyáše, který ostrou ranou pokořil Chromka, 3-1

Domácí si vzali dvougólové vedení zpět, ovšem pak se z jejich hry vytratil pohyb a začali nepříjemně hrozit hráči v bledě modrých dresech. Jako první se do centru zprava vložil střídající Malhocký a jeho volej v pádu Dvořák skvěle vychýlil ze správného směru. Za další minutu se ke střele z nějakých patnácti metrů dostal Pálka a jeho bombu k tyči domácí branař fantasticky vyrazil na rohový kop. Tady měli domácí víc štěstí jak rozumu. Poté se ze hry vytratily zajímavé momenty. Další přišel až v 74. minutě, to se do míče ve vápně opřel nejlepší střelec hostí Erik Burac a jeho gólovou střelu vyrazil na brankové čáře temenem hlavy Ondřej Bíla.  Za dalších šest minut znovu hrozili hosté, když Pálka napálil hlavou centrovaný míč do břevna!

Domácí tak přežili obrovské šance Slavoje a nakonec udeřili sami. Vše začalo dravým průnikem mladého Martina Matyáše, který se prokličkoval zleva do pokutového území, Chromkovi se nepodařilo sebrat mu míč, a tak domácí mladík přihrál Smetkovi, ten se obtočil kolem své osy a posunul ho doprava na volného Falešníka, který zakončoval do odkryté brány a uzavřel skóre na 4-1

Konec zápasu pak přinesl nepříjemné chvíle. To se totiž v poslední minutě skácel na hřiště domácí dirigent hry Ondřej Bíla a zůstal nehybně ležet na zemi. Byl to pozůstatek rány do hlavy ze 74. minuty. Nakonec opustil hřiště po svých, ale značně otřesen a u stadionu se pak dokonce objevila sanitka. Byl to nepříjemný závěr jinak pohledného utkání.

Domácí tým uspěl i bez zraněného nejlepšího střelce Petra Lipčíka a naladil se na derby ve Veselí důležitou výhrou s těžkým soupeřem. Pavlovice předvedly hru, která rozhodně neodpovídá jejich postavení v tabulce.

Dvořák - Lipčík J., Bíla, Chrenčík, Škopík D. (85. Vaverka) - Falešník (85. Janás), Radmil (C), Smetka, Škopík P. (89. Doležel) - Gazárek (65. Matyáš M.), Matyáš P.