A tým 7. kolo (16/17): Sokol Hroznová Lhota - Zemas Hovorany 2:2 (0:1)

Sokol Hroznová Lhota - Zemas Hovorany 2:2 (0:1)

Branky: 54. Schwarzbier, 73. Laga - 22. Novotný, 56. Košulič

ŽK: Matyáš, Laga, Lipčík J., Jegla - Ivan M., Hajný

Diváci 120

Na nedělní měření sil Hroznové Lhoty se soupeřem z Hovoran si na Zelničky našlo cestu tristních 120 platících diváků. Přitom hráči Hroznovky drželi stoprocentní domácí bilanci a svými výkony diváky bavili. Hovorany si na jaře ze Zelniček odvezly výprask 2:5 a úvod zápasu naznačoval, že i tentokrát by mohly jet domů s prázdnou. Domácí je totiž hned od úvodu sevřeli do svých útočných kleští a presovali je ve vlastním pokutovém území. Bohužel akcím hráčů v modrých dresech chyběla ve finální fázi překvapivá myšlenka a především pak střelba. A tak sice s chutí útočili, ale bez jakéhokoliv efektu. Jako první tak hrozili hosté, ale volný Vyhňák poslal svoji střelu z nějakých čtrnácti metrů nad bránu. To bylo po rohovém kopu. Domácí poprvé vážně zahrozili taky z rohu, ale obávaný hlavičkář Schwarzbier zamířil hlavou rovněž těsně nad. Poté musel opustit hřiště Chrenčík, který si z tvrdého souboje s Martinem Ivanem odnesl zlomená žebra a sanitka ho odvezla přímo ze střídačky. Nahradil jej Jegla. První větší vzrušení přišlo až po podběhnutí balonu nejistým Grmolcem, Petr Lipčík merunu poslal obloučkem přes hlavu před prázdnou bránou, ale jeden z hostujících beků ji odpálil před Jeglou do bezpečí. Tato šance byla vyvrcholením tlaku hráčů Hroznové Lhoty. Ti byli sice jasně lepší, ale takzvaný otvírák tam nespadl, a tak se radovali hosté. Ve 22. minutě se dostal k balonu jejich nejlepší hráč Novotný, s faulem se zbavil Josefa Lipčíka, nabral rychlost, kličkou a lá Ronaldo obešel Smetku a levačkou poslal míč z úhlu do prázdné brány, 0-1

Tato branka úplně sebrala domácím vítr z plachet a jejich hra se začala bortit. Ve 35. zahráli malou domů, po níž míč směřoval do zámezí, Smetka jej zasáhl rukou a sudí Nováček nařídil nepřímý volný kop z malého vápna napravo od brány. První střela se od zdi odrazila ke zcela volnému Novotnému, ten však z perfektní palebné pozice poslal míč šajtlí nad bránu. Domácí hřáči si byli schopni stěží nahrát, a tak v této fázi zápasu hráli především hráči Hovoran. Dvě minuty před koncem poločasu třikrát pálili po závaru z malého vápna, všechny tři gólové střely však obránci zablokovali. Naši odpověděli pouze přízemní nahrávkou Petra Lipčíka před bránu, k ní se však nedůrazný Falešník neprodral.

Ani druhá půle pro nás nezačala lépe. V 50. minutě se prodral přes stopery Lagu se Schwarzbierem výborně hrající Novotný, ti ho zastavili až třetím faulem na hranici pokutového území. Přímý volný kop však hosté zahráli nepřesně. A tak se konečně dočkali domácí. Ti v už v první půli zahrávali velké množství rohových kopů, ale bez efektu. Tentokrát si však na míč od praporku počkal Schwarzbier a hlavou srovnal, 1-1

Jenže skalní příznivci se z vyrovnání radovali pouze dvě minuty. Smetkův odkop totiž jeden z obránců vrátil z první na polovinu Hroznovky, obránci tomu nevěnovali sebemenší pozornost, a tak mohl Košulič v pohodě přelobovat vyběhnutého Smetku, 1-2

Domácí hráči, kteří se po vyrovnání konečně nadechli, tak dostali další ránu. Hráli v křeči, neobsazovali soupeře, jejich hře chyběl pohyb a hlavně nadhled a pohoda. Gólový zabiják Petr Lipčík nedostal jediný dobrý balon, Falešník se pak zápasem doslova protrápil. Přesto se dostali do dobré příležitosti. Podrazil vyslal kolmicí do vápna Bílu, ale jeho pobídku před prázdnou bránu zametl bek do zámezí. Na druhé straně se vehnal znovu do vápna dravý Novotný, kterého zkosil skluzem přes balon Josef Lipčík. Sudí penaltu sice nenařídil, ale kdyby tak učinil, nemohl by nikdo říct ani popel. Zápas byl vůbec hodně tvrdý a padlo v něm na obě strany dohromady šest žlutých karet. Domácí podruhé srovnali misky vah v 73. minutě. Lukáš Lipčík zachytil balon, poslal lob za obranu, ke kterému se dostal Bíla, jeho technický oblouček se odrazil od břevna přímo před dobíhajícího Lagu, který rybičkou uklidil míč zblízka do sítě, 2-2

Hosté pak případný tlak Hroznovky rozmělnili častým střídáním. Poslední šanci Traubenu měl na kopačce Bíla, ale jeho přímý kop z levé strany Grmolec vyrazil. A tak se o poslední vzrušení postarali hosté, jmenovitě Ondroušek, jehož ve vápně nakopl Josef Lipčík zespodu do nohy, ale sudí Nováček znovu pokutový kop neodpískal. Závěrem je nutné férově přiznat, že rozhodčí domácím hodně pomohli. Na druhou stranu první gól hostí padl po faulu na našeho hráče. Domácí si však za svůj výkon nezasloužili víc, než jeden bod a ukázali, jak důležitá je ve fotbale hlava. Doufejme, že se dají dohromady a v Nikolčicích konečně protrhnou smůlu venkovních zápasů!

Smetka - Lipčík J., Laga (c), Schwarzbier, Podrazil - Matyáš, Bíla, Lipčík L., Chrenčík (18. Chrenčík) - Falešník (68. Bartošek), Lipčík P.