A tým 7. kolo (18/19): Sokol Hroznová Lhota - FK Pačlavice/Dětkovice 5:1 (2:1)

Sokol Hroznová Lhota - FK Pačlavice/Dětkovice 5:1 (2:1)

Branky: 11. +17. +54. Lipčík P., 48. Červenka, 82. Janík - 12. Doležel

ŽK: 79. Lipčík P.

Diváci: 153

Utkání pravdy pro domácí tým se odehrálo v rámci 7. kola. Soupeřem byl nováček z Pačlavic, který se sice krčil na předposlední příčce tabulky, nicméně v prvních pěti kolech narazil na vedoucí trio soutěže (Ratíškovice, Vyškov B a Lednice). Domácí už potřebovali nutně naplno bodovat a zastavit tak nejen propad tabulkou, ale také bojovali o návrat ztraceného sebevědomí.

První minuty zápasu nic dobrého nevěštily. Rudo-bílí hosté hráli důrazný, rychlý a rtuťovitý fotbal a domácí obrana byla od samého začátku v permanenci. V 5. minutě ztratil míč na polovině hřiště Gazárek, po pravém křídle pláchl rychlý Doležel, přízemním centrem našel ve středu vápna nehlídaného Obruču, ten však naštěstí pro domácí zakončil nepřesně a poslal míč dobrého půl metru vedle pravé tyče. Domácí se také snažili a bojovali ze všech sil. V 7. minutě obral Petr Lipčík váhajícího beka o míč, ale neměl dost času si připravit zakončení a musel pod tlakem pálit už z vápna a tím pádem i nepřesně. V 11. minutě se poprvé měnilo skóre. Polách si nalevo narazil míč s kolegou Janíkem, jeho centr však odvrátila obrana k Lukáši Lipčíkovi. Ten lobem do vápna našel Janíka, který pálil dvakrát do ležícího Vitoula, nakonec dokázal přes jeho rukavice procedit míč před prázdnou bránu a důrazný Petr Lipčík dílo zkázy dokonal, když dorazil míč za brankovou čáru, 1-0

Domácí se však dlouho z vedení neradovali. Konkrétně jednu minutu. Hned z rozehrávky se totiž dostal míč po levé straně na kopačky Pavla Doležela a ten krásným padajícím listem pokořil Jiřího Maňka, který nahradil zraněného Kusalíka mezi třemi tyčemi, 1-1

A právě u hostujícího hráče s číslem 14 bych se rád pozastavil. Ten svým výkonem, hrou a nasazením naprosto převyšoval všechny svoje spoluhráče a mezi domácími fanoušky si postupně vysloužil přezdívku ďábel. Kdykoliv vzal míč, rozeběhl svoje nohy do neskutečné kadence a bylo téměř nemožné ho o něj připravit. Pokud bychom měli bodovat hráče hostí, určitě by si za svůj výkon zasloužil nejvyšší známku!

Také domácí dnes měli ve svém kádru hráče, který přinesl přidanou hodnotu. Byl jím Petr Lipčík. V 18. minutě si postavil napravo míč k exekuci přímého kopu Falešník, vyslal na Vitoula nepříjemnou, ostrou bombu, kterou hostující gólman vyrazil pouze ke kopačkám právě Petra Lipčíka, který z první napálil merunu do sítě, 2-1

Za další minutu mohlo být na tribuně ještě víc veselo. Červenka dal ve vápně pod sebe Janíkovi, ten však z jedné poslal míč pouze nad břevno. Poté se hra konečně uklidnila a také vyložených šancí ubylo. Hosté měli několik nebezpečných náznaků, ale zradila je nepřesná koncovka. Až ve 41. minutě přišlo další vzrušení. Po rohovém kopu Pačlavic přišla série hlaviček ve vápně, na jejímž konci propadl míč ke kopačkám Doležela, který jej pohotově napálil na bránu, Maněk se však vytasil neméně pohotovým zákrokem, kterým vychýlil letící projektil ze správného směru. Hned z protiútoku pak našel Janík přetaženým centrem na zadní tyči Petra Lipčíka, ten však hlavou těsně minul. Domácí útočník stihl ještě do poločasu vstřelit svoji třetí branku, nicméně ta nebyl uznána pro zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

Druhý poločas začal tlakem domácích, v modrých dresech hrajících, fotbalistů. Ten byl však zprvu platonický. Naopak to byli hosté, kdo mohl udeřit. Pučan šel s míčem středem hřiště, všiml si toho, že je Maněk daleko z brány, a tak mu poslal dalekonosný pozdrav, který se zastavil na spojích domácí, opuštěné brány. Otřepané nedáš-dostaneš se naplnilo okamžitě. Hned z rozehrávky skončil míč na kopačkách důrazného Červenky, ten s ním prošel do vápna a chladnokrevně prostřelil Vitoula, 3-1

Třetí gól znamenal pro domácí tým potřebné uklidnění a ten začal diktovat tempo hry. V 51. poslal Falešník znovu zprava přímý kop na bránu, před Vitoulem stínovalo duo Polách - Petr Lipčík a hostující branař tak uviděl míč na poslední chvíli a se štěstím jej vytěsnil z pod břevna na rohový kop. Za tři minuty už však znovu lovil balon ze sítě. Po zisku míče převzal přihrávku Polách, potáhl k bráně a lobem za obranu oslovil Petra Lipčíka, který ranou na bližší tyč vystřelil kýžený hattrick, 4-1

Domácí už měli luxusní náskok a zápas kontrolovali. Kdykoliv však měli možnost, tak s chutí útočili. V 75. minutě si počkal Lukáš Lipčík, až mu naběhne napravo Polách, ten však z první technicky po zemi těsně minul zadní tyč. Hosté se svému osudu naposled vzepřeli v 77. minutě. A byl u toho kdo jiný, než Pavel Doležel. Ten prošel vším, co mu stálo v cestě, ve vápně dal míč na zlatém podnose Pučanovi, ale jeho bombu z nějakých deseti metrů Maněk skvěle vytěsnil na rohový kop! Po něm se dostal balon k hostujícímu Sádlíkovi, který svoji střelou zamířil přesně do šibenice domácí brány, radost mu však pokazily znovu rukavice Jirky Maňka. Ten si poté vysloužil skandování svého jména od rozjařených domácích fandů.

Plápolající plamínek naděje hostům definitivně zhasl v 81. minutě. Ti ztratili míč při útoku po levé straně, ten se po ose Smetka - Lukáš Lipčík dostal na kopačky Michala Janíka, který řešil situaci dva na jednoho přesnou střelou za Vitoulova záda, 5-1

Ten samý hráč ještě mohl vtisknout výsledku kosmetickou úpravu v 88. minutě, ale tentokrát vyzněl jeho souboj s Vitoulem ve prospěch hostujícího gólmana. Závěrečný hvizd sudího pak odšpuntoval gejzír radosti domácích fanoušků a hráčů.

Maněk - Gazárek (75. Matyáš), Bíla, Radmil, Podrazil - Falešník (71. Smetka), Lipčík L., Polách (c), Janík - Červenka (79. Schwarzbier), Lipčík P. (86. Jung)